Pomidory - Dwarfy cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory - Dwarfy

Post »

anulab Już kupiłam nasionka i to Twoja wina że się skusiłam :D ;:168 . A teraz ciekawość mnie gnębi ile gron można uzyskać z jednego krzaczka i po ile pomidorków na gronie wiąże. Jak to będę wiedziała to łatwiej będzie mi zdecydować ile krzaczków posadzić. ;:167
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8666
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Pomidory - Dwarfy

Post »

:wit Telimenka , nie wiedziałam że szukasz nasion .
Napisz gdy będziesz jeszcze czegoś szukać , jeśli będę miała
to się podzielę .
Na początek , jak sama pisałaś lepiej mniej niż więcej , chociaż te
wczesne mają szczególne wzięcie . Pod koniec sezonu gdy mi brakuje
miejsca pod jesienne wysiewy to najwcześniejsze pomidory usuwam .
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory - Dwarfy

Post »

anulab Dzięki. Na ten rok mam już wszystko zaplanowane i nasionka kupione. Z dwarfów tylko na Pink Passion się zdecydowałam. Kilka chcę posiać b. wcześnie i kilka później. I nadal nie wiem ile mniej więcej gron może urosnąć na Pink Passion załóżmy że na jednym pędzie. Nie znalazłam fotki w całej okazałości podczas owocowania ani wzmianki o ilości gron z krzaczka. ;:3
Awatar użytkownika
Marmarelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 543
Od: 29 gru 2013, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pomidory - Dwarfy

Post »

Cześć - dołączam do grona fanów i hodowców dwarfów - w tym sezonie planuje 9 odmian i 7 z nich to właśnie dwarfy.
Co prawda jeszcze czekam na nasiona od świstaka, ale kilka swoich także już mam. Na jakie odmiany decydujecie się
w tym roku? :wit
Awatar użytkownika
vivien333
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 609
Od: 11 paź 2015, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna

Re: Pomidory - Dwarfy

Post »

I ja dołączam do hodowców dwarfów. Naczytałam się o nich w poprzednich latach i w końcu też będę miała- też będzie 9 różnych krzaczków. Kupuję gotowe sadzonki, gdybym miała sama wysiewać, nie rozpędziłabym się tak. Bardzo jestem ich ciekawa. Do tej pory miałam tylko maliniaka, z którego byłam bardzo zadowolona, więc jeśli dwarfy są podobne, to pewnie się nie zawiodę.
Pytanie tylko, gdzie ja je upchnę w takiej ilości... :roll: No, ale skoro ty, Marmarelko zmieścisz je na 6-cio metrowym balkonie, to może i ja sobie poradzę. :wink:
Pozdrawiam,Vivien333
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8666
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Pomidory - Dwarfy

Post »

:wit Nie wiedziałam , że jest dostępna rozsada dwarfów ?
U mnie rozsada dwarfów już rośnie . Służy jej doświetlanie ,
maleństwa po 5-6 liści i mają pączki kwiatowe .
Awatar użytkownika
vivien333
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 609
Od: 11 paź 2015, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna

Re: Pomidory - Dwarfy

Post »

Chyba do tej pory nie była dostępna, ale namówiłam pana, od którego kupuję, pokazałam ten wątek, no i teraz jest :D Jak będą chętni, to pewnie nadal będzie.
Miałam kupić nasiona, ale nim się zdecydowałam, to cena zrobiła się wyższa, niż cena sadzonki, a ja i tak chcę tylko po jednym krzaczku, więc rozsada bardziej mi pasuje- no i bez kłopotu, czy to urośnie, czy się nie wyciągnie (nie mam warunków na robienie rozsad).
Ja, jak co roku obiecywałam sobie, że ograniczę uprawy, ale jak zobaczyłam te dwarfy, to... znów będzie więcej. :roll: Wzięłam sobie 9 krzaczków: Sweet Adelaide Dwarf, Antho Striped Dwarf, Russian Swirl Dwarf, Arctic Rose Dwarf, Shadow Boxing Dwarf, Dean's Brad Gates Dwarf, Mongolian Dwarf,
Pink Passion Dwarf, Purple Heart Dwarf.
Dobrze, że są małe, może gdzieś je zmieszczę, wciąż patrzę z nadzieją na dach... :wink:
Pozdrawiam,Vivien333
Awatar użytkownika
Marmarelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 543
Od: 29 gru 2013, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pomidory - Dwarfy

