Pomidory - Dwarfy cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Dorcinda
500p
500p
Posty: 912
Od: 4 maja 2009, o 14:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stargard

Re: Pomidory - Dwarfy

Post »

A moje dwarfy wszystkie jeszcze zielone. Chociaż z tych co mam dwarfem nazwałabym tylko Arctic Rose - sięga mi nieco ponad kolana. Pozostałe 10 odmian to raczej "ogry" - wielkie zielone i sięgają mi ponad pas. Zdecydowanie za gęsto je posadziłam, myślałam też że nie będą potrzebowały podpór - zdecydowanie potrzebują. Na szczęście w większości nieźle wiążą i myślę, że w sierpniu zaczną dojrzewać, podlałam je siarczanem potasu żeby trochę je pogonić. Zdecydowanie najbardziej mnie zawiódł Rainbow wszystkie 3 krzaki (jeden w gruncie, jeden na balkonie i jeden u córki na balkonie) lewdwie coś wiążą, moje mają po 2 owoce na razie mniejsze od orzecha, pierwsze kwiaty były jakby niedorozwinięte.
Dorota
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Pomidory - Dwarfy

Post »

Tak Was czytam i trochę się pocieszam. To mój pierwszy ogrodniczy rok i łatwo nie jest. Pomidorków mało i wciąż zielone. Dopiero drugiego dwarfa zjemy dzisiaj na kolację. Też idą do słońca, do góry, liście jako takie, ale nie chcą wiązać, szara pleśń robi swoje :(
Mąż oczywiście wściekły, wszystkim opowiada, że baba mu zafundowała najdroższe pomidory świata, bo dobra ziemia, hektolitry wody, opryski, nawozy i za dużo poświęconego czasu.
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
beata_1252
200p
200p
Posty: 237
Od: 5 lut 2018, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Pomidory - Dwarfy

Post »

Witajcie :wit
Wczoraj zerwałam pierwszego pomidora z gruntu, był to Loxton Lass ;:63
Pomidorek pyszny ;:167 lekko kwaskowaty z taką ,, nieoczywistą,, owocową nutą!
Za ten smak zostaje ze mną na przyszły sezon ;:215

Tak bardzo nie mogłam się doczekać, aż go spróbuję, że nawet nie pomyślałam aby go zważyć i pokazać w przekroju ;:131
W pierwszym gronie wisi jeszcze jeden ;:167 dwa malutkie urwałam przez swoją niezdarność ;:145

Obrazek
Pozdrawiam Czarna :-)
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Pomidory - Dwarfy

Post »

Kolejne pokolenie micro konusów rośnie....
Planuję je przenieść na parapety w domu, jak już będzie zimno na polu, nasionka zebrane z tych aktualnie owocujących :D
Obrazek

Pozdrawiam Irena
iwonaceae
200p
200p
Posty: 333
Od: 20 lip 2018, o 00:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ipswich, UK

Re: Pomidory - Dwarfy

Post »

Pierwszy raz w tym roku uprawiam dwarfy i mam tylko 4 odmiany, ale u mnie też Loxton Loss dojrzał jako pierwszy. W przydomowym ogrodzie mam jeden krzaczek, a drugi na działce. Ten przy domu rośnie dużo lepiej i to właśnie on jako pierwszy zaczłą dojrzewać. W smaku był zupełnie inny niż wszyskie moje dotychczasowe pomidory - lekko słony. Bardzo mi smakował.
Pozdrawiam,
Iwona
Awatar użytkownika
ullak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1668
Od: 10 mar 2015, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kozienice

Re: Pomidory - Dwarfy

Post »

U mnie najwcześniejsza, najniższa i najplenniejsza odmiana to Mongolian Dwarf. Uprawiam je pod otwieranym daszkiem. Dzięki temu i dzięki poprawie pogody ładnie dojrzewają niepryskane mimo pojawienia się ZZ.

Obrazek Obrazek

Mam je też wysadzone w pojemnikach na późniejszy zbiór, ciekawe czy coś z tego będzie

Obrazek
Słomiany zapał, czyli u leniwego ogrodnika
Tilling the soil is the equivalent of an earthquake, hurricane, tornado, and forest fire occurring simultaneously to the world of soil organisms.
USDA
inga_beta
200p
200p
Posty: 360
Od: 15 maja 2014, o 08:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory - Dwarfy

Post »

Moje dwarfy w tym roku zarosły mi całe okna. Mają mało owoców ale za to ogrom liści. Wcześniej mieściły mi się po 3 na oknie a teraz po 2.
To New Big Dwarf. Malinowy i bardzo smaczny. Do tego silny i wytrzymały na różne warunki. Zaden upał ani brak wody mu nie przeszkadza. Mam go już kilka lat i jestem z niego bardzo zadowolona.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Pomidory - Dwarfy

Post »

;:7

Z tego pomidora pobiorę nasiona ;:333

Obrazek


Obrazek

;:304
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pomidory - Dwarfy

Post »

Chętnie owocuje Pink Passion Dwarf.

Obrazek

Confetti Dwarf.

Obrazek
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Pomidory - Dwarfy

Post »

Naprawdę można się od Was sporo nauczyć :)
Już widzę, że gamoń ze mnie, a nie ogrodnik, ale może wyciągnę wnioski na przyszły rok.
Jestem ciekawa dwarfów żółtych gruszeczek - niestety zapomniałam nawieźć krzaczek sadząc do gruntu i trafił do biednej gleby, możliwe, że nie zdąży nadgonić, ale parę owoców będzie.
Rodzinka i sąsiedzi orzekli, że cio cio san zostaje z nami na kolejny rok - dużo cio cio sanów - są przepyszne! Uprawia ktoś z Was tę odmianę?
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pomidory - Dwarfy

Post »

Confetti Dwarf w smaku bez kwasku, raczej słodycz taka owocowa.

Obrazek
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Pomidory - Dwarfy

Post »

No nareszcie, zaczęło się koktajlobranie :)
73 maluszki do twarożku na śniadanie ;:138

Obrazek
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pomidory - Dwarfy

Post »

Loxton Lass Dwarf.

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”