Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...     1, 2, 3, 4, 5 ... 72  
Autor Wiadomość
--julian--
 Tytuł: Kawon ( arbuz ) - część 10
PostNapisane: 18 sie 2018, o 15:59 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Poprzednia część wątku :arrow: viewtopic.php?f=42&t=104332&start=1078

Witam wszystkich :wit
Co tu taka cisza?? Skończyły Wam się już arbuzy??? ;:oj

Otworzyłem dziś to moje Bingo i jestem zawiedziony... arbuz wyglądał w środku strasznie ;:145 W smaku był obrzydliwy, ani słodki, ani nie był czerwony i w dodatku wyglądem przypominał dynię ;:222 Otworzyłem jeszcze jednego i był dosłownie taki sam... a były one chyba dojrzałe, bo pestki były dobrze wykształcone i twarde jak być powinno :| Nie był soczysty, tylko taki trochę suchy. Jak myślicie, przez co wyglądają tak moje arbuzy??

Obrazek

Obrazek

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Danivil
 Tytuł: Re: Kawon ( arbuz ) - część 9
PostNapisane: 18 sie 2018, o 17:08 
100p
100p

0 szt.
Ile go trzymałeś na krzaku? Jak dla mnie to przejrzały.

--julian--
PostNapisane: 18 sie 2018, o 17:31 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Ten na zdjęciu miał ze 46 dni, a ten mniejszy był na pewno trochę młodszy :roll: Może zerwę w jakiś dzień kolejne Bingo i wtedy zobaczymy czy będzie ładny :)

Danivil
PostNapisane: 18 sie 2018, o 17:42 
100p
100p

0 szt.
Po co aż tyle trzymać. Ja Crimsona zerwałem po 39 dniach i był idealny.Po 46 dniach też pewnie by wyglądał tak jak te twoje. Nasiona również były dojrzałe.

--julian--
PostNapisane: 19 sie 2018, o 01:21 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
To jeśli był przejrzały to roślina najwidoczniej wyciągnęła z owocu wodę wraz z cukrami?? Bo słodki on nie był :roll: To chyba zerwę jakieś młodsze Bingo i sprawdzę, czy będzie dobre. A Ty jak zrywałeś swojego Crimsona to sprawdzałeś czy chrupie, bo też mam i myślę nad zerwaniem owocu :) :?:
Pozdrawiam :wit

Danivil
 Tytuł: Re: Kawon ( arbuz ) - część 10
PostNapisane: 19 sie 2018, o 11:01 
100p
100p

0 szt.
Tak sprawdzałem. Chrupał, ogonek i łyżeczka były suche. Ale chrupanie to tylko metoda pomocnicza. Arbuz potrafi chrupać już sporo czasu przed tymi 40 dniami. Raz zerwałem sugar baby, które miało 28 dni, ale chrupało. Po rozkrojeniu widać było, że brakło mu jeszcze około 5-7 dni, bo po bokach był niedojrzały. Jak na razie najlepsza metoda jaką zaobserwowałem to liczenie dni. Innej skutecznej nie widzę.

dorota514
PostNapisane: 19 sie 2018, o 14:53 
200p
200p

1 szt.
U mnie też, jeden arbuz około 8kg i cztery 2,5-4kg zniknęły w niewyjaśnionych okolicznościach.

wokan
PostNapisane: 19 sie 2018, o 18:15 
500p
500p

więcej niż 1 szt.
Pride napisał(a):
kupniulaUK napisał(a):
Co do złodziejowego problemu to stara metoda mojego sąsiada który uprawiał warzywa na sprzedaż.
Kilka desek z wystającymi gwoździkami, rozstawionymi tam gdzie najprawdopodobniej przez płot przechodzą. Jedyne co znajdziesz to kropelki krwi prowadzące w do złodzieja domu ;)

Za coś takiego można trafić do paki na pare ładnych lat. Już lepiej zamontować lampę na czujnik ruchu.

Dlaczego? Moja sprawa co na swoim ogrodzonym terenie trzymam. Jak mi złodziej wejdzie do ogrodu i po ciemku wlezie na widły i wydłubie sobie oko to tez moja wina? Było nie leźć w cudze. A na pomysł z deskami to już wpadłem wcześniej :D

--julian-- napisał(a):
Otworzyłem dziś to moje Bingo i jestem zawiedziony... arbuz wyglądał w środku strasznie ;:145 W smaku był obrzydliwy, ani słodki, ani nie był czerwony

Z tymi Bingo widzę coś jest nie tak - u mnie trafił się podobny. Ponadto chyba ze trzy Rosaria były paskudne w smaku i przerośnięte jakimiś zielonymi żyłkami i tak samo jeden Crimson. Nie wiem co to za czort, myślałem wcześniej, że to przez szczepienie, ale nie, bo inne z tych odmian, też szczepione, były OK i super w smaku. Moje podejrzenia padają na słońce i przegrzanie, bo akurat te niedobre były odsłonięte i wręcz miały odbarwione plamy "poparzeniowe" na skórce.

