Pomidory w donicach cz.4

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

vivien333,

Twoje pomidorki są z dziubkiem :wink:
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Azigj
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 26 lip 2018, o 12:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

jaka to choroba na pomidorach koktailowych?

Post »

Bardzo proszę o pomoc, na moich ukochanych i pielęgnowanych pomidorkach koktajlowych pojawiły się takie przebarwienia na liściach. Co to możne być i jak je ratować?Jeśli są jakieś naturalne metody to byłoby najlepiej. Sa to pomidory w skrzynkach głębokich,nawóz obornik granulowany.Bardzo proszę o pomoc.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

-- 27 sie 2019, o 11:24 --

Dodam jeszcze, że łodygi owoce i kwiaty sa bardzo zdrowe.
Awatar użytkownika
Pizza
500p
500p
Posty: 740
Od: 28 mar 2018, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: jaka to choroba na pomidorach koktailowych?

Post »

A nie są one przypadkiem po prostu przygłodzone...?
Mogę się mylić, ale jeśli dobrze widzę, to jest ich mocno za dużo w tej skrzynce, więc niedożywienie by się zgadzało.
Azigj
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 26 lip 2018, o 12:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: jaka to choroba na pomidorach koktailowych?

Post »

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Tak za ciasno je posadziłam, jestem początkująca i nie wiedziałam tego. Nawoziłam je tym obornikiem ale oczywiście, że dodan nawozu i zobaczę czy to pomoże.Bardzo dziękuję.
Azigj
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 26 lip 2018, o 12:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

Vivien 333, co to z znaczy pomidorki z dzibkiem?:)
Awatar użytkownika
vivien333
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 605
Od: 11 paź 2015, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

To Mirek napisał, że są z dziobkiem. Tzn, że na dole owocu jest taki właśnie ostry dziobek. Mirek chyba chciał w ten sposób powiedzieć, że jego owoce tego dziobka nie mają, czego nie widać na fotce, bo sfotografował górną część pomidora.

I zgadzam sie z poprzednikami, ze Twoje pomidorki są głodne. Kup im jakiś nawóz i podlewaj regularnie. Na moje oko siarczan magnezu też dobrze by im zrobił...
Poczytaj o fertygacji.
Pozdrawiam,Vivien333
Azigj
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 26 lip 2018, o 12:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

Bardzo dziekuje za pomoc,juz nawiozlam je od razu. Z dziubkiem- bardzo fajnie:) Dziękuję również Mirek za fajną informację.
Awatar użytkownika
vivien333
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 605
Od: 11 paź 2015, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

Te dolne liście już takie zostaną i nie odzyskają koloru. Za to góra powinna zacząć wyglądać lepiej.
Moje kiedyś też tak wyglądały, jak im papu żałowałam :wink:
Pozdrawiam,Vivien333
Azigj
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 26 lip 2018, o 12:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

Szkoda, dołożyłabym im wcześniej, ale nie chciałam ładować za dużo żeby nie przesadzić:)..no i przesadzilam ale w drugą stronę ;:124
Czyli to ze to całkiem żarłoczne roślinki:)

Bardzo dziękuję za ratunek:)
Awatar użytkownika
Matbaza
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 27 sie 2019, o 18:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

Cześć wszystkim.
Oto pomidor, z którego wykluły się młode w jego wnętrzu. Wsadziłam do ziemi. 14 gałązek przezyło, mają po dwa listki i mierzą sobie po 5 cm. Czy jest jakakolwiek szansa, że wyhoduję z tego krzak pomidora?
Obrazek

-- 27 sie 2019, o 18:53 --

Nie umiem jeszcze dodać wielu zdjęć do jednego posta. Obecnie sadzonki wyżej wymienionych pomidorów wyglądają tak jak na zdjęciu. Co powinnam dalej zrobić, żeby zwiększyć szansę na wyhodowanie krzaka w donicy?
Obrazek
Awatar użytkownika
Pizza
500p
500p
Posty: 740
Od: 28 mar 2018, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

A dlaczego chcesz robić te sadzonki teraz, jak już właściwie kończy się lato, czyli "czas dla pomidorów"?
Wydaje mi się, że to trochę za późno - albo i za wcześnie, zależy jak na to spojrzeć. ;:65
Chyba że chcesz to robić w domu, dla eksperymentu i zabawy, co w 100% rozumiem ;) - ale bez południowego parapetu i jakiejś lampki doświetlającej nawet bym szczerze mówiąc nie próbowała, widać, że maluszki już się wyciągają, a co dopiero będzie zimą.
Awatar użytkownika
Matbaza
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 27 sie 2019, o 18:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

Pizza pisze:A dlaczego chcesz robić te sadzonki teraz, jak już właściwie kończy się lato, czyli "czas dla pomidorów"?
Ja nie mam ogrodu, bardzo mi przykro z tego powodu. nie mam nawet balkonu, zaledwie rzygownik, na którym nawet mała doniczka mi się nie zmieści. Pierwszy raz widziałam pomidora, który urodził młode ;) Jak tu je wyrzucić? Wsadziłam i tyle. Do dyspozycji mam mieszkanie, niezbyt jasne nawet. Rozumiem, że szanse mam nikłe na wyhodowanie czegoś więcej niż kilku centymetrów cieniutkich roślinek?
Awatar użytkownika
Pizza
500p
500p
Posty: 740
Od: 28 mar 2018, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

Jeśli Ci zależy, to możesz po wypuszczeniu pierwszych listków właściwych (kolejnych wyrastających po tych dwóch co mają :)) przepikować, głęboko wsadzając łodyżkę pod ziemię, postawić doniczki tuż przy najjaśniejszym oknie (tylko pamiętaj - jedna doniczka, jedna sadzonka, i to powinna być największa doniczka jaką jesteś w stanie zapewnić, bo pomidory to w większości bardzo duże, bardzo żarłoczne rośliny). Jeśli będą się wyciągały z powodu za małej ilości światła, to da się temu zaradzić, stosując doświetlanie specjalnymi lampkami - nie są wbrew pozorom bardzo drogie. Na forum są tematy dedykowane doświetlaniu.
Generalnie - to nie jest łatwa sprawa, ale jeśli chcesz, to dla eksperymentu - czemu nie? :) Są osoby, które robiły takie zimowe eksperymenty i nawet doczekały się owocków.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”