Pojemnikowe warzywniki cz.2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Pojemnikowe warzywniki cz.2

Post »

anulab pisze::wit A nie odwrotnie , z tego co pamiętam pH sody jest coś około 10 ?
Czyli jest zasadowe :) czyli obniży kwasowość ;:170
anida pisze:A ja przyznam się, że zapomniałam zrobić otwory w kastrach i mimo to pomidory się udały, musiałam oczywiście pilnować się z podlewaniem, ale teraz zrobię je po bokach, jak radziłaś, Aniu.
Jeśli nie przelewa się pojemników to odpływ jest tylko formalnością :)
Awatar użytkownika
nowapasja
1000p
1000p
Posty: 1253
Od: 28 sty 2011, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Kwidzyna

Re: Pojemnikowe warzywniki cz.2

Post »

Witam. W tym roku chciałabym uprawiać warzywa w pojemnikach. Czy nadadzą się worki jutowe? czy lepiej we wiadrach?
Awatar użytkownika
vivien333
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 605
Od: 11 paź 2015, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna

Re: Pojemnikowe warzywniki cz.2

Post »

Worki jutowe, obawiam się, szybko zgniją i ziemia w nich będzie błyskawicznie przesychać. Chyba, że do środka dasz zwykłe, podziurkowane na dole worki (choćby takie po ziemi, czy torfie), a wtedy ten jutowy będzie tylko ubrankiem i dekoracją.
Wiadra są zdecydowanie trwalsze i lepiej trzymają wilgoć.
Jeśli korcą Cię takie tkaninowe pojemniki, to polecam grow bagi. Sama od kilku lat uprawiam w nich warzywa i jestem bardzo zadowolona. Ja swoje kupuję w Chinach, ale widziałam je też na Allegro.
Są mocne i trwałe. Moje wytrzymują już trzeci, a dwa nawet czwarty sezon.
Pozdrawiam,Vivien333
3 KOTY
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1128
Od: 7 kwie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Pojemnikowe warzywniki cz.2

Post »

Pomidory mam w 15 -15 l donicach. Krzaki ladne, zdrowe liscie tylko malo zawiazuja owoców. Wsadziłam do ziemi kompostowej ( kupnej) zmieszanej ze zwykłą do warzyw i ziemia z ogródka. Pod korzenie dałam ganulat owczy. 2 tygodnie temu podlałam humusem. Za dużo tego czy za malo ?
Marta
Awatar użytkownika
vivien333
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 605
Od: 11 paź 2015, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna

Re: Pojemnikowe warzywniki cz.2

Post »

Ja nie daję żadnego obornika, bo mam przykre doświadczenia z nim. Z innymi " naturalnymi" zresztą też (ale dodaję kompost). Dlatego swoje pomidory fertyguję Florovitem do pomidorów i papryk na zmianę z Magiczną Siłą do pomidorów. Mam z nimi o wiele lepsze plony i zdrowsze krzaki.
Choć w tym roku też coś kiepsko było u mnie z wiązaniem owoców, pewnie z powodu zimnej i mokrej pogody.
I trochę słabo nawoziłam z braku czasu, co natychmiast odbiło się na ich wyglądzie.
Teraz zaczynają wychodzić na prostą. :wink:
Pozdrawiam,Vivien333
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”