Złodziej nie dał za wygraną - w piątek rano opędzlował kolejne dwa, znów najdorodniejsze, arbuzy. W sumie znikło już osiem sztuk takich w granicach 7-10 kg. ;:223 ;:223 ;:223 Sąsiedzi działkowcy mówią, że moje arbuzy już są sławne w okolicy i się o nich mówi. Dziękuję za taką sławę :cry: :evil: Ponadto zerwał totalnie niedojrzałęgo melona Piel de Sapo z tunelu, który był twardy jak kamień - ugryzł go i wyrzucił. Skubaniec musiał mieć zęby jak bóbr! :twisted: :twisted: :twisted:

I na zakończenie trochę optymistyczniej - dzisiejsze zbiory, które łaskawie złodziej oszczędził: cztery Crimson Giant, Ledi, Janosik i jedyny AU Producer, który mi pozostał, bo takiego 10 kg na nasiona ukradli):

Obrazek

kupniulaUK
PostNapisane: 20 sie 2018, o 10:16 
200p
200p

0 szt.
Pedro Nie pójdziesz do pierdla bo i za co? Ni mogę trzymać desek z gwoździkami na działce? Musiał by się też ktoś zgłosić że wlazł na mój prywatny teren. A metoda sprawdzona bo u sąsiada wiecej wizyt nie było.

Inna opcja to przypinować posesji i jak się ktoś pojawi (obstawiam menelstwo) to wyskoczyć, pogrodzić kijem i powiedzieć że następnym razem będzie się mniej przyjaznym. Ta metoda u mnie zadziałała. Ogród okradany miałem przez lata przez ludzi z pobliskiego bloku po PGR. Raz się z bratem zdenerwowaliśmy bo zaczęli rozkręcać domek letniskowy na ogrodzie. Kilka późnych wieczorów/wczesnych poranków na ogród jechaliśmy i raz dorwaliśmy 3 panów chwiejnie idących z naszymi rzeczami. Tłumaczenie oczywiście "leżało w rowie to wzięliśmy". Kilka szturchnięć i informacji że wiemy skąd są. I cisza od lat.

--julian--
PostNapisane: 20 sie 2018, o 15:28 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
wokan też tak myślę, że to przez Słońce i zbyt wysoką temperaturę :roll: :cry: Jak widać, co za dużo to niezdrowo ;:224 U mnie też były straszne poparzenia słoneczne... trafił się nawet owoc, który był prawie w połowie poparzony ;:219 Szkoda, że znów ukradli Ci arbuzy i melona :evil: Ja bym chyba nie wytrzymał, jeśli ktoś by mi ciągle kradł owoce ;:222 Ale zdjęcie ze zbiorami zacne ;:215
Ja wczoraj zerwałem dwa owoce Crimson Sweet. Ten na zdjęciach 7,8 kg ;:138 i drugi 5,5 kg.

Obrazek

Obrazek
Nie był jakoś bardzo czerwony, ale słodziutki i bardzo soczysty ;:215
Pozdrawiam :wit

Viola K
PostNapisane: 20 sie 2018, o 23:18 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Pierwsze moje zbiory po urlopie :D

Obrazek
Arbuz Charleston Grey 10,5 kg

Obrazek

Obrazek

Orangeglo 12 kg.

Obrazek

Reszta odmian w granicach 5-8 kg .

:wit

kupniulaUK
PostNapisane: 21 sie 2018, o 12:41 
200p
200p

0 szt.
Ale masz piękne.... arbuzy :;230 ;:306 :;230

rupert
PostNapisane: 21 sie 2018, o 17:24 
100p
100p

1 szt.
Jak wy to robicie, że arbuzy rosnął wam takie wielkie? U mnie już drugi sezon to maks 1 kg :(

kupniulaUK
PostNapisane: 22 sie 2018, o 09:48 
200p
200p

0 szt.
Rupert inne odmiany, zły termin siewu/sadzenia, złe nawożenie, złe podłoże, choroby, złe miejsce rośnięcia i wiele innych czynników :D

U mnie arbuzy mają na chwilę obecną między 1 a 7kg (różne odmiany). A niektóre w ogóle padły lub nie wydały nawet 1 owocu.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 995 ]  Idź do strony nr...     1, 2, 3, 4, 5 ... 72  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: BobejGS, Emro, pol2424, Telimenka i 94 gości