BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13654
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Muszę przemyśleć te rzodkiewke przed nowym sezonem. ;:173

Co do pora, to mam dwa rzuty. Jeden to z uprawy rwanej, wysiewany jakoś 25lutego. Ten był w wielodonoczcze ale nie pamiętam terminu siewu. Przyjmijmy że tydzień, poźniej. Bo bankowo był później niż ten w pojemnikach. Jednak z racji, że osobno, to był większy, choć cebula we wspólnych pojemnikach też ładnie urosła.

To jeden z porów, które wysadzałem. Te w wspólnych pojemnikach jeszcze muszą czekać, na pomysł gdzie.

Obrazek
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13654
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Temperatura jak to zwykle u mnie bywa z dnia na dzień skoczyła masakrycznie w górę i już kilka dni trzyma piękne, słoneczne i gorące dni. Wszystko pięknie korzysta z ciepełka, również chwasty ale zaczyna też się robić niebezpiecznie sucho, więc będzie trzeba latać i podlewać. :)

Nie ma co ukrywać, nadal brakuje czasu by wszystko ogarnąć tak, jak to powinno wyglądać ake dni dłuższe, to nawet po pracy można po trochu popielić czy podlać.

Takie ogólne widoki.

Obrazek

Obrazek

Arbuzy wysadzone.

Obrazek


Bób tworzy strąki.

Obrazek

Czosnek zaczął puszczać pędy, także zacząłem obrywanie.

Obrazek
Stamich
100p
100p
Posty: 103
Od: 3 sie 2018, o 12:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Wow, mój czosnek póki co nie ma jeszcze śladu kwiatostanów (Harnaś i Ornak). Ale u mnie to chyba wszystko przez maj ze 2 tygodnie opóźnione.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13654
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

U mnie czosnek rośnie w trzech miejscach i na tym poletku najszybciej wybił w pędy. Jednak nie wygląda tak ładnie jak rok temu. Chyba brakuje mu 1zasilenia dolistnego oraz jednego obfitego podlania. A teraz nie dość, że temperatury z dnia na dzień tak poszły w góre, to opadów brak, a czasu tym bardziej, bo nie dość że trzeba nadrabiać wysadzanie sadzonek, to te co są atakują już mszyce i śmietka.

Normalnie cuda na kiju. Człowiek po pracy szybko się zbierze i pojedzie na działke, już w drodze planując sobie co zrobi, a jak już zajedzie na działke, to nie dość że czas pędzi jak szalony, to komary tną jak opętane.
Stamich
100p
100p
Posty: 103
Od: 3 sie 2018, o 12:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Rozumiem Cię doskonale, choć moje uprawy są na dużo mniejsza skalę. Muszę się zebrać i pocykać trochę fotek co u mnie. Ostatnio poszedł oprysk na cebulę i czosnek. Ale największa masakra ze ślimakami. na wiaderka mogę zbierać z działki 500 m kwadratowych - przez nie niektóre z dyniowatych będę już 3 raz sadził. Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13654
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

U mnie od ponad tygodnia taka susza, że ślimaki nie mają zbytnio jak funkcjonować, za to jak zostawiłem rozsade ogórków w cieniu na działce, to następnego dnia była ich cała masa, jakby na hasło podane do stołu. ;:306

Jak już wspomniałem, susza straszna. Zacząłem zbiory bobu. Teraz już chyba praktycznie co 2-3dzień będe podbierał, by nie zawalić się nim na jeden dzień. :wink:

Obrazek

Chwalić się zbytnio nie ma czym, bo przez te upały, to ciężko cokolwiek robić na działce, a wieczorami, gdy już się robi przyjemniej, to komary sieką niemiłosiernie. Niektóre kapusty wiążą główki. Pomidory się zawiązują, cukinie także.


