Pojemnikowe warzywniki cz.2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Prymulka
100p
100p
Posty: 171
Od: 17 lut 2015, o 22:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Lubina

Re: Pojemnikowe warzywniki cz.2

Post »

Ogórek...hmm... Choruje a ja i tak jestem pod wrażeniem owoców. Tylko że, mój ma tak samo, zawiązał wiele owoców, ale niestety sporo też zżółkło. Nie bardzo wiem czy wina to jakiejś choroby, czy niedoboru wody (gdy byłam na wakacjach), ponieważ to dopiero mój początek z ogórkami.
A co do fasolki, myślicie, że opłacalne będzie wysianie jej na dniach do starej skrzynki po jabłkach?. Powinna jeszcze dać owoców dla 3 osobowej rodziny chociaż na 2 obiady?
A może coś innego można jeszcze wysiać?
Pozdrawiam :wit
Pragnę i potrzebuje większego ogrodu:)
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Pojemnikowe warzywniki cz.2

Post »

Fasolę można do końca lipca siać.
Iza
Awatar użytkownika
Rubia
200p
200p
Posty: 382
Od: 19 paź 2015, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Otwocka

Re: Pojemnikowe warzywniki cz.2

Post »

Ja zamierzam wysiać jeszcze fasolkę szparagową (trzeci rzut) i buraki. Sprawdziłam zdjęcie ubiegłoroczne - bardzo atrakcyjny pęczek buraczków świeżo wyciągniętych z gruntu sfotografowałam 1 grudnia :D Będą miały jeszcze czas, żeby urosnąć.
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Pojemnikowe warzywniki cz.2

Post »

Jak zauważyła moja przedpiszczyni fasolka i buraczki są doskonałe do siania natenczas ;:215 To dobry moment też na rzodkiew letnią i kapustkę pekińską. Oczywiście salata listowa i cykoria sałatowa.
Werka skorki są z zamiłowania drapieżne, choć zielenią na przekąskę nie pogardzą, ale skoro mówisz, że masz mszyce to raczej w tym celu Cię odwiedzają ;:108
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Pojemnikowe warzywniki cz.2

Post »

Zebrałam pierwsze dojrzałe słodkie papryki. Sweet Bite i biała NN.
Krzaki, które w końcowej fazie rozsady wyglądały jakby zaraz miały umrzeć, teraz są piękne, oliścione i pełne owoców.
Obrazek
Wygląda na to, że na brak papryk nie będę narzekać. W skrzyni 60x60 mieszka 6 sztuk takich paprykowych krzaczków. Jakimś cudem wysiała się tam też samoistnie dynia Hokaido, ale nie widzę by to paprykom przeszkadzało. Skrzynie są dwie plus z grubsza licząc 10 donic 10l, będzie co jeść
Obrazek
Obrazek

Dwarf, który mieszkał w skrzyni z fasolami jakimś cudem nie ma oznaczenia :roll: Nie mam drugiego takiego i nie wiem co to może być. Owoce ma w kształcie serc, ale koloru jeszcze trudno się domyśleć. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie...
Obrazek
Obrazek

Za to kolorują się dwa donicowe Dwarfy

Sleeping Lady, którą miałam w zeszłym roku i była bardzo niesmaczna. Dałam jej drugą szansę, zobaczymy już wkrótce czy było warto
Obrazek

oraz Adelaide Festival
Obrazek

Posiałam drugi rzut fasolki, przedwczoraj.
Obrazek
Zdjęłam też z krzaka największą Green Zebrę Jeszcze jest trochę niedojrzała, ale grono wyglądało jakby miało się zaraz urwać
Obrazek
Obrazek

Bardzo ładnie rozrósł się Cucamelon, ale nie kwitnie. Jako że mam go pierwszy raz, nie wiem kiedy się spodziewać kwiatków.
Obrazek
Awatar użytkownika
bastis
200p
200p
Posty: 242
Od: 19 paź 2015, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Pojemnikowe warzywniki cz.2

Post »

Aniu piękności pokazujesz ;:63
Jestem bardzo ciekawa Adelaide Fesival, planuję go na przyszły sezon.
Zdjęcie liści Koperkowego już masz teraz wstawię zdjęcie owocu. Smak słodki z lekką kwasowością, taki orzeźwiający, smaczny, po mimo że wielokomorowy to nie wodnisty. Zobaczy jak wypadnie w porównaniu z innymi.

Obrazek
Pozdrawiam
Ula
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Pojemnikowe warzywniki cz.2

Post »

Aniu,
Mam podobną paprykę do Twojej - biała NN,
Będąc w Czechach kupiłem w markecie białą paprykę, wydłubałem nasiona i posadziłem w tym roku do skrzynki balkonowej..
Ładnie rośnie, jest b.plenna i zawiązuję dużo owoców.
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Pojemnikowe warzywniki cz.2

Post »

Mirku moja też jest z marketu ;:108 Bardzo mi smakowała więc sobie wydłubałam nasionka. Ogólnie stwierdzam, że papryki te dłubane z owoców marketowych wychodzą mi w donicach lepsze niż te z kupnych nasion ;:170 bynajmniej te słodkie.
Uleńko to ja zapisuję się na koperkowy, dam mu skrzynkę. Wygląd ma zacny.
Awatar użytkownika
bastis
200p
200p
Posty: 242
Od: 19 paź 2015, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Pojemnikowe warzywniki cz.2

Post »

Aniu nie ma sprawy, masz go jak w banku (dobrym banku). Posadziłam 3 szt do 35 litrowej donicy i to był błąd, lepiej mu będzie w 12-15 litrowej ale solo. On bardzo rozrasta się w szerz, idzie mu w biodra ;:306. Wagowo wypada średnio 110-230 g. Ten ze zdjęcia miał 188g.
Pozdrawiam
Ula
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Pojemnikowe warzywniki cz.2

Post »

Tak wygląda dzisiaj - biała NN.
Papryki z dolnych rozgałęzień już zjedzone ;:333

Obrazek
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
emka29
200p
200p
Posty: 345
Od: 8 lip 2012, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Pojemnikowe warzywniki cz.2

Post »

Dopiero zauważyłam, że jest już nowa część mojego ulubionego wątku! :D Gratuluje obfitości pomidorowo-paprykowej ;:63 chyba na blogu wyczytałam, że dobrze planuje Ci rodzynek peruwiański, miałam okazję niedawno spróbować pierwszy raz tego cuda i bardzo mi zasmakował, więc zapytuję o uprawę, może w przyszłym roku się skuszę :wink: po tegorocznych słabych plonach ostatecznie rezygnuję z doniczkowego bobu, więc będzie miejsce... chyba :wink:
Pozdrawiam, Marta
Roślinnik balkonowy
werutka
200p
200p
Posty: 352
Od: 13 mar 2017, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Pojemnikowe warzywniki cz.2

Post »

Skoanna i inni co sądzicie o tych dwarfach, coś z nich będzie?
Pozdrawiam, Werka
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Pojemnikowe warzywniki cz.2

Post »

Anuś, te dwarfowe serduszka to może Pink Passion?
Pokazywałam w wątku donicowym, możesz porównać.
Jak Ci się sprawują kauflandowskie papryczki?
U mnie nie są jakoś specjalnie plenne, nie wiem, czy więcej papu potrzebują, czy miejsca? Rosną w 10 l pojemnikach z szwedzkiego sklepu, zasilam czerwonym Kristalonem.


Pozdrawiam Irena
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”