Pomidory w donicach cz.4

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

Raz miałam Koralika i wyglądał zupełnie inaczej.
A poza tym wygląda ładnie i ja bym na razie niczego nie usuwała, co najwyżej zmienione liście, których na razie u Ciebie nie widać.
Iza
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

A nadmiar wody jak się z tej doniczki wylewa? Ile to ma og?lni litr?w?
Awatar użytkownika
Rubia
200p
200p
Posty: 382
Od: 19 paź 2015, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Otwocka

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

piekara114 pisze: zastanawia mnie czy nie powinnam przerwać trochę liści - wydaje mi się, że dość gęsto tam ma. Owoców dość sporo.
Ładny jest :) Ale to nie Koralik. Mój Koralik w donicy 15 l ma teraz ponad metr wysokości i pokrój luźnego krzaka o długich pędach. To któryś z mikrusów - może Wilma, Venus, Aztek... sporo ich jest.
Też mam mikrusa NN o zwartym, krępym pokroju i dużej liczbie owoców. Zaczynają się już wybarwiać, więc oskubałam parę liści, które całkowicie przesłaniały owoce, żeby i do nich dotarło światło słoneczne. Ale nie warto tego robić za wcześnie, liście odgrywają jednak niebagatelną rolę w pobieraniu składników pokarmowych.
Balbina72
100p
100p
Posty: 199
Od: 22 maja 2018, o 15:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Siedlce

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

[quote="piekara114"]Mam pomidorka karłowatego (koralik - tak sprzedawca go nazwał) i rośnie sobie w doniczce na poł-zach parapecie. To mój pierwszy hodowany pomidor.
Ziemia uniwersalna z 3 garściami pokrzyw, a ostatnio dodałam skorupki z 4 jajek wiejskich i co kilka dni podlewam wodą z biohumusem (podlewam prawie codziennie)... Pomidor wygląda dla mnie na zdrowego (tfu, tfu), ale zastanawia mnie czy nie powinnam przerwać trochę liści - wydaje mi się, że dość gęsto tam ma. Owoców dość sporo.

Macie jakieś uwagi do niego? Coś poprawić?
Ja mam takiego samego , to nie jest koralik ale jak się nazywa nie mam pojęcia :(
Pomidorek bardzo ładnie Ci rośnie :)
Pozdrawiam
Agnieszka
Pozdrawiam.
Agnieszka.
Awatar użytkownika
piekara114
200p
200p
Posty: 354
Od: 29 sty 2016, o 17:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sucha Besk./Maków Podh.

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

Dobrze, że jest zdrowy :D Liście nie mają żadnych przebarwień, tylko zasłaniają owoce - na razie zostawię, ale jak będzie się zagęszczał jeszcze bardziej to chyba kilka wewnętrznych usunę.
Co do odmiany - tak pani nazwała, ale w sumie to mało ważne, dobrze, że na metr mi do góry nie urósł...

Co do doniczki - ma ma ona od spodu kilka otworów, ale podlewam tak, że patrzę czy woda nie chce wypłynąć raczej nie zdarza mi się go przelać, aby woda dołem wypływała. Ale znalazłam odpowiednią podstawkę (wielkość) i podłożę pod doniczkę. Wielość doniczki to: wys. 18 cm i średnica 24.Bryła korzeniowa nie wypełnia chyba w całości doniczki, bo w otworach korzeni nie widać i jak dosypuję do ziemi skorupki to do korzeni też się nie dogrzebuję...
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

Moje balkonowce zaczynają już dojrzewać, fertyguję Kristallonem, uważam ten nawóz jako jeden z lepszych do nawożenia pomidorów i papryk w doniczkach, stosuję go już drugi sezon.
Obrazek
Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam Irena
werutka
200p
200p
Posty: 352
Od: 13 mar 2017, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

Pięknie Rzepka! Moje dopiero małe owocki pokazują, strasznie wolno rosną... :( złamała mi się Olka Polka czy zasklepi ranę? :|
Pozdrawiam, Werka
Awatar użytkownika
calka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1400
Od: 14 paź 2012, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

