Kawon ( arbuz ) - część 10

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
mistrzpawel
100p
100p
Posty: 126
Od: 20 sie 2017, o 10:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

Pierwszy raz uprawiałem w tym sezonie arbuzy na poważnie i mój rekord 3,8 kg. ;:333
Arkosxd
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 6 lip 2018, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

Ja właśnie też pierwszy rok uprawiałem arbuza.Nie dawałem żadnych nawozów nienaturalnych.Na jesień był dany obornik(ziemia bardzo dobrej jakości).jedyne czego pilnowałem to aby nie przesuszyć podłoża.Rok był ciepły,ale suchy.Regularne podlewanie zdało egzamin.Jeden krzak otrzymywał maksymalnie 1,5 l wody,jednak częściej był to 1 l.Wyhodowałem dużego arbuza,a jak smakował!
kupniulaUK
200p
200p
Posty: 288
Od: 14 lut 2018, o 09:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

Co do podlewania to ja dawałem bardzo mało wody w porównaniu do was a na plony nie narzekam :P Co jest zalecane to przed kwitnieniem podlewać raz na 10-14 dni aby system korzeniowy się maksymalnie rozwinął. Później częściej ale mało (ja podlewałem raz na tydzień mniej więcej).
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

Ja dzisiaj zerwałem 1,5 kg Rosario i 0,6 kg Złoto Wolicy. Ogólnie to już końcówka i zostało może 7 małych owoców :roll:

kupniulaUK nie podlewałeś aż tyle, bo nie miałeś potrzeby :wink: W Polsce w tym roku była straszna susza ;:131

Pozdrawiam :wit
kupniulaUK
200p
200p
Posty: 288
Od: 14 lut 2018, o 09:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

julian Kpisz czy o drogę pytasz? U mnie padało raz w ciągu 3 miesięcy. To było najsuchsze lato w zapiskach naukowych. Między kwietniem a sierpniem spadł 1% normalnych opadów (dla Essex gdzie mieszkam) a w mojej miejscowości mieliśmy tylko 1 dzień z 25mm deszczu. Nic poza tym.

W publikacjach jakie znalazłem nawet mówią aby nie podlewać przed zawiązaniem owoców do czasu aż liście nie będą oklapnięte w ciągu dnia z powodu braku wody.
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

kupniulaUK Zwracam honory ;:180 :oops: Myślałem, że u Was często padało, bo już kilka razy wspominałeś, że popękały Ci owoce ;:131
kupniulaUK
200p
200p
Posty: 288
Od: 14 lut 2018, o 09:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

Bo mi popękały! Po wielkiej suszy miałem 50-60mm deszczu w 12 godzin. I to w 90% załatwiło moją Złoto Wolicy.
vanilla81
100p
100p
Posty: 199
Od: 10 maja 2011, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

Witajcie!
I u mnie arbuzowy sezon udany!
Hodowałam 3 odmiany. Sugar Baby, Red Star i nie znana mi rosyjska odmiana. Sugar Baby dał niestety malutkie owoce, ale za to bardzo słodkie. Zawiedzona jestem odmiana Red Star. Bardzo czerwony miąższ,mało pestek ale niestety niezbyt słodki. Dzieci nie za bardzo chciały jeść, choć uwielbiają arbuzy. Rosyjski arbuz dał największe owoce. Bladoróżowe i z duża ilością pestek ale za to przepyszne!
Za rok koniecznie chce spróbować wyhodować Złoto Wolicy.
Pozdrawiam!
kupniulaUK
200p
200p
Posty: 288
Od: 14 lut 2018, o 09:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

U mnie Red Star był genialny. Słodziutki, jedena z lepszych odmian.
ADAM12345
50p
50p
Posty: 54
Od: 15 mar 2018, o 19:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

Mój pierwszy raz .
Namiot porażka
Grunt całkiem nieźle Z.W.4.5 kg nasiona kupione
Nasiona wyjęte z owoca z biedronki 8.4 kg
Oczywiście max. były i takie 1kg
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

Ja wczoraj zerwałem ostatnie owoce, bo przymrozek wszystko zważył i liście oraz pędy zrobiły się miękkie i szkliste ;:222
Ogólnie to była moja pierwsza uprawa, do której się przygotowałem i starałem się uzyskać owoce i się udało :heja
Posadziłem 18 roślin (łącznie 6 odmian, po trzy sadzonki z odmiany) i urosło mi 38 owoców o łącznej wadze ok. 112 kg :heja :tan Średnia masa owoców wyniosła 2,95 kg (zaniżyły to owoce z sadzonek posadzonych później przez to, że nie rosły dobrze w doniczkach torfowo-kartonowych, których nie polecam :!: ). Na jednej sadzonce urosło średnio 2,11 arbuza, ale były krzaki, które miały po jednym dużym, a inne po 4-5 mniejszych. Jedna roślina wyprodukowała średnio 6,23 kg owoców :)
Podsumowując, według mnie opłacało się, nie tylko ze względu na cenę arbuzów w tym roku w sklepach, ale szczególnie dla cudownego smaku, jaki mają arbuzy uprawiane w Polsce ;:215
Pozdrawiam :wit
kupniulaUK
200p
200p
Posty: 288
Od: 14 lut 2018, o 09:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

Ja nadal mam kilka owoców na krzakach (2 plon Złoto Wolicy), liczę że coś eszcze mi dojrzeje. Na razie o przymrozki nie muszę się bać więc niech sobie będą w polu :D

Jak już pisałem, za rok mała uprawa komercyjna. Z nastawieniem na dostawy do restauracji. Jak się uda to kolejne powiększenie uprawy i podbijamy rynek sklepowy.
kupniulaUK
200p
200p
Posty: 288
Od: 14 lut 2018, o 09:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

Ostatni arbuz zszedł z pola. Złoto Wolicy z 2 plonu. Nie do końca dojrzały ale po 1 zasadzone późno po 2 2 plon, czyli nie jest źle i jest szansa na 2 plon rzy normalnym terminie :)
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”