Pomidory w donicach cz.4

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

Na środkowym zdjęciu możesz "wilka" oberwać ;:333
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Awatar użytkownika
Pizza
500p
500p
Posty: 740
Od: 28 mar 2018, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

werutka, ja się nie znam, więc fachowej rady nie udzielę, ale mogę za to uspokoić. Pomidory chyba przetrwają wszystko. Naprawdę solidnie poobrywalam moje jakiś czas po wysadzeniu do donic docelowych. Wyglądały koszmarnie, taka jedna, krótka łodyga z paroma liśćmi, bez rozwidleń, nic. Nie pamiętam już dlaczego tak, chyba uznałam, że liście wyglądają na chore. :roll: Teraz mają po parę gron, wyglądają całkowicie normalnie i pomidorki zaczynają powoli łapać kolorek.
Więc tnij jak potrzebujesz, z pomidorami chyba nie trzeba się specjalnie szczypać, wolę przetrwania mają dużą nawet wtedy, kiedy ogrodnik bardzo przeszkadza :lol:
Awatar użytkownika
grazka100
500p
500p
Posty: 968
Od: 25 paź 2010, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

Rzepko, dzięki za odpowiedź, mogę Cię jeszcze pomęczyć o podanie nazwy nawozu z odpowiednią ilością potasu i fosforu?
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

Graźka, ja używam Cristallonu czerwonego, ale dosyć popularny i chwalony na forum jest też Florovit do pomidorów i papryk oraz Magiczna siła do pomidorów i papryk z Substrala.

Weroniko czym dożywiasz swoje pomidorki, czy nie mają za ciasno i za sucho????
To prawda,że pomidory to wytrzymałe bestie, ale czasem trzeba im też dać coś zjeść.

Pozdrawiam Irena
Awatar użytkownika
calka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1400
Od: 14 paź 2012, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

:wit
Wiktorio trudno mi opisać smak Maglii, wg mnie jest doskonale "pomidorowa", ma w sobie odrobinę słodyczy doskonale komponującej się z kwasowością, chrupkość w tym najlepszym znaczeniu . Smakuje wszystkim moim domownikom i znajomym. Polecam gorąco, tak jak i Blusha pokazywanego przez Irenkę/Rzepkę

Werutko pozwoliłam sobie skopiować Twoje zdjęcie i na nim pokazać moją propozycję prowadzenia
Obrazek
1. Pęd główny
2. Wilk, uszczknąć wierzchołek po 2 lub 3 liściu za gronem
3. Nie wiem czy to grono na pędzie głównym czy na wilku?
Ewa
werutka
200p
200p
Posty: 352
Od: 13 mar 2017, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

Jak sie cytuje niki nie wiem ;:oj , więc piszę ręcznie... Rzepko u mnie maja słońce o 16 dopiero i potem na nie świeci doniczki się grzeją na pewno bo czarne i wierzchołki cały czas uwiędnięte... Być może mają ciasno, ale ja niestery nie mam co z nimi zrobić... Co najwyżej wyrzucić nic więcej się nie zmieści. Dostały ciut obornika na dno, i podlewam floorovitem tym do papryk i pomidorów ale raz na 2 tygodnie może to źle... Mam w 2ch doniczkach większych pomidory i rzeczywiście wierzchołki są nie owiedniete... Calka o to mi chodziło dziękuję Ci bardzo ;:167 , ale może to wstyd ale ja naprawdę do końca nie wiem gdzie jest grono ;:124 :;230
Pozdrawiam, Werka
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

Florovit raz na 2 tygodnie to mało !
Jakiego używasz Florovitu do podlewania i w jakiej proporcji ?
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Awatar użytkownika
calka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1400
Od: 14 paź 2012, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

Werutko, wilki to wszystkie "gałązki" wyrastające z pędu głównego. Na zdjęciu oznaczyłam 1
Grona 2.
Obrazek

