Pomidor czarny, granatowy, fioletowy Cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
docentandrzej
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 839
Od: 6 sty 2013, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Przystajń koło Częstochowy

Re: Pomidor czarny, granatowy, fioletowy

Post »

;:174 Mój Amethyst jewel ma liście regularne. Owoce wyglądają zupełnie inaczej niż na zdjęciach Ebabki U mnie to dość duże, malinowe befsztyki, niektóre bardziej przybarwione u góry. Jest też późny. Jedyny indygo, który mi odpowiada smakiem.
ObrazekObrazek
Polska moją Ojczyzną. Andrzej
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2832
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Pomidor czarny, granatowy, fioletowy

Post »

:wit
Andrzej, Twoje to regularne malinówki, tylko maźnięte ametystem :D Moje Amethysty były nieduże, befsztykowate i niektóre z lekkim czubkiem, delikatne w smaku, zwarty miąższ, bez uszczerbku mogły poleżeć. Krzak bardzo plenny, dosłownie obsypany pomidorkami. No i koloru ametystowego miały zdecydowanie więcej. Nasiona kupiłam w necie, nawet nie pamiętam już od kogo, były paczkowane po 5 sztuk i niedrogie. Zobaczymy w przyszłym sezonie co urośnie :roll:
Pozdrawiam Eugenia
docentandrzej
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 839
Od: 6 sty 2013, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Przystajń koło Częstochowy

Re: Pomidor czarny, granatowy, fioletowy

Post »

U mnie też jest ich troszkę na krzaku. Są samokończące, ale wysokie, plonują raczej na wyższych piętrach, upałów nie lubią. W smaku u mnie wyraźne. Słodkie, ale z wyraźnym kwaskiem, aromatyczne. Owoce nie pękają, mogą dłużej poleżeć.
Polska moją Ojczyzną. Andrzej
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8517
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Pomidor czarny, granatowy, fioletowy

Post »

:wit docentandrzej , skąd nasiona ?
Gieniu jeśli po pięć pakowane to pewie sadzonkowo ?
Słuchajcie ja mam SGT Peppers w dwóch wersjach , oba żródła
pewne .
U mnie Ametyst Jewel był bardziej indyga . Mam nasiona z drugiego
żródła to w przyszłym roku spróbuję . Ten , którego uprawiałam był
wczesny i bardzo plenny . Owoce jędrne , bardzo smaczne .
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1919
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Pomidor czarny, granatowy, fioletowy

Post »

Aria, koniecznie wyślij Ariela na AWN. Zawalczę o niego.
docentandrzej
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 839
Od: 6 sty 2013, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Przystajń koło Częstochowy

Re: Pomidor czarny, granatowy, fioletowy

Post »

anulab nasiona mam z awn 2017/18 od użytkowniczki Marysia80. W tym roku już ze swoich.
Polska moją Ojczyzną. Andrzej
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8517
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Pomidor czarny, granatowy, fioletowy

Post »

Dzięki , być może była to odmiana jeszcze nie ustalona i stąd te różnice .
iwonaceae
200p
200p
Posty: 330
Od: 20 lip 2018, o 00:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ipswich, UK

Re: Pomidor czarny, granatowy, fioletowy

Post »

Odmiana Ananas Noire i moje spostrzeżenia dotyczące ankiety pomidorowej.
Otóż przeglądając ankietę pomidorową (TOP 10 - POMIDORY Wielkoowocowe) zauważyłam, że odmiana Ananas Noire ma wysoką pozycję. Niestety ankieta nie jest łatwa do odczytania, ponieważ wcale nie pokazuje top 10, ale calą listę odmian z liczbą głosów, więc wymaga to trochę wysiłku, żeby wyciągną jakieś konstruktywne wnioski. Ale to już dyskusja na inny temat. Wracając do Ananas Noir przejrzałam forum i znalazłam zdjęcia, na których owoce były bardziej żółe (co sugeruje nazwa), podczas gdy moje owoce były bardziej brązowo-zielone. I teraz zastanawiam się, czy to jakieś rozszczepienie? Choć w necie znalazłam też zdjęcia Ananas Noire identyczne jak moje. Teraz to już nie jestem pewna jak ta odmiana powinna wyglądać. Oto mój Ananas Noire:

