Pomidor czarny, granatowy, fioletowy Cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
kozula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2101
Od: 21 sie 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post »

Ale wam zazdroszczę , ja dopiero zbieram swoje skarby do jednego wora i gdzieś za dwa dni wysieję . Siewki bez liścieni to prawdopodobnie zbytnie przesuszenie nasion . Jak wysieję swoje sprawdzę co za przyczyna takiego stanu rzeczy .
Ariszo , masz już zaawansowane Black Krimy . Małemu też nic nie brakuje , chociaż czasu stracił sporo . Oby sie nie okazało że towar przereklamowany .

Pozdrawiam , kozula .
Awatar użytkownika
arisza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 570
Od: 2 lut 2009, o 10:44
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post »

Moje Black Krim mają się dobrze. Stoją jeszcze w domu, ponieważ czekam, kiedy zakwitnie pierwszy kwiat w gronie. Wtedy dosadzę je do rosnących w tunelu od 24 kwietnia 2 szt.

Maluchy bez liścieni ruszyły i rosną w oczach (poniżej fotka)



Obrazek


pozdrawiam :D
Agnieszka
Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak Rośliny, pozbawieni miłości więdną...
syn Gieni
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 8 maja 2009, o 19:42
Lokalizacja: US of A, New Jersey

Post »

moje tez sobie rosna, juz troszke ponad 30 cm maja, zdrowe jak ukrainskie dziewczyny

Obrazek
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7461
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Post »

MARCIN!!!! Przede wszystkim -witaj synu na forum, i uzupełnij swój profil- skąd piszesz, bo nie masz polskich liter. Modzio Cię zaraz pogoni. Czy Twoje pomidory to Black Krim? Ładniutkie! Zdrowo wyglądają.
Awatar użytkownika
arisza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 570
Od: 2 lut 2009, o 10:44
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post »

Marcinie piękne te Twoje Ukrainki :wink:
Posadzisz je pod osłony czy do gruntu? i w jakim terminie? :)

Kozulo...nie wiem, co począć, otóż zaobserwowałam u moich Black krimów, dziwne kwiaty :shock: i każdy z nich takie ma, po dwa na pewno.
Skąd one? Pomidorki mają się u mnie jak u Pana Boga za piecem, nie były wychłodzone, nie miały wahań temperatury, dlaczego kwiaty są staśmione?? i wyglądają jak słoneczniki??
A może właśnie ta odmiana ma takie kwiaty???
Black Zebra to samo
Czy zaobserwowaliście u swoich krimów podobnie?

Kwiat Black Krima
Obrazek

Obrazek

Rozwijający się kwiat Black Zebry
Obrazek


pozdrawiam :D
Agnieszka
Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak Rośliny, pozbawieni miłości więdną...
syn Gieni
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 8 maja 2009, o 19:42
Lokalizacja: US of A, New Jersey

Post »

gienia1230 pisze: Czy Twoje pomidory to Black Krim? Ładniutkie! Zdrowo wyglądają.
Tak to sa Black Krim, te dwa okazy kolega zaadoptuje i beda sobie rosly ogrodku
Awatar użytkownika
kozula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2101
Od: 21 sie 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post »

Ariszo , Black Krim jest wielokomorowy i cały czas będzie miał kwiaty trochę inne niż zwykłe okrągłe . Poczekaj aż się ukaże mały zawiązek i jeśli będzie widać że jest przerośnięty szypułką i ma brzydkie głębokie dziury , wtedy możesz usunąć , drugi w gronie powinien być lepszy . Małe zagłębienia przy słupku u dużych pomidorów to normalne zjawisko . Powstają z nich owoce z brązową blizną na wierzchołku .
Blak Zebra praktycznie nie tworzy staśmionych kwiatów , Twoja jeszcze się nie rozwinęła i dobrze nie widać , ale chyba będą normalne .

Pozdrawiam , kozula .
Awatar użytkownika
arisza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 570
Od: 2 lut 2009, o 10:44
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post »

Będę obserwować kwiaty Black Krima . Zapewne wstawię zdjęcia zawiązków :)
Z Zeberką będzie trzeba jeszcze troszkę poczekać , coś "ciężko" ma rozwinąć kwiaty. Black Krim stanowczo ją przegania :)

pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź
Agnieszka
Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak Rośliny, pozbawieni miłości więdną...
Awatar użytkownika
mommy_b
200p
200p
Posty: 316
Od: 25 kwie 2008, o 19:47
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

A to moje czarne pomidorki. Black from tula, który ma podobno mieć lekko słonawy wędzony smak i black zebra.

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
arisza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 570
Od: 2 lut 2009, o 10:44
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post »

mommy_b bardzo ładne Twoje "czarnulki" :wink:
Widzę, że są wsadzone już na miejsce stałe.
Teraz nic tylko czekać, kiedy zakwitną i zawiążą owoce :D

pozdrawiam
Agnieszka
Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak Rośliny, pozbawieni miłości więdną...
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7461
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Post »

Obrazek Obrazek
Black Krim na działce, jeden już ma pierwszy kwiat- chyba staśmiony, ale go nie usunę bo mi szkoda
Awatar użytkownika
arisza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 570
Od: 2 lut 2009, o 10:44
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post »

Gieniu nie usuwaj :D Black Krim ma takie kwiaty. Też na początku byłam nimi przerażona, ale Kozula (nasza kochana) szybko wyprowadziła mnie z błędu, że to pomidor wielokomorowy. U mnie wszystkie kwiaty Black Krim wyglądają jak słoneczniki :D

Ślicznie rosną u Ciebie :) Zauważyłam, że ta odmiana po posadzeniu na miejsce stałe po jakimś czasie robi sie bardzo mocna, krępa . Ogólnie różni się od innych pomidorów. Mam nadzieję, że owoce będzie miała równie smaczne jak wygląda :wink:
U mnie kwitną w tunelu te, które wsadziłam już jakiś czas temu, a reszta czeka w domu na wsadzenie, kiedy miną zimni ogrodnicy i Zośka. Przetrzymałam je celowo, aby wsadzić z kwitnącym pierwszym kwiatem.


pozdrawiam :)
Agnieszka
Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak Rośliny, pozbawieni miłości więdną...
Awatar użytkownika
kozula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2101
Od: 21 sie 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post »

Gieniu u Ciebie jest rzeczywiście staśmiony kwiat u Black Krima , ma wrośniętą szypułkę do wnętrza owocu . Jeśli jest tylko jeden , poczekaj co się zawiąże i obejrzyj malutkiego pomidorka . Jeśli uznasz że tam będzie niewiele do jedzenia a dużo do obierania , wtedy go usuniesz . Poprzerastane owoce często chorują na szarą pleśń i opadają , więc szkoda żeby krzak tracił czas na głupoty .

Pozdrawiam , kozula .
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”