Pomidor czarny, granatowy, fioletowy Cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
winterek
500p
500p
Posty: 915
Od: 8 lis 2010, o 21:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidor Czarny lub granatowy

Post »

A powinny się różnić, jeśli nazw użyłaś poprawnych.
Black Brandywine, ma mieć liść tradycyjny RL.
Brandywine, True Black, ma liście ziemniaczne PL.

Jeśli pomyliłaś nazwę i Twój Black Brandywine, jest faktycznie odmainą Brandywine, Black, to liść tegoż, też powinien być ziemniaczany PL.

Na pocieszenie, dodam, że każda z tych trzech odmian, nie ma z Brandywine nic wspólnego.
To odmiany robione, (nazywane), na siłę dla kasy.

Posadź w tym roku, jeśli już wysiałaś, zjedz, jeśli się da i zapomnij.
Kłopot z głowy.
Awatar użytkownika
player_ruda
50p
50p
Posty: 72
Od: 17 lut 2014, o 13:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Pomidor Czarny lub granatowy

Post »

Już wysiałam ;:204 , zmieszane obie odmiany w jednej torebce pozostały na przyszły sezon. Tak jak piszesz nie pozostaje nic innego jak zjeść i zapomnieć, chyba że rozpoznam po liściach i wtedy zbiorę nasionka bo nazwy na pewno takie jak napisałam.
Ola
Kasencja

Re: Pomidor Czarny lub granatowy

Post »

Z tym nazewnictwem to różnie bywa :) .
Bo faktycznie istnieją w obiegu 3 rodzaje (a nie każdy sprzedawca je skrupulatnie pisze ) :

Black Brandywine, Regular Leaf z regularnym liściem - http://t.tatianastomatobase.com/wiki/Bl ... gular_Leaf .
Brandywine, Black z liściem ziemniaczanym - http://t.tatianastomatobase.com/wiki/Brandywine,_Black
Brandywine, True Black z liściem ziemniaczanym - http://t.tatianastomatobase.com/wiki/Br ... True_Black .
Awatar użytkownika
player_ruda
50p
50p
Posty: 72
Od: 17 lut 2014, o 13:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Pomidor Czarny lub granatowy

Post »

Ha :roll: to nie będę zbierać nasion żeby nie mącić z odmianami, a chciałam pozbierać na next AWN :(
Ola
Aimee
200p
200p
Posty: 341
Od: 22 sty 2013, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Pomidor Czarny lub granatowy

Post »

Brandywine,True Black rośnie jak opętany.Wielkie krzaczory i liście. Może po tym da się odróżnić...nie wiem co prawda jak rosną pozostałe.
Pomorze...klimat łagodniejszy :-).
viginti
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 18 mar 2015, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidor Czarny lub granatowy

Post »

Witam na forum, u mnie też już rośnie powoli 10 x Czarny książę, dodam że kupiony w tym roku na spróbowanie, znalazłam w Majstrze.
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomidor Czarny lub granatowy

Post »

Mój księciuniu jest dwa tygodnie po pikowaniu,korzenie ładnie zaczęły przerastać spodem doniczek,a sadzonka ładna-krępa,odpukać.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomidor Czarny lub granatowy

Post »

Na dzień dzisiejszy Czarny Książę jest już gotowy do wysadzenia do tunelu,ale musi jeszcze poczekać do po świętach ze względu na prognozowane załamanie pogody. ;:185 Ładna krępa sadzonka jest już z minimalnie zauważalnymi pączkami kwiatostanu. ;:333
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
D3flo
200p
200p
Posty: 350
Od: 2 cze 2013, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Pomidor Czarny lub granatowy

Post »

Właśnie też chciałem zaznaczyć że Czarny Książę jest u mnie jednym z najmocniejszych w grupie pomidorów w fazie rozsady. Sadzonka gruba, krępa i system korzeniowy bardzo szybko się rozrasta. Inne są opóźnione o dwa dni w stosunku do księcia.
Rolnik ciągle żyje w strachu, nad warsztatem nie ma dachu.
Maka
50p
50p
Posty: 88
Od: 14 paź 2014, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomidor Czarny lub granatowy

Post »

Kupując nasiona pomidorów dostałam w gratisie Ruby Surprise i wysiałam kilka sztuk na próbę. Byłam jednak pewna, że to pomidor czerwony, a tu ktoś wspominał o nim jako czarnym. Czy to naprawdę czarna odmiana i też wymaga ostrożności z nawożeniem?
pozdrawiam

Ewa
filipekS
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 18 mar 2015, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidor Czarny lub granatowy

Post »

Szczerze mówiąc nie wiedziałem, że są takie odmiany pomidorów. Może się na jakąś skuszę. Ciekaw jestem tylko czy dobre ale jak nie spróbuję to się nie przekonam.
Awatar użytkownika
player_ruda
50p
50p
Posty: 72
Od: 17 lut 2014, o 13:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Pomidor Czarny lub granatowy

Post »

Oj skuś się , skuś :twisted: Pomidory czarne są pyszne, co prawda mają trochę inny smak ale jak spróbujesz to już innych nie będziesz chciał :D Ja w zeszłym roku miałam dwa krzaki czarnych a w tym nie będzie żadnego czerwonego :tan
Ola
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidor Czarny lub granatowy

Post »

Ostatni mój taki widok w życiu. Brrrr.... ;:oj

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”