Złamany pęd - proszę o pomoc!

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
kosmodron
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 25 kwie 2018, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Złamany pęd - proszę o pomoc!

Post »

Witam, wczoraj podczas porządków niechcący trąciłem jeden z krzaków. Pęd się zgiął na tyle mocno że strzelił wewnątrz. "Skórka" z zewnątrz jest cała, niewielka "rana otwarta". Zawiązałem pęd w tym miejscu nad i pod raną aby usztywnić. Pytanie jednak czy jest on w ogóle do odratowania? Słyszałem coś o "plastrach".

Co radzicie? Odciąć i do wody żeby ukorzenić? czy są jakieś "lekarstwa" na taki wypadek?

https://photos.app.goo.gl/q2iIHwDuX6y6Rrqn1

Zdjęcia pędu powyżej.

Prosze o poradę gdyż w tej sytuacji chyba każda godzina/dzień jest ważne zwłaszcza że jest już sporo owoców powyżej złamanego pędu...
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Złamany pęd - proszę o pomoc!

Post »

:wit
Miejsce złamania/nadłamania możesz zataśmować i powinno być ok ;:333
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
kosmodron
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 25 kwie 2018, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Złamany pęd - proszę o pomoc!

Post »

dzięki za podpowiedź. "taśmować" czym najlepiej? plaster z rolce? czy są jakieś specjalne ogrodnicze taśmy ?
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Złamany pęd - proszę o pomoc!

Post »

Spokojnie może to być plaster "medyczny" lub taśma izolacyjna ;:333
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”