:wit
Tjazheloves Sibirii powinien lada dzień zmienić kolor. Mam go po raz pierwszy i liczę na smaczne owoce
Obrazek

Maglia Rose, mój ulubieniec ;:333
Obrazek

Maskotkę podjadamy od trzech tygodni
Obrazek

Pozostałe donicowe zdecydowanie mniej zaawansowane :(

werutka, usztywnij łodygę, powinna sobie poradzić.
Irenko ;:63 , w przyszłym sezonie zainwestuję w te nawozy, wiele osób na FO bardzo je sobie chwali.
Ewa
Awatar użytkownika
Pizza
500p
500p
Posty: 740
Od: 28 mar 2018, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

calka, a Maglia Rose jaka jest w smaku? Bo po tym, że "ulubieniec", rozumiem, że masz któryś raz? :) Wygląda ciekawie i widzę, że wręcz obsypana owocami.
Powoli już zaczynam kompletować sobie listę pomidorów, które chciałabym wypróbować za rok. :wink:
U mnie dzisiaj wszystkie rośliny, w tym pomidory przeżyły gehennę. :roll: Bite 37 stopni i bezchmurne niebo przez większość dnia. Wszystko podwiędło wyraźnie. Plus, że te 10-15 minut popadało, więc aż tak sucho nie było, no ale jednak - warunki afrykańskie. Mam nadzieję, że ogródek mi się po tym pozbiera.
Awatar użytkownika
grazka100
500p
500p
Posty: 968
Od: 25 paź 2010, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

..
Awatar użytkownika
grazka100
500p
500p
Posty: 968
Od: 25 paź 2010, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

:wit Witajcie, mam pomidory w donicach

Jak widać idą rzędami do nieba... mają około 180 cm z donicą. Zasilałam je kilka razy dodoniczkowo/doglebowo i dolistnie siarczanem magnezu i Emami. Grona zawiązują dopiero ponad 9-tym liściem. Ogóle liście są bardzo duże. Myślałam, żeby je ogłowić za 4-tym gronkiem, bo ileż mogą rosnąć, Co o tych moich "płodach" sądzicie?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
gazela
100p
100p
Posty: 127
Od: 29 maja 2008, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.małopolskie

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

Ireno-Rzepka piękne pomidorki ;:oj Jakie to odmiany?
Pozdrawiam, Małgorzata
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

Graźka, to, że dostały siarczan magnezu, to dobrze, pewno im się przyda, Emów nigdy nie stosowałam więc nie wiem, jaki mają skład, trochę za wysoko te gronka,czy rozsada była ciut wybiegnięta????
Może faktycznie ogłów za czwartym gronkiem, będziesz miała wcześniej dojrzałe owocki, później pozwól im iśč na żywioł, bo na pewno puszczą nowe wilki.
Moim zdaniem przydał by się nawóz z większą ilością fosforu i potasu.

Ewuś, w tym sezonie po raz pierwszy od lat nie wysiałam Maskotki, postawiłam na 42 Dais, Najwcześniejszy i Artcic Rose Dwarf, nie są takie wczesne, bo inne mi dojrzewają, ale nie te....
Pewnie w przyszłym sezonie znów wrócę do Maskotki i Betaluxa, to są jednak pewniaki....
Ja jestem ze starej szkoły, więc nawoziłam albo Florowitem do pelargonii, wtedy jeszcze nie był bee, albo pożywką wg forumowicz na bazie Azofoski i Saletry potasowej.
Cristallon wydaje mi się najlepiej zbilansowany, są różne kolory, stosuje się je w zależności od wielkości sadzonki, mnie ten nawóz pasuje, bo poza pomidorami fertyguję też papryki w doniczkach i super rosną.

Gazela, koktailowe to Winogronek i Blusch, rosną razem w 20 l donicy, wielkoowocowe to Pink Passion i Seans Yellow Dwarf.



Pozdrawiam Irena
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”