Kawon ( arbuz ) - część 10

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13654
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

Wykupiliście wszystkie Asahi. :lol: :lol:

No nic to.. ;:306 ;:306
wokan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1086
Od: 22 lip 2015, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DW

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

Trzeba było wcześniej myśleć, a nie na za 5 dwunasta ;:306 ;:306 ;:306
Już kilka dni temu zauważyłem brak u Pana Y... Ale można do niego zadzwonić i zapytać się czy jeszcze jest szansa przed sezonem...
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

Myślę, że będzie trudno w tej sytuacji. Na pocztę elektroniczną też odpisuje :wink:
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13654
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

Najwyżej za rok. Wykupiłem całą reszte odmian, byle było gdzie to sadzić. ;:306

Jak uda się na tym samym poletku uprawiać co rok temu, to będzie arbuzowy armagedon u mnie. ;:172

Jeśli nie, to już będzie gorzej ale to się będe martwił później. Obecnie musze powertować strony wstecz, by popatrzeć jak mieliście obsadzone poletka, rozstawy etc, by sobie zaplanować wysadzanie i obsadzanie na jednym pewnym już poletku. :)
kylo
200p
200p
Posty: 285
Od: 1 sie 2016, o 22:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stargard

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

Pojawił mi się w polecanych ciekawy filmik o szczepieniu i uprawie arbuzów. Oczywiście w znanym wszystkim języku ;:145 . Zwróćcie uwagę jak gość przebija podkładkę. Nie tak równolegle do łodygi tylko pod kątem, aż przebija łodygę pod liścieniem. Arbuza tnie tylko z jednej strony i włkada cięciem do dołu. Widziałem to na tych starszych filmach ale myślałem, że przypadkowo tak przebili, a tu widać, że celowo.
https://www.youtube.com/watch?v=OZYmxCvie7Q
Krzysiek
Awatar użytkownika
Merkor
100p
100p
Posty: 190
Od: 18 kwie 2016, o 17:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chełm

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

Z ciekawości obejrzałem cały filmik, szkoda że nie ma napisów ale i tak można się czegoś dowiedzieć. Wiesz może kylo na czym szczepili?
Darek26
200p
200p
Posty: 277
Od: 5 maja 2019, o 17:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

Jeszcze nigdy nie szczepiłem arbuzów. W co powinienem się zaopatrzyć? Proszę od A do Z :lol:
I jaką ziemię kupić do wysiewu arbuzów? Uniwersalna z marketu będzie ok, czy lepiej jakaś specjalna?
kylo
200p
200p
Posty: 285
Od: 1 sie 2016, o 22:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stargard

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

Merkor pisze:Z ciekawości obejrzałem cały filmik, szkoda że nie ma napisów ale i tak można się czegoś dowiedzieć. Wiesz może kylo na czym szczepili?
Tamci pewnie na podkładce cobalt albo shintoza (to jakieś krzyżówki dyni). Wśród forumowiczów chyba bardziej popularne jest szczepienie na tykwie. W tym roku spróbuję jednej i drugiej podkładki. Zobaczę co lepiej wyjdzie.
Darek26, polecam wątek o szczepieniu viewtopic.php?f=42&t=30487&hilit=szczep ... buz%C3%B3w . O podłożu też coś tam jest.
Krzysiek
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

Darek wszystko masz w wątkach o arbuzach. Co roku wiosną ten temat się przewija kilka razy :wink:
wokan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1086
Od: 22 lip 2015, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DW

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

kylo pisze:Pojawił mi się w polecanych ciekawy filmik o szczepieniu i uprawie arbuzów. Oczywiście w znanym wszystkim języku
Japoński ;:215 mój ulubiony język ;:306 ;:172 ;:306

Widziałem ten filmik chyba ze 4 lata temu. Pędy pod linijkę, zapylanie ręczne, selekcja owoców już na etapie wzrostu, naklejeczki ze zdjęciami i układanie na gąbeczce ... ;:oj Oni nawet tną te arbuzy wg procedury ;:202 ;:202 ;:202 Tak tylko w Japonii :;230
kylo pisze:
Merkor pisze:Z ciekawości obejrzałem cały filmik, szkoda że nie ma napisów ale i tak można się czegoś dowiedzieć. Wiesz może kylo na czym szczepili?
Tamci pewnie na podkładce cobalt albo shintoza (to jakieś krzyżówki dyni). Wśród forumowiczów chyba bardziej popularne jest szczepienie na tykwie. W tym roku spróbuję jednej i drugiej podkładki. Zobaczę co lepiej wyjdzie.
Darek26, polecam wątek o szczepieniu viewtopic.php?f=42&t=30487&hilit=szczep ... buz%C3%B3w . O podłożu też coś tam jest.
Cobalt i Shintoza to dokładnie to samo - cucurbita maxima x cucurbita moshata
Na zdjęciu poniżej środkowa kuweta to podkładki - dwa rzędy od lewej strony to tykwy, cztery od prawej to Cobalt.
I to co jest na filmie to raczej nie Shintoza ani Cobalt. Mi to przypomina zwykłą tykwę.

Obrazek
BobejGS pisze:Obecnie musze powertować strony wstecz, by popatrzeć jak mieliście obsadzone poletka, rozstawy etc, by sobie zaplanować wysadzanie i obsadzanie na jednym pewnym już poletku. :)
Im więcej miejsca zostawisz arbuzom tym lepiej. Ma to wpływ na wielkość plonu. W rzędzie minimum to około metr, między rzędami 3 metry i więcej.
Awatar użytkownika
Halski
200p
200p
Posty: 274
Od: 26 maja 2012, o 22:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Puław

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

Z przykrością stwierdzam, że kupiłem ostatnie w tym kraju opakowanie Asahi Miyako i ponoć już nie będzie.
Zapraszam do komentowania: Przydomowy sad
brodus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 671
Od: 12 lis 2019, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek, Kujawsko-pomorskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

Mam coś w rodzaju mini szklarni/inspektu ze starych okien o wymiarach 2,1x1,3m o wysokości ok. 75cm.
Czy jest sens posadzić w takie coś arbuzy, mam sadzonki z końca lutego gotowe do wysadzenie. Miejsce pewnie jest tylko dla 2 szt?
Pozdrawiam Paweł
kylo
200p
200p
Posty: 285
Od: 1 sie 2016, o 22:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stargard

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

Na 0,75 sztuki ;:306
Krzysiek
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”