Pomidory w donicach cz.4

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Rolnik Sam
200p
200p
Posty: 301
Od: 22 lip 2018, o 08:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

Aguss85 pisze:Wybacz, nie zwróciłam uwagi :) jeden już dojrzewa i okazało się, że to żółte....
Czyli <> miesiąc zajmuje im nabranie koloru :)
Ja mam jeden krzaczek żółty, drugi czerwony - oba są na razie zielone ;)

Co ciekawe żółty jest o <> 1/3 mniejszy niż czerwony:
https://photos.app.goo.gl/MpNCYStLH2dyc4b9A

R.S.
Awatar użytkownika
vivien333
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 609
Od: 11 paź 2015, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

Foxowa pisze:Ja tylko mogę napisać, że mam porównanie między tymi samymi odmianami w donicach a w gruncie.
I serio jest mocno zaskakujące.
Te same odmiany (średnie, np Dzieckij czy Cherry) w pojemnikach rosły tak sobie (u mnie to była 30 litrowa skrzynka) za to w gruncie zrobiły się ogromne i bardzo obficie owocowały. Także z pewnością różnica jakaś jest, ale to chyba zależy od odmiany też, bo niektóre dostosowują się perfekcyjnie do pojemnika.
U mnie wręcz przeciwnie- o wiele lepiej rosną w donicach. Mam bardzo piaszczystą, suchą ziemię i ile bym wody nie lała, zawsze jest za mało. O wiele łatwiej utrzymać mi wilgoć i składniki odżywcze w donicach.
Donice staram się dostosowywać do wzrostu pomidora- jak duży, wysoki krzaczor, to daję większą donicę (przynajmniej 20l), a jak mniejszy, to donica też mniejsza. Staram się sadzić pojedynczo, żeby nie konkurowały o światło i żarełko. Co najwyżej jakąś aksamitkę albo smagliczkę im dosadzam, tak dla urody :)
Jedyny wyjątek robię dla Tumbling Tomów- te rosną po dwa w sporej donicy, każdy zwisa z innej strony, więc sobie nie przeszkadzają.
Pozdrawiam,Vivien333
Balbina72
100p
100p
Posty: 199
Od: 22 maja 2018, o 15:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Siedlce

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

:wit
U mnie podobnie. Staram się dopasować wielkość pojemnika do pomidora i sądzę pojedynczo. W tamtym roku bardzo dobrze rosły i owocowaly. Miałam naprawdę dużo owoców z donic :). W tym roku zamierzam poeksperymentowac z odmianami więc zobaczymy co będzie :). Na razie czekają na wysadzenie w folii :)
Pozdrawiam.
Agnieszka.
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

W przyszłym tygodniu pójdą już do donic ;:333

Obrazek
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Awatar użytkownika
naklejka
50p
50p
Posty: 83
Od: 8 lip 2018, o 15:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pszczyna

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

Cześć! Postanowiłam w tym roku nie tylko czytać, ale i udzielać się w wątku. Mam kilkadziesiąt pomidorów pod folią, a w tym tygodniu sadze drugie tyle do donic. W zeszłym roku super się u mnie sprawdziły (donice stoją pod dachem), zarazę miałam pod folią, a w donicach nic a nic! Oby i ten rok był łaskawy. Kupiłam wiadra budowlane 16 i 12l) i sadzę po 1 sztuce na wiadro, dopasowując wielkość do odmiany. W zeszłym roku niektóre pomidory rosły w sześciolitrówkach i dawały radę, ale w tym ich tak męczyć nie będę ;)
Kasia
reglas23
200p
200p
Posty: 479
Od: 4 lis 2015, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

Ja miałem w zeszłym roku w 5-7 litrowych doniczkach, ale w tym roku dam do 20-25 litrowych wiader. Doszedłem do wniosku, że w mniejszym częściej chorują i często trzeba podlewać, a o przewracaniu się to się już nie mówi- po prostu nie wygodnie.
reglas23
200p
200p
Posty: 479
Od: 4 lis 2015, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

A teraz ja zapytam. Co myślicie o wykorzystaniu ziemi spod sterty drzewa opałowego. Do obecnego roku mieliśmy drzewo opałowe na zewnątrz na paletach zaś w tym postawiliśmy dużą wiatę i teraz przy sprzątaniu terenu zauważyłem, że pod spodem jest duża ilość próchnicy zmieszanej z ziemią. Wszystko takie ciemne, poprzerabiane. Czy można w taką ziemie sadzić pomidory oczywiście w pojemnikach? Czy ziemia nie będzie zbyt zakwaszona, bo wiadomo trociny zakwaszają ziemie? Pomidor lubi lekko kwaśną, ale ta może będzie za kwaśna- nie spróbujesz to się nie dowiesz- wiem o tym. Chcę się dowiedzieć się co wy o tym myślicie
Balbina72
100p
100p
Posty: 199
Od: 22 maja 2018, o 15:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Siedlce

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

:wit
Moje wczoraj przesadzone do donic. Są malutkie ale celowo chcę żeby były późniejsze ponieważ mam w folii w tym roku bardzo dużo więc nie chciałam żeby wszystkie dojrzewaly na raz :-)
Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam.
Agnieszka.
inga_beta
200p
200p
Posty: 360
Od: 15 maja 2014, o 08:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

Ja przesadziłam pomidory do większych doniczek. Jeszcze się boję sadzić do 20 l bo mam trudne warunki na balkonie, silne przeciągi i w razie czego chcę miec możliwośc przeniesienie do mieszkania.
Rolnik Sam
200p
200p
Posty: 301
Od: 22 lip 2018, o 08:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

Mój mały krzaczek :) https://photos.app.goo.gl/7KsuPF1quFz2sWik9
W wiadrze po prawej wilki urwane z niego, ukorzenione i wsadzone do ziemi...

R.S.
Rolnik Sam
200p
200p
Posty: 301
Od: 22 lip 2018, o 08:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

Micro Tom się wybarwia :) Jeden jest już czerwony, kilka prześlicznie pomarańczowych!
Zdjęcie tego nie oddaje, ale kolor jest obłędny...

https://photos.app.goo.gl/BFzuxsVbzt6A2de6A

R.S.
werutka
200p
200p
Posty: 352
Od: 13 mar 2017, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

Maglia Rosa :lol:
Obrazek
Pozdrawiam, Werka
Rolnik Sam
200p
200p
Posty: 301
Od: 22 lip 2018, o 08:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

Crimson Crush F2 - wilki uoberwane z głwnego krzewu, wsadzone do wiadra <> 20l :)
https://photos.app.goo.gl/FaM7XXBjmVFFioRD7

R.S.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”