Obrazek Obrazek

Jeden krzaczek w tunelu, kompletny niewypał, a drugi w gruncie dużo lepiej. W smaku bardzo dobry, lekko kwaskowaty, natomiast ten kolor w ogóle mie nie przekonywał. Wręcz zastanawiałam się, czy to nie jest jakaś choroba. Ani to czarny, ani zielony, wyglądem nie zachwyca. Może powtórzę go za rok, bo jednak bardzo mi smakował. Ale wiele innych pomidorów mi smakowało i chyba wszystkie pozostałe wyglądały o wiele lepiej. Tak więc zastanawiam się skąd tak wysoka pozycja w rankingu? Może wiele osób uprawia tę odmianę? Ale jednak czytając forum niezbyt często ta odmiana się przewija. Więc może problem w tym, jak ankieta jest skonstruowana? Chyba lepiej byłoby mieć taką ankietę co roku, bo może w kolejnym roku inne odmiany będą dominować? Ciekawe byłoby prześledzić jak to wszystko się zmienia, które odmiany przemijają, a które się utrzymują w top 10? Ja sama nie głosowałam, bo póki co miałam może 30 odmian pomidorów, więc niewiele jeszcze mogę powiedzieć, a podejrzewam, że jak już zagłosuję teraz to w przyszłym roku nie będę mogła tego zmienić. A chciałabym jeszcze wiele innych odmian przetestować. Więc pewnie za parę lat będę mogła się wypowiedzieć :wink:
edit: literówka
Pozdrawiam,
Iwona
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4244
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidor czarny, granatowy, fioletowy

Post »

Iwonaceae, a skąd pochodziły nasiona tego Ananas Noir?
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8517
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Pomidor czarny, granatowy, fioletowy

Post »

:wit U mnie z czarnymi pomidorami to jest tak , że jak w jednym roku się udają to
w następnym dużo gorzej . Nadal szukam takiego , który by co roku dał stabily i
smaczny plon . W tym roku miałam Moya Noir , na wagę to był chyba rekordzistą .
Czy go powtórzę , nie wiem .
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Pomidor czarny, granatowy, fioletowy

Post »

;:7
W następnym sezonie na pewno powtórzę Viagrę i Czarną Zosię
W tym sezonie byłem w pełni usatysfakcjonowany smakiem i plennością ;:333
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Pomidor czarny, granatowy, fioletowy

Post »

Ja też powtórzę Viagrę w przyszłym sezonie, super smaczny pomidorek ;:333
Czarnej Zośki nie miałam okazji spróbować, znam ją ze " słyszenia".
No i koktailówka Brad's Atomic Grape musi być.

Pozdrawiam Irena
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomidor czarny, granatowy, fioletowy

Post »

Czarna Zosia? ;:224
Mirek smak opisałeś a plenność jak u Ciebie wyglądała,ile owoców uzyskałeś z krzaka i ile gron wiązało Ci owoce.Ze zdjęć wnioskuję że prowadziłeś na kilka pędów.Twoja Zosia po wyglądzie pędów sądząc ma mocny system korzeniowy.Sporo tych pytań,ale potrzebne mi to do planu ile nasion wysiać - 5 czy 30. ;:7 Na koniec ostatnie,jakiej wysokości miałeś krzak?

Pierwszoroczna odmiana u mnie w kolorze czekoladowym o nazwie Bordo. Krzak niewysoki do 1 metra za to w tym przedziale zmieściły się cztery grona,więc odstęp między gronami jest mały.Na gronie przeciętnie 5-6 owoców o masie 100-120 gram więc niezbyt okazałe.Roślinie na wysokości metra jakby skończyły się siły witalne i zakończyła działalność ze wzrostem.Smak zrównoważony,więc jest i nutka słodyczy,ale bardziej wyczuwalny kwasek.Teraz to co najważniejsze,jest to ciemna sakiewka którą pożeniłem w tym roku z sakiewką malinową,dorobiłem się dużej malinowej sakwy 300 gramowej z nasionami w środku oczywiście.Następne lata to selekcja w kierunku uzyskania dużej sakwy w kolorze czekoladowym. ;:108

Bordo.


Obrazek

Obrazek

A to jeszcze w fazie zielonej krzyżówkowy potomek przed wybarwieniem do malinowego koloru.

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”