Pomidory - Dwarfy cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
eDorka
100p
100p
Posty: 126
Od: 24 paź 2013, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomidory - Dwarfy

Post »

U mnie żółte lepy są na stałe na parapetach, razem z rosiczkami. Są okresy, że są piękne i czyste, ale ostatnio jakaś inwazja znikąd mnie nawiedziła i lepy są oblepione trupkami.

Patrzę sobie jakie już duże to pomidorki urosły.... a moje nasionka jeszcze w pieleszach. Chyba w weekend też się pokuszę o wystartowanie z siewem. Zwłaszcza, ze nowe nasionka są w drodze. Mój skrzyniowo-doniczkowy warzywnik nie może się doczekać lokatorów ;:65
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Pomidory - Dwarfy

Post »

Witalski :wit

Testowo, w ramach eksperymentu, wysiałem do perlitu kilka nasionek Crimson Sockeye Dwarf
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Awatar użytkownika
Rubia
200p
200p
Posty: 382
Od: 19 paź 2015, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Otwocka

Re: Pomidory - Dwarfy

Post »

U mnie Dwarfy już wysiane. Właściwie niewiele, bo 10 odmian, w tym tylko jedna nowa - Beryl Beauty. Z ubiegłorocznych nie będę miała Rainbow (wyjechałam na dłużej i rodzina pożarła najdorodniejsze pomidory, nie dbając o nasiona), Russian Swirl (sadzonki były straszliwie chorowite, w odróznieniu od pozostałych Dwarfów, musiałam je usunąć, jeszcze zanim zacżęły na dobre kwitnąć), oraz Loxton Lass (nie wiem, co mu się stało, ale zaczął kwitnąć dopiero we wrześniu, nie miałam dojrzałych owaoców). Waham się jeszcze nad Wild Fred (kwaśny był i w ogóle jakiś nie za bardzo) oraz Arctic Rose (nie była wczesna i smakiem też mnie nie zachwyciła). Trójka moich faworytów to Kangaroo Paw Green, Uluru Ochre i Sean's Yellow. Bliski ideału byłby też Coastal Pride Orange, gdyby nie to, że jeden owoc rósł na nim ogromny (zresztą, bardzo kształtny), a pozostałe były znacznie drobniejsze. W każdym razie, chcę się przekonać czy te i inne Dwarfy (Boronia, Pink Passion, Sarandipity) potwierdzą dobre wrażenia z poprzedniego roku.
iwonaceae
200p
200p
Posty: 334
Od: 20 lip 2018, o 00:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ipswich, UK

Re: Pomidory - Dwarfy

Post »

Ja w tym roku po raz pierwszy wysiewam Dwarfy. Zainteresowałam się nimi po lekturze tego wątku. Dzięki Kasi mam już nasionka kilku odmian: Dwarf Awesome, Dwarf Coastal Pride Orange, Dwarf Loxton Lass i Dwarf Purple Reign. Dzisiaj wysiewam :D
Pozdrawiam,
Iwona
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Pomidory - Dwarfy

Post »

Tak wygląda na dzień dzisiejszy dwarfik w perlicie

Obrazek
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Pomidory - Dwarfy

Post »

Mirku, czym dożywiasz te dwarfiki?

Pozdrawiam Irena
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Pomidory - Dwarfy

Post »

Oszczędnie na dno kuwety -
Magiczna Siła nawóz interwencyjny do pomidorów NPK 9-9-36
Wierzch spryskuję "kranówką"
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
beata_1252
200p
200p
Posty: 237
Od: 5 lut 2018, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Pomidory - Dwarfy

Post »

Moje Dwarfy razem z paprykami trafiły dziś na ,,wczasy,, do szklarenki balkonowej ;:3 A raczej do foliaczka :uszy
Pogoda dziś dopisuje, ciepło (17st.C) i słonecznie. :heja w szklarence pewnie będzie ze 2 st. cieplej.
Mam nadzieje, że im nie zaszkodzi ;:oj foliaczek trochę zacieniłam ;:333

Edit.
Pół godziny po wyniesieniu pomidorów do szklarenki temp. w środku wynosiła już 37 st. i było bardzooo wilgotno ;:124 iście szklarniowe warunki :shock:
Pozdrawiam Czarna :-)
Awatar użytkownika
Teresa Pszczola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 973
Od: 6 sty 2016, o 17:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory - Dwarfy

Post »

Posiałam wczoraj dwarfy. Zaraz jak przyszła przesyłka z AWN od Kasi.
Część będzie w donicach, część w gruncie. Ale radocha. ;:63
Awatar użytkownika
Rubia
200p
200p
Posty: 382
Od: 19 paź 2015, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Otwocka

Re: Pomidory - Dwarfy

Post »

U mnie wszystkie Dwarfy już przeniesione z wacików do wielodoniczek. :) Cały czas powtarzam sobie: wystarczy w tym roku 10 odmian, wystarczy 10 odmian... No, zobaczymy, czy wystarczy. Zaplanowałam po 2 sztuki każdej odmiany, ale Kangaroo Paw Green posadzę chyba 4 krzaki, jako jedyny wielkoowocowy zielony (z tych wysokich, Malachitowa szkatułka zawsze u mnie jest jakaś chorowita, a German Green ma owoce, które pękają). Zielona łapa kangura przejmie więc obowiązki kolegów o wysokim wzroście. :)
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Pomidory - Dwarfy

Post »

Moje mini dwarfy mają już pączusie ;:138
Obrazek

Zastanawiam się, jak duże urosną, takie drobinki są i już zapocząkowane, pewnie te doniczki wystarczą im aż do miejsc docelowych ;:306

Obrazek

Pozdrawiam Irena
Awatar użytkownika
joannamm
500p
500p
Posty: 577
Od: 27 lut 2013, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie, nad rzeką Brdą

Re: Pomidory - Dwarfy

Post »

Czy nie będzie za późno aby wysiąść pomidory dwarfy pod koniec marca, pójdą do gruntu i do doniczek.
Dorcinda
500p
500p
Posty: 912
Od: 4 maja 2009, o 14:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stargard

Re: Pomidory - Dwarfy

Post »

Nie będzie za późno.
Szybko dogonią te siane wcześniej, bo od początku będą miały więcej światła.
Dorota
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”