Pomidory - Dwarfy cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
ofir
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 22 lis 2017, o 20:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kraków

Re: Pomidory - Dwarfy

Post »

Też zaszalałam (dobrze że mam przyjaciółkę, która obiecała się zaopiekować nadliczbowymi sadzonkami, bo wysiałam chyba z 20 odmian ;:202 - w cale tego nie plaowałam)
z dwarfów
Uluru Ochre
Dwarf Damascus Steel
Dwarf Russian Swirl
Dwarf Copperhead
Dwarf Beryl Beauty
oraz Extravagante Rouffinage - (nie wiem czy to faktycznie dwarf)
aga74
50p
50p
Posty: 63
Od: 7 lut 2012, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Pomidory - Dwarfy

Post »

U mnie też zagościły Dwarfy, a to dzięki uprzejmości Pelasi.
Jak na razie wykiełkowało 80% nasion ale za to wszystkie
odmiany jakie dostałam czyli : Sweet Sue ,Arctic Rosa, Pink Passion,
Adelaide Festival, Rainbow.
Pozdrawiam
Agata
Awatar użytkownika
Rubia
200p
200p
Posty: 382
Od: 19 paź 2015, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Otwocka

Re: Pomidory - Dwarfy

Post »

U mnie z kiełkowaniem Dwarfów było różnie, jedne kiełkowały błyskawicznie, inne się ociągały, ale jednak wykiełkowały wszystkie odmiany :) Doczytałam się natomiast, że sprzedawana w pewnym sklepie internetowym jako Dwarf odmiana Damascus Steel jest wysoką koktajlówką. I rzeczywiście - rośnie sobie szybko i wysoko, podczas gdy Dwarfy już od małego są krępe i mają grubszą, mocną łodygę. W związku z tym mam o jednego Dwarfa mniej, powiększyła mi się natomiast grupka koktajlówek :)
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Pomidory - Dwarfy

Post »

U mnie również wysiane dwarfy. Troszkę uszczupliłem liste odmian, bo się i tak sporo pomidorków zrobiło. :)
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Pomidory - Dwarfy

Post »

Dużo odmian wysiałeś ?
Gdzie docelowo planujesz je uprawiać : grunt, donice ?
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Pomidory - Dwarfy

Post »

Kilka odmian wysiałem. :wink:

Obrazek


Wszystkie raczej planuje do gruntu na działce, jakp testerzy, bez zbytniej opieki. :D Szczerze, to wystarcza mi spokojnie pomidorów spod daszku ale zeszłoroczne dwarfy na działce, tak mi ładnie rosły, praktycznie bez żadnej opieki(tylko podwiązanie, bo się kładły pod ciężarem pomidorów), że postanowiłem powtórzyć próbę i znów wysadzić je podobnie.

W tamtym roku jednak lato było korzystne i one na tym zyskały, bo gliniasta ziemia trzymała wilgoć, a susza hamowała wszelkie choroby. Zobaczymy jak będzie w tym roku.


Siałem je w osobne pojemniki, nie w wielodoniczke, z racji że są z różnych lat nasiona i od różnych osób, więc w ten sposób będe mógł lepiej operować w razie nierównych wschodów.
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Pomidory - Dwarfy

Post »

Dwarfy w kubkach 0,5l - dzień dzisiejszy

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pomidory - Dwarfy

Post »

Moje dwarfy nareszcie pojazują kolanka, po 4 dniach, a już się martwiłam czy nie dosiewać. ;:108
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Pomidory - Dwarfy

Post »

:wit
Od dawna wysiewasz nasiona do perlitu ?
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Awatar użytkownika
kazko47
100p
100p
Posty: 198
Od: 23 cze 2011, o 15:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Radzyń Podlaski

Re: Pomidory - Dwarfy

Post »

W ubiegłym roku miałem po raz pierwszy. Obecnie, już z zebranymi doświadczeniami, posiałem ponownie.
Uprawa nie jest uciążliwa. W zasadzie trzeba tylko dobrać perlit i odpowiednią pożywkę. Perlit ogrodniczy jako podłoże jest wolny
od patogenów. Korzenie w miarę wzrostu mają cały czas dużo powietrza i ładnie się rozrastają.
Kazik.

Pamiętajcie o ogrodach, przecież stamtąd wyszliście. Jonasz Kofta
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Pomidory - Dwarfy

Post »

Crimson Sockeye - szkoda,że pogoda jest tak beznadziejna

Obrazek
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Awatar użytkownika
western_salsify
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 16 kwie 2019, o 16:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Cztery mile za Warszawą

Re: Pomidory - Dwarfy

Post »

Dzięki Aniu za odpowiedź :) Piszesz super bloga - kopalnia wiedzy w przystępnej formie ,tyle już widzę na rzut oka . Od dziś dołączam do Twoich czytelników :D

Co sądzicie o zastąpieniu keramzytu suchymi gałązkami - patykami( z drzew liściastych) ?Chciałbym dać drenaż 10 - 15 cm właśnie z patyków przede wszystkim dlatego że mieszkam w lesie i mam ich pod dostatkiem?
Awatar użytkownika
Rubia
200p
200p
Posty: 382
Od: 19 paź 2015, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Otwocka

Re: Pomidory - Dwarfy

Post »

Ja suche gałązki dawałam na dno dużych, wysokich skrzyń. Korzenie pomidorów nie sięgnęły do tej warstwy. Do doniczek sypałam jednak keramzyt. Nie zdarzyło mi się wprawdzie, żeby korzenie przerosły na zewnątrz, ale, mimo wszystko, to są niewielkie pojemniki, nawet jeśli mają 20 l. Gałązki na dnie, przysypane ziemią, będą się przecież rozkładać. Nie wiem, co pomidory pobrałyby z tej masy i jak mogłoby to na nie wpłynąć. Wolałam nie ryzykować. W tym roku też sypnę dwarfom keramzytu. Im mniejsza donica, tym więcej ostrożności :)
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”