Przyznaję Mirkowi rację co do dokarmiania. Trzeba często i w niewielkich ilościach. Ten Florovit faktycznie ma w opisie dawkowanie 3ml/1litr co 7-10 dni, ale nie sugeruj się tym. Podlewaj takim roztworem codziennie, oczywiście o ile będą potrzebowały wody.
Ewa
werutka
200p
200p
Posty: 352
Od: 13 mar 2017, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

Mirek19 pisze:Florovit raz na 2 tygodnie to mało !
Jakiego używasz Florovitu do podlewania i w jakiej proporcji ?
Wg instrukcji tj chyba 3ml na 1llub1,5l woda, tj flirovit do pomidorów i papryk.
Calka dziękuję Ci bardzo jedyna rzecz która ogarniam to wilki, ale te małe :D , jak wrócę do domu to zrobię jeszcze raz tego pomidorka, o co mnie wczoraj pytałaś. Nie chciałam ich przekarmic tym bardziej, że przy przesadzaniu dostały prawdziwy przerobiony obornik odrobinę, ale dostały.
Pozdrawiam, Werka
Awatar użytkownika
majmaj
200p
200p
Posty: 421
Od: 20 kwie 2017, o 19:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

Mówicie o tym;

Obrazek

Hyhy ja to nawet w gróncie przestrzegałem zalecanych dawek a Wy tu mi piszecie żeby dawać do każdego podlewania ;:173
Badanie gleby 2019:

pH?7,64 ** g NaCl/l?0,15 ** N-NO3?23 ** P?319 ** K?226 ** Ca?2029 ** Mg?225 ** Cl?< 10 ** N-NH4?20,1
inga_beta
200p
200p
Posty: 359
Od: 15 maja 2014, o 08:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

Ja w zeszłym roku podlewałam pomidory nawozem płynnym zgodnie z zaleceniami producenta. W efekcie pomidory miały tak ogromne braki że potem już nie byłąm w stanie ich dokarmić bardzo dużymi dawkami magicznej siły. Nie wiem dlaczego oni zalecają takie niskie dawki.
Awatar użytkownika
Rubia
200p
200p
Posty: 382
Od: 19 paź 2015, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Otwocka

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

U mnie pomidory na razie dają sobie radę, tylko na Prune Verte odkryłam SZW. Ale przy tych upałach i suszy w powietrzu (u nas ostatnio padało 2 czerwca) to właściwie trudno się dziwić, mimo że podlewam regularnie. Podobno wtedy trzeba dostarczyć pomidorom więcej wapnia. Zaczęłam je spryskiwać PW, profilaktycznie przeciwko zarazie, więc może to posłuży również jako szybko działający nawóz wapniowy?
Największe owoce są na krzakach, które kupowałam jako sadzonki (moja rozsada jest późniejsza, więc owocki na razie są mikre).

Tutaj NN, karzełek blue, z niesamowitymi rumieńcami:
Obrazek

Betaluxy, kupowane z pozwijanymi liśćmi (wszystkie sadzonki były takie). W niczym im to nie przeszkodziło:
Obrazek

Malinowy retro:
Obrazek

Czarny Książę, trochę wyciągnięty, ale dzielnie owocuje i ładnie kwitnie:
Obrazek

A tu z mojej rozsady Sibirskij Skorospiełyj. Chyba nie taki wczesny, jak się go zachwala, ale nie mam do niego pretensji - może za późno go wysiałam:
Obrazek

I Malachitowa szkatułka, też własnego chowu:
Obrazek
Pierwszy raz w tym roku robiłam rozsadę pomidorów. I ciągle się dziwię, że zaczynając od nasion, udało mi się wyhodować krzaki na ponad metr wysokości, które w dodatku kwitną i owocują :D
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

Rubia dorodne masz pomidory ale mnie oczarował ten karzełek NN. ;:108
Jaką ma wysokość?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”