Jedno poletko podlałem w sobote, na działce coś podleje dziś wieczorem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek
sawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1218
Od: 13 lis 2011, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Zwierzyna nie podjada Ci tych upraw na polu? U mnie by nic nie zostało.
Pozdrawiam. Sławka
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13654
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Coś skosiło wcześniej liście buraczkom ale ogólnie tragedii nie ma. Sarna codziennie podjada coś w polu kukurydzy 100m dalej. :)
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2593
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Gratuluje takiego pięknego bobu :D Ale masz wspaniałe położenie warzywnika bo otoczony drzewami.
Wszystko ci rośnie super ;:333 Co może żreć fasolke szparagową; nie ślimaki bo nie ma śladów. Mam już objedzone w 50% Moich ślimaków wysokie temp nie ruszają bo mamy chłodne noce a rano mam ich "tony" na trawach i podagryczniku. Ogórki, pomidory mam obsypane piaskiem i cóż to za cudowny widok :D obserwowac je jak rano wycofują się ;:138 całe umorusane w piasku :heja
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13654
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Witaj. :wit

Co do fasolki, to jeśli nie ślimaki, to sporo szkód potrafią wyrządzić gołębie jak i sroki.

Jakby tak podliczyć, to warzywniaki mam cztery. :) jeden to skupisko warzywek na podwórku, drugi działka, trzeci warzywniak nowy obok działki i ten przy lesie. :D

Ten przy lesie mam drugi rok i to wspólny pomysł mój i kuzynów, szkoda, że to Ja później sam biegam i dbam o to, a oni są rzadkimi gośćmi, może raz w miesiącu(no chyba że zbiory, to częściej) :wink:

Jest tam fajna ziemia dlatego powtórzyłem tam uprawę, mimo iż dogadałem fajne poletko tuż przy działce. Ogólnie chciałem warzywniaki dodatkowe, jak najmniejszym wkładem pracy ale tak do końca się nie da. :D

Jeszcze jest jedno poletko u drugiego kuzyna ale z braku czasu odpuściłem tam prace na długo. Rośnie tam spory zagon bobu i mały fasolki szparagowej. Miały być jeszcze arbuzy, cukinie i dynie ale nie wyrabiam z wysadzaniem. Zapewne podrzuce mu rozsady i jak wysadzi to ok, jak nie to nie. :)

Bób wkracza w pełnie zbiorów.

Obrazek

Z kilka dni zbieram czosnek.

Obrazek
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13654
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Kolejne zbiory bobu za mną. na razie obrywam tylko na poszczególnych poletkach dolne strąki. Dziś poszły kolejne dwa poletka, tez te u kur siane wprost do gruntu. Na wspomnianym poletku, zrobiłem kasacje dwóch rzędów brzegowych, by wysadzić tam ogórki.

Obrazek

W założeniu ogórki mają piąć się po płocie. Odmiana Nadusha. Dodam jeszcze, że siew kukurydzy wi bobie nie był super pomysłem, bo jest taki busz, że nawet kukurydzy nie widać. :D

Obrazek

Obrazek

Fasolka szparagowa się ładnie zagęściła. Zaczynają też pierwsze kwiaty rozkwitać.

Obrazek

Fasola z orzełkiem pięknie się zagęściła. Mam jej troszkę mniej jak rok temu albo podobnie bo jeszcze troszkę wysiamych później na działce.. no plony pokażą co będzie. :)

Obrazek

Z kapustami niezłe zamieszanie i to z odmianami i to że myślałem, że jedne to jednak kalafiory ale widzę że jednak mimo różnicy kolorów główki zaczynają wiązać wszystkie. :D

Obrazek

Buraczki pielone tydzień temu już znów zarosły ale i same buraczki sporo dodrosły.

Obrazek


Muszę porównać jak wyglądały arbuzy rok temu o tej porze. Póki co nabierają tempa.

Obrazek
Awatar użytkownika
Maraga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2584
Od: 5 lut 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Błażeju!

Dzięki za zdjęcia swoich warzywek.
Dodałeś mi optymizmu.Bo już myślałam,że tylko u mnie chwastów więcej niż pożytecznych roślin.
I zastanawiałam się dlaczego.Nikt tego nie sieje,a samo pcha się na świat.Szczególnie w tym roku pełno dzikiego prosa.Póki małe to dobrze się wyrywa.Jak trochę większe to potrafi za sobą pociągnąć i warzywko.Dobrze,że deszcz popadał łatwiej się tego pozbyć.
Życzę dalszych udanych plonów.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13654
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Widzę że mamy podobny problem. No ten dziadol, jak mały, to korzeń zostanie, a jak większy, to.ma taką sieć korzeni, że z wielką bryłą ziemi wychodzi. ;:14

Z chwastami nie mogę nadążyć w tym roku. Dają popalić ostro.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”