Pomidory w donicach cz.4

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
roztrzepana
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 26 kwie 2020, o 18:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

Marcin_sz - wiszące są tubling tomy - ja w tym roku będę pierwszy raz je próbować bo znajoma wysiała za dużo i odkupiłam, dostane sadzonki po zośce i dam je w skrzynki balkonowe 60cm dwie sadzonki do jednej- u koleżanki rosły i owocowały jak szalone więc też chcę spróbowac :D
Awatar użytkownika
vivien333
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 609
Od: 11 paź 2015, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

Ja też polecam Tumbling Tomy, chyba nawet gdzieś w tym wątku wklejałam jakieś fotki. Są czerwone i żółte. Ja zwykle sadzę do sporej donicy po dwa- jeden czerwony, drugi żółty. W tym roku będzie kot w worku, bo Pan, od którego kupuję, wysiał mieszankę i nie potrafi ich odróżnić :?
Pendulina Orange (o pomarańczowych owocach) też fajnie zwisa z donicy. Miałam w zeszłym roku i w tym też sobie zamówiłam. Bardzo plenna jest.
Pozdrawiam,Vivien333
Ferdewaldus
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 16 maja 2020, o 11:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Pomidory na balkonie

Post »

Witam. Na wstępie przyznam że nie znam się w ogóle na uprawach jakichkolwiek, ale chciałbym się poznać więc tutaj pisze. Zacząłem od uprawy pomidorów na balkonie. Dostałem od kolegi rozsad, który kazał trzymać na razie na parapecie bo wiadomo, pogoda nas nie rozpieszcza. No ale trochę w necie poczytałem i dowiedziałem się że trzeba je zahartowac. To na razie wyciągam je na kilka godzin na balkon po czym chowam z powrotem do domu. Moje pytanie brzmi : ile trzymać je na balkonie, jak dużo wody używać do podlewania i jak często ? Po wsadzeniu ich do doniczek docelowych jak robić z podlewaniem ? Poniżej fotka moich maleństw
Obrazek
Yogibeer701
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 721
Od: 7 maja 2020, o 17:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: centralna Wielkopolska

Re: Pomidory na balkonie

Post »

Postawić na balkonie w cieniu,same się zahartują.Jak się dobrze ukorzenią przesadzić,chronić na razie przed słońcem.Jak się dobrze ukorzenią i ruszą ze wzrostem wystawić w miejsce docelowe.W cieniu podlewać co 2/3 dni a na słońcu w doniczce to prawie codziennie jak słońce grzeje.
Moje pomidory trzymam na balkonie od 20 kwietnia bez hartowania i 4 razy je chowałem na noc.Mają się dobrze i ładnie urosły.W poniedziałek będę je sadził do gruntu.
kaagosmi
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 10 maja 2020, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

Pierwszy raz zasadziliśmy pomidory koktajlowe do doniczki.
Oberwałem wszystkie wilki, ale zastanawiam się czy te dolne liście też powinny zostać oberwane.
Pani, od której kupowałem mówiła, że jak zaczną rosnąć to coś na dole trzeba usunąć.

Zdjęcia poniżej,
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Yogibeer701
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 721
Od: 7 maja 2020, o 17:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: centralna Wielkopolska

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

Do donicy dobre są odmiany samokończące.Wtedy obrywa się wilki do pierwszego grona z owocami.I tyle,pomidor sam się rozrasta i owocuje aż do jesieni.Trzeba go tylko podwiązywać by się nie połamał.Miałem Koralika w donicy 2 lata temu nawet film mam https://youtu.be/8d2tN7Lh18s
Parry
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 15 maja 2020, o 14:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

Mam pytanie :) Jest pogoda jak każdy widzi. Niestety muszę wyjechać na parę dni i nie będzie problemu jeżeli pomidorów nie podleję przez 4 dni? Są posadzone w skrzynkach po 50l ziemi :)
Katarzyna34
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 9 kwie 2020, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

Wiadomo, że podlewanie pomidorów w doniczkach jest bardzo ważne, ale w takiej sytuacji myślę że 4 dni jakoś przetrwają. Warto dać im przed samym wyjazdem większa dawkę wody i pozostawić może w miejscu półnasłonecznionym, a nie na pełnym słońcu, żeby podłoże szybko nie przeschło.
goofy3
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 21 maja 2020, o 09:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

Hej,
W tym roku po raz pierwszy spróbowałem wyhodować pomidorki od nasionka. Niestety za mało poczytałem o hodowli i popełniłem dość duży błąd, w pierwszej połowie maja były już na balkonie, kiedy temperatury oscylowały w granicach 0-15C. Tydzień temu wróciły do domu, ale czy coś jeszcze z nich będzie? Wilgotność ziemi myślę że ok, dokarmiam substralem do pomidorów, 1/4 łyżeczki na 2l wody, co drugie podlewanie. Mógłby ktoś z większym doświadczeniem rzucić okiem na te fotki i powiedzieć co jest nie tak? Przeglądając zdjęcia na forum domyślam się że to kwestia niedoboru lub przedobrzenia z jakimś składnikiem (tylko jakim?) a nie jakaś choroba. No chyba że niskie temperatury dały im konkretnie po łodydze :(

Z góry dzięki!
Pozdrawiam
Marek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

Są to przemrożenia.
goofy3
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 21 maja 2020, o 09:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

Dzięki, czyli na dobrą sprawę nic nie mogę zrobić aby im pomóc, hodować dalej? Nowe liście wychodzą, krzak rośnie. Tylko się zastanawiam czy te 'brzydkie' poobrywać i zostawić same zdrowe?
bcz5
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 5 maja 2020, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

Witam , pierwszy raz będę sadzić pomidorki w donicach. Mam do zagospodarowania pojemnik o pojemności 90 litrów i 50 cm średnicy. Czy dwa Cytrynki groniaste w jednym pojemniku to będzie dobrze? Czy lepiej jeden Cytrynek i jeden karłowaty?
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

goofy3, Zrób kosmetycznie, chore skruszałe nawet częściowo pousuwaj, bo jak będą wilgotne, to pojawi się szara pleśń.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”