Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 71  
Autor Wiadomość
arisza
 Tytuł:
PostNapisane: 2 mar 2009, o 17:53 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Hmmm..... tego nikt nie może potwierdzić , że nasionka są zeszłoroczne, ale oki .
Najważniejsze jednak, jest to czy nasionka są na pewno odmianą black krim ...
Zaraz je wysieję na razie moczą się w mleku ;:106

gienia1230
 Tytuł:
PostNapisane: 2 mar 2009, o 18:23 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Ariszo, już wcześniej pisałam, że w oryginalnej paczuszce z firmy Tomato Growers, Black Crim jest 30 nasionek za 2,55 $. W tej firmie można też kupić nasionka pomidorów na wagę; 1/32 uncji (od 250-350 nasionek) za 6$ lub np 1/4 uncji (od 2000-2800 nasionek) za 22 $. Jeżeli sprzedawca z allegro pakuje po 10 nasion to z 1/4 uncji za 22 $ ma około 250 porcji po 8,- zł, doliczjąc koszty przesyłki z USA i paczkowania tutaj i tak dobrze na tym wyjdzie.

Szymonambar222
 Tytuł:
PostNapisane: 2 mar 2009, o 19:00 
500p
500p
Mam takie pytanie w nie wielkiej szklarni mam różne odmiany pomidorów.Jak najlepiej zapobiec ich krzyżowaniu ?

Zobacz profil Wyślij e-mail      

adamlol
 Tytuł:
PostNapisane: 2 mar 2009, o 19:25 
500p
500p
zapylic je srodkiem takim hormonalnym zapomniałem nazwy ale może kozula wie)

Szymonambar222
 Tytuł:
PostNapisane: 2 mar 2009, o 19:28 
500p
500p
ja uprawiam w 100% naturalnie więc.

lotta
 Tytuł:
PostNapisane: 2 mar 2009, o 19:55 
500p
500p

1 szt.
Szymonambar222 napisał(a):
Mam takie pytanie w nie wielkiej szklarni mam różne odmiany pomidorów.Jak najlepiej zapobiec ich krzyżowaniu ?

Raczej nie będą się krzyżowały. Każdy kwiat zapyla się własnym pyłkiem i trzeba specjalnych zabiegów, aby pomidory skrzyżować. Zresztą - wiele osób uprawia różne odmiany i kolory i zawsze z nasion wyjętych z żółtego wyrosną znowu żółte...
A ten środek hormonalny to betokson , on zastępuje jakby zapylenie, ale mu nie przeciwdziała.

Szymonambar222
 Tytuł:
PostNapisane: 2 mar 2009, o 20:12 
500p
500p
DZIĘKI :D :D

kozula
 Tytuł:
PostNapisane: 3 mar 2009, o 22:58 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Zeby nie było wątpliwości , pomidory na pewno same się nie skrzyżują , mają taką budowę kwiatu żeby obcy pyłek na słupek się nie dostał , nawet wtedy jak kwiat zapyli trzmiel . Krzyżowe zapylenie trafia się bardzo rzadko, teoretycznie może się zdarzyć w upalne dni ( wtedy część słupków wyrasta ponad rurkę pylników) , jednak w upał pyłek nie kiełkuje i do zapylenia nie dojdzie . W takich warunkach owoce zawiązują się po potraktowaniu kwiatów Betoxonem .

Pozdrawiam , kozula

arisza
 Tytuł:
PostNapisane: 4 mar 2009, o 20:35 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Orientuję się ktoś , czy pomidor black krim , black zebra to odmiana F1 ??
z góry dziękuję za odpowiedź . :)

lotta
 Tytuł:
PostNapisane: 4 mar 2009, o 21:09 
500p
500p

1 szt.
Gdyby były one F1 to sprzedawcy na pewno by się pochwalili, a nigdzie nie jest napisane. Niektórzy wręcz piszą, że sami je selekcjonują i powielają - czyli odmiany ustalone. F1 produkowane są przez firmy nasienne z myślą o ogrodnikach profesjonalistach, a to są typowo amatorskie odmiany.
Co nie znaczy, że nie ma malinowych, czarnych, podłużnych , koktajlowych heterozyjnych (czyli F1). Są.Pakowane po 500szt. Też by można przepakować po 10 szt. i sprzedawać, ale jakoś na allegro nie widać. Można się domyślać, że nie byłoby takiego "przebicia".

kozula
 Tytuł:
PostNapisane: 4 mar 2009, o 22:21 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Nasiona F1 najłatwiej poznać po cenie . W większości przypadków takie nasiona otrzymuje się przez ręczne zapylanie kwiatów , więc muszą być drogie . Tylko nieliczne odmiany F1 pomidorów daje się uzyskać przy zapyleniu kwiatów przez owady i takie bywaja dość tanie , chociaż są mieszańcowe .
Tego typu odmiany jak Black Krim i Black Zebra ale F1 , dla dużych producentów osiągają ceny nawet do 2 zł za szt. i w dodatku sa trudno dostępne . Na pewno nie jest to towar dla handlarzy .

Pozdrawiam , kozula

arisza
 Tytuł:
PostNapisane: 4 mar 2009, o 22:41 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Ślicznie dziękuję za odpowiedź :) w takim razie mogę zebrać nasiona z black krim i black zebry w tym roku i powtórzą cechy w następnych latach :)

adamlol
 Tytuł:
PostNapisane: 4 mar 2009, o 22:43 
500p
500p
F1 są dostępne dla amatorów ale z polskich firm nasiennych tak nie hodują roslin jak inne zagraniczne w polskich oni może sami nawet nie muszą wiedziec jaka to jest krzyżówka i podają te to jest F1 .

arisza
 Tytuł:
PostNapisane: 15 mar 2009, o 13:25 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
No wiec z tymi nasionami black krim czy innych czarnych pomidorów,ze stron amerykańskich to nie taka prosta sprawa zamówić i kupić :? ponieważ cło naliczą na lotnisku , dowiadywałam się... :roll: Jedyne wyjście to jak ma się za oceanem znajomych , którzy kupią tam nasiona i wsadzą do zwykłej koperty :) wtedy najszybciej się uda.

Mam pytanie do osób,które kupiły na allegro nasiona black krim , ja wam wykiełkowały??

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 981 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 71  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Google [Bot], Julcik, krzych100, Merkor, Mikar, pol2424, rolnik90, sofijapz i 97 gości