Pomidory w donicach cz.4

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

Chyba małe szanse by dojrzały:

Obrazek
inga_beta
200p
200p
Posty: 360
Od: 15 maja 2014, o 08:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

CZy Aussie udaje się w donicach? Czytałam że udaje się tylko w gruncie, a ja dostałam tego pomidora w gratisie i jestem ciekawa czy coś mi z niego urośnie
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

;:7
Dwa lata temu próbowałem na balkonie w 15-litrowej donicy. Skończyło się porażką. ;:185
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
inga_beta
200p
200p
Posty: 360
Od: 15 maja 2014, o 08:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

No to niedobrze. Ale mimo to spróbuję żeby się sama przekonać.
inga_beta
200p
200p
Posty: 360
Od: 15 maja 2014, o 08:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

Ja mam jeszcze świeże pomidory prosto z krzaka. Przeniosłam z balkonu do mieszkania i jeszcze powoli dojrzewają. Ale że w mieszkaniu ciemno, więc coraz bardziej liście im schną.
Awatar użytkownika
vivien333
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 605
Od: 11 paź 2015, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

U mnie też jeszcze jakieś, już lekko podsuszone niedobitki, leżą w kartonach. Uchowały się głównie Cytrynki groniaste, Malinowy smaczek, Daktylowy i jakieś gruszeczki (i żółte i czerwone), ale one już jakieś takie miękkie, że nie wiem czy zużyję je do czegoś. No, może do sosu.

W wątku o pomidorach koktajlowych Kicia00 pokazała swoje pomidorki przewieszające się z donic, to i ja zaprezentuję (a tu chyba bardziej właściwe miejsce) swoje.
Z takich fajnie przewieszających się, najlepiej sprawdzają mi się - Tumbling Tomy, Maskotki i Pendulina orange.
W tym roku rosły kiepsko, bo rok jaki był, sami wiecie... :?
To Tumbling Tomy:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


W tym roku były tylko żółte, bo sprzedawca wysiał mieszankę i nie wiedział jaki kolor wysyła.
W zeszłym roku miałam w donicy jeden krzak czerwony i drugi żółty, fajnie to wyglądało:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pendulina Orange (z porem do towarzystwa) -rosła na półce nad huśtawką:

Obrazek


W zeszłym roku (łaskawszym dla pomidorów) wyglądała o wiele lepiej, choć i tak wygląda cherlawo (chyba taka jej uroda). Rosła z aksamitką, która bardzo się rozrosła, podżerając pomidorowy nawóz :wink: :

Obrazek

To ta po lewej, z prawej rośnie fasolka szparagowa.

Obrazek

Obrazek


I jeszcze zeszłoroczna Maskotka- też fajnie zwisająca z donicy:

Obrazek

Obrazek

W tym roku, zamiast Maskotki sprzedano mi jakiegoś żółtego giganta, który urósł na dwa metry. :shock:
W przyszłym mam nadzieję, że takiej pomyłki nie będzie, bo to bardzo wdzięczny pomidorek.
Pozdrawiam,Vivien333
Awatar użytkownika
calka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1400
Od: 14 paź 2012, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

:wit
Taki drobiazg a cieszy :)
Pączki na Maskotce
Obrazek

Pozostałe odmiany to jeszcze maluszki

Obrazek
Ewa
viaan
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 23 kwie 2015, o 14:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Żagań

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

Przy dzisiejszych warunkach pogodowych
Obrazek
Cieszę się że moje są jeszcze malutkie
Obrazek
Awatar użytkownika
Teresa Pszczola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 972
Od: 6 sty 2016, o 17:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

Moje donicowe już kwitną.
Za tydzień lub dwa będzie piękna pogoda to wyjdą na balkon.
olak
50p
50p
Posty: 91
Od: 9 lip 2009, o 23:01
Lokalizacja: Warszawa i 35km od Warszawy

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

Mam pomidory Bajaja i Balkoni Red wysiane/wysadzone w dużej donicy-mini szklarni. Po raz pierwszy, więc mam zero doświadczenia. Donica ma wymiary 77x38cm i pojemność ok. 50 litrów, ale obawiając się, że będą problemy z transportem na działkę, nie sypałam ziemi na max. Od góry jest ok. 4.5cm wolnego, więc pewnie spokojnie ze 3cm mogłabym dosypać.
Pomidory wysiane w połowie lutego, dwie Bajaje już się chyba szykują do kwitnienia. Nasiona siałam do krążków pęczniejących, sadząc sadzonki do donicy nie zagłębiłam ich pod przylistki, bo gdzieś znalazłam info, że w przypadku pomidorów koktajlowych tak się nie robi/nie trzeba (?). Zresztą cały czas miałam z tyłu głowy, że mam przestrzeń na dosypanie ziemi. Parę dni temu zauważyłam, że moje pomidory mają korzenie na wierzchu (tzn. wychodzą z łodygi tak 1 cm ponad ziemią i wchodzą w ziemię). Podsypałam je trochę przy łodygach, żeby zakryć korzenie. Dzisiaj paręnaście cm od rośliny wystawał nad ziemią włochaty fragment korzenia. Pociągnęłam, żeby usunąć, a on się ciągnął aż do jednej Bajaji (tej co się szykuje do kwitnienia).
Czy to jest normalne czy moje pomidory mają za mało ziemi? Wsadziłam 6 sztuk do donicy, wygląda to jak na zdjęciu. Zostawiłam wolne miejsce ("od północy" ;-)) na podsadzenie czymś 'dla towarzystwa'. Aktualnie rośnie sobie pietruszka, ze dwie sałaty i testowo kilka buraczków na botwinkę, ale podejrzewam, że pomidory je zagłuszą zanim coś z nich wyrośnie.







Obrazek
inga_beta
200p
200p
Posty: 360
Od: 15 maja 2014, o 08:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

Ja kupiłam mini szklarnię balkonową, bo przy obecnej pogodzie w maju nie da się wystawic pomidorów na blkon.
viaan
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 23 kwie 2015, o 14:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Żagań

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

Obrazek
I weź to wystaw na zewnątrz jak wieje kolon100km/h wczoraj padało 6 razy z czego 3 razy grad. :( :( :(
Awatar użytkownika
aga_zgaga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1807
Od: 18 cze 2016, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

Kupiłam karłowego pomidorka, który już zawiązuje owocki. To mój pierwszy maluszek. Wcześniej miałam wysokie w skrzyniach i potraktowałam karzełka jak te wielgachne - poobrywałam mu boczne pędy. Potem dopiero doczytałam, że było nie ruszać. I co teraz? Rozwinie te grona, które ma i tyle, czy będzie się dalej rozwijał?

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”