BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
galka68
100p
100p
Posty: 149
Od: 23 mar 2017, o 23:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Minsk

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

U mnie nie specjalnie, ale Sevruga wydala jeden 948gr, a drugi 950gr, potem szpagat sie urwal i po ptakach. W tym roku duzo serduszek ponad 500gr

-- 30 lip 2019, o 18:41 --

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Piękne pomidory. ;:333 U mnie na razie nie zapowiada się jakiś większy okaz.

Trzeci dzień, gdzie spadł deszcz. Bardzo się z niego cieszę. :)

Jednak przez jedną ulewę, zacząły się sypać cebulki powietrzne z czosnków, więc je szybko zebrałem. Mam nadzieje na rozmnożenie ich też w ten sposób. :)

Obrazek

Zerwałem też pierwszego arbuza. Ważył 6.3kg i zniknął w moment. :D

Obrazek
wingrul
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 890
Od: 8 sie 2015, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

A ten arbuz to tak super dojrzały bo jakiś taki biały? Ja się cykam ze zerwaniem bo nawet nie wiem co u mnie rośnie.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Był bardzo słodki. Czy super dojrzały, to już mniej ważne. Dostał oparzenia słonecznego i nie wiedziałem co się w środku dzieje, więc wolałem zerwać. Ale rozszedł się w 5min i wszysykomt smakował, a niektórzy nawet mówili, że lepszy jak w sklepie.

Teraz będe polował na następnego, bo widziałem na krzaku obok większego ale chyba innej odmiany. Przy następnej wizycie sprawdze co to za odmiana jak będzie opis i pomyślę kiedy zerwać.


Ta metoda ze ściskaniem jakoś mi nie wychodzi albo nie spotkałem na tyle dojrzałego. :wink:
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Wczoraj zebrałem trochę ogórków. Widać, że już powoli zbliżają się ku końcowi, bo ostatnie upały dały in w kość. Chyba, że ostatnie deszcze je troszkę ożywią.

Obrazek

Muszę się wziąć za buraki, bo zaczynają wchodzić na siebie. W dodatku ostatnie opady i ciepłe noce chyba sprzyjają chwościkowi, bo zaczął szaleć.

Obrazek

Zbliżam się też ku końcowi wybierania marchewki wczesnej. Jadę już po prostu jak leci, bez przebierania. :wink: Po praeej kilka zimowych i na środku pietruszki.

Obrazek
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2582
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Fajne zbiory i pyszny arbuz :) Ja też zauważyłam cebulki powietrzne na czosnku i się zastanawiam co z nimi zrobić bo nie mam pojęcia.
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Z tego co wyczytałem o cebulkach powietrznych, to można już teraz je wysiewać jak ma się wolne miejsce ale one i tak wyjdą dobiero we wrześniu, stąd wiele osób właśnie wysiewa we wrześniu i ten termin jest polecany. U mnie podczas burzy trochę się ich osypało, więc postanowiłem ściąć je i trzymam w pomieszczeniu w pudełku. Jak i gdzie wysieje, to jeszcze nie wiem. :) Może w skrzyni gdzie obecnie rosną marchewki giganty. Jeszcze zobaczę.


Arbuz faktycznie był pyszny i już mnie kusi kolejny. Wczoraj byłem na poletku arbuzowym i dopatrzyłem kolejnego do zerwania ale zrobię to w niedzielę zapewne.

Dziś jeszcze pojadę na działkę ocenić jak tam ogórki i może zrobie jakiś zasilający oprysk dyniom gigantom i kabaczkom gigantom.

A tu jeden z moich arbuzików gigantów. Zobaczymy ile jeszcze podrośnie.

Obrazek
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Wczoraj zrobiłem pierwszy zbiór pomidorków na działce. Głównie są to dwarfy. Został jeszcze ogrom koktajlowych do zerwania. :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Zrobiłem też kolejny zbiór ogórków.

Obrazek

Często omijane papryki, rosną sobie samopas.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Papryka to jest jednak dobry zwierz i chyba jako jedyna jest zadowolona z upał?w.
Pomidorki masz apetyczne. I na arbuza też ślinka cieknie, chyba nie ma to jak sw?j.

Napiszesz dokładniej jak dalej z tymi cebulkami czosnków postąpić? Też je zebrałam ale jeszcze nie ruszyłam tematu.
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Błażeju,

Pomidor - czwarte zdjęcie od góry, jaka to odmiana ?
Fajne kolory ma, jak w smaku ?
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Foxowa Tak jak pisałem wcześniej, najlepiej wysiewać je we wrześniu. Ja mam je obecnie w pudełku tak jak ściąłem. Część opadła na dno pudełka inna wisi. Wysiewać będe we wrześniu jak już się troszkę wyjaśni sytuacja w ogródku ale najchętniej, to wysadził bym je do skrzyni koło domu, tam sobie mogłyby rosnąć w spokoju.


Arbuz faktycznie co swój, to swój. I jaka satysfakcja, że po 4latach niepowodzeń, wkońcu coś urosło z normalnych odmian, a i giganty rosną lepiej jak rok temu. Z kolei gorzej z dyniami ale widać, jak pasuje jednym, to nie pasuje drugim.


Co do papryk, to Ja już je spisałem na straty, po tym jak je sarna objadła praktycznie do pnia ale widać, że bezpodstawnie, bo one ładnie odbiły. :)


Mirek Te trzy pomidorki w paski, to odmiana Striped hollow. Nie jadłem ich jeszcze, więc smaku nie określe. Ale to jedna z tych, ktore wysiałem dla fajnego wyglądu. :) Może dziś po pracy spróbuje, jeśli jeszcze będą. :wink:
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Wizualnie podobne są do moich Sunrise Bumblebee
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2582
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

No, no zbiory masz całkie,całkiem ;:333 :D Arbuz kolos :shock: dobrze że masz rodzinę to pomoże :)
A te cebulki powietrzne myślisz mają szanse przeżyć zimę? Szkoda mi ich wyrzucić więc zaryzykuje wsadzenie we wrześniu bo obawiam sie jeszcze upałów.
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”