Post »

vivien333 pisze:Chyba do tej pory nie była dostępna, ale namówiłam pana, od którego kupuję, pokazałam ten wątek, no i teraz jest :D Jak będą chętni, to pewnie nadal będzie.
;:167 w zeszłym roku miałam tylko 4 krzaczki, teraz dopiero upycham 9 :D i nawet kilka takich samych mam! a jeśli by można i jednak moje rozsady PONOWNIE ;:14 zostałyby pożarte przez królika, to nie pogardziłabym kontaktem do pana od sadzonek ;:168

Doświetlam, więc z papryczkami i pomidorami częściowo ruszyłam i są to:

1. Adelaide Festiwal Dwarf
2. Antho Striped Dwarf
3. Coastal Pride Dwarf
4. Confetti Dwarf
5. Crimson Sockey Dwarf
6. Russian Swirl Dwaft
7. Uluru Ochre Dwarf
8. Pink Passion Dwarf
9. Fred's Tie Dye Dwarf
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8666
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Pomidory - Dwarfy

Post »

:wit vivien333 , brawo .
Żałuję , że nie mam w sąsiedztwie nikogo takiego zielono zakręconego .
Większość to wielbiciele ozdobnych .
Awatar użytkownika
vivien333
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 609
Od: 11 paź 2015, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna

Re: Pomidory - Dwarfy

Post »

No niestety... Też nie mam nikogo takiego w sąsiedztwie. :| Kupuję przez Internet, od kilku lat od tego samego sprzedawcy, a że jest bardzo kontaktowy, to wyszedł naprzeciw moim oczekiwaniom i namowom :wink:
Od kilku lat czytałam o tych dwarfach i nawet byłam skłonna w tym roku wysiać sama kilka sztuk, ale jak zobaczyłam te ceny nasion- z dnia na dzień coraz wyższe ;:219 i po rozmowie z panem od rozsad, stanęło na tym, że jak co roku, kupię gotowe sadzonki i zobaczę, jak bardzo mi te pomidorki pasują.
Do tej pory uprawiałam wysokie odmiany, bo jak jest mało miejsca na ziemi, to trzeba wykorzystać miejsce w pionie :wink:
Oczywiście były też maskotki, tumbling tomy, maliniaki i kilka innych niskich, z których byłam zadowolona, więc grzechem byłoby nie wypróbować tych krasnoludów :wink:
Odmiany wybrałam studiując ten wątek. Fajnie, że dzielicie się swoimi doświadczeniami. :wit
Pozdrawiam,Vivien333
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1925
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Pomidory - Dwarfy

Post »

Nie nazwałabym dwarfów krasnoludami. Większość to co prawda do metra, ale też do 120 - 140cm.
Awatar użytkownika
Teresa Pszczola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 973
Od: 6 sty 2016, o 17:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory - Dwarfy

Post »

Moje dwarfy też krasnoludkami nie były.
Już dałam do kiełkowania 5 sztuk. Będą próbować rosnąć w donicach.
Awatar użytkownika
vivien333
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 609
Od: 11 paź 2015, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna

Re: Pomidory - Dwarfy

Post »

Niech będą nawet ponad metrowe, to i tak mniej, niż te, które zwykle uprawiam.
Bardzo mi pasował ten maliniak- był taki "akurat" i mam nadzieję, że inne dwarfy będą podobne.
Już kiedyś narzekałam w jakimś wątku, że wkurzające jest u sprzedawców nasion i rozsad to, że zwykle pokazują owoce, a nie pokazują jak wygląda krzak. Dla mnie i pewnie wielu innych osób (zwłaszcza tych uprawiających w donicach) ma to duże znaczenie. Wolałabym zobaczyć jak wyglądają, niż tylko je sobie wyobrażać. Później z powodu złych wyobrażeń, muszę przesadzać pomidory do coraz większych donic, zdarzało mi się pięć razy donice zmieniać... :wink:
Pozdrawiam,Vivien333
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”