Wszystko o pomidorach cz. 15

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Wszystko o pomidorach cz. 15

Post »

Liście poniżej zawiązanego grona karmią to grono. Jak za szybko oberwiesz, to nie będzie co miało karmić owoców. Ogólnie przyjmuje się, że usuwa się liście spod grona, jak są wyrośnięte owoce. No chyba, że już masz ;:oj
Iza
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Wszystko o pomidorach cz. 15

Post »

maciej39 pisze:Dlaczego uważasz że są niedobory potasu, jaki jest pierwszy objaw na tym zdjęciu?

Mam jeszcze jedno pytanie - jakie rośliny posadzić w międzyrzędach pomidorów tak, by intensywnie przyciągały zapylacze, i tak żeby nie osłabiały wzrostu pomidorów?
Wydaje mi się, ze widziałam lekko obeschnięte obrzeża liści, dlatego napisałam lekki niedobór :
https://www.google.com/search?q=potassi ... 00&bih=763
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
kakadu13
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 13 maja 2018, o 15:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wlkp/Polska NRW/Niemcy

Re: Wszystko o pomidorach cz. 15

Post »

W tym roku po raz pierwszy posadziłem pomidory malinowe. ;:138 Tutaj w Niemczech to pomidory malinowe to jakieś nieporozumienie.Przywiozłem sobie z Polski wyhodowane przez brata sadzonki posadziłem w ogrodzie i teraz patrzę jak rosną. :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek
maciej39
100p
100p
Posty: 181
Od: 31 mar 2016, o 20:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wszystko o pomidorach cz. 15

Post »

calka - to ja już zgłupiałem. Idę o zakład że gdzieś we wcześniejszych dyskusjach jest podawane że liście poniżej grona jego nie karmią, tylko te powyżej, nawet była przytaczane jakieś mądre badanie mądrego specjalisty, nie jestem w stanie obecnie przytoczyć.

Co do google i potasu - fajne zdjęcia. Bardzo mimo wszytko podobne to do niedoboru magnezu.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Wszystko o pomidorach cz. 15

Post »

A moim zdaniem każdy zdrowy liść karmi roślinę, nie ważne czy pod czy nad gronem. Nawet specjalnie w niektórych przypadkach wyprowadza się dodatkowe pędy generatywne z 2-3 liśćmi, żeby poprawić kondycję rośliny. Czy specjalista był mądry czy głupi to idąc tym tokiem myślenia , najlepiej powinny rosnąć i dojrzewać pomidory na krzakach bez liści , bo w miarę przybywania ilości gron, należy obrywać następne liście. Paranoja.
...w celu wzmocnienia roślin słabszych, wykazujących przewagę cech generatywnych (cienka łodyga, grona kwiatowe blisko wierzchołka, jasny kolor kwiatów) wyprowadza się tylko pędy wegetatywne, na 2 lub 3 liście.
http://www.ho.haslo.pl/article.php?id=2084
Tak więc jeżeli mamy typowego zdechlaka, to nie należy obrywać liści ani wyłamywać wilków w całości a uszczykiwać je za 2-3 liściem, dzięki temu wzrośnie masa wegetatywna , która karmi owoce. Znowu poszedłem pod prąd? :lol:
ganio4
1000p
1000p
Posty: 1571
Od: 11 maja 2009, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stąd

Re: Wszystko o pomidorach cz. 15

Post »

Marconi_exe pisze:Dostałem w gratisie pomidora Bowen. Miał go może ktoś?
Te sakiewkowe najbardziej mnie denerwują jeżeli chodzi o wiązanie. Dla porównania Jantar 100% owoców tak samo Delfina f1, Malibu f1, Faustine f1. Król Syberii też coś niedomaga jeżeli chodzi o wiązanie to samo Brandywine cherry. Mam w tym roku 37 odmian i musiałem do tego postawić trzy tunele foliowe. Jak się zacznie owocowanie to będzie zaa dużo owoców bo krzaków jest równo 200szt.
U mnie wręcz odwrotnie. Najwięcej zawiązuje Red Pear.
Kasia
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Wszystko o pomidorach cz. 15

Post »

Zaraz idę sprawdzić jak następne grono bo na obu krzakach pierwsze są puste ;:222. Za to pozostałe odmiany się poprawiły i wiążą normalnie.
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
Awatar użytkownika
majmaj
200p
200p
Posty: 421
Od: 20 kwie 2017, o 19:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Wszystko o pomidorach cz. 15

Post »

Kiedy na ogu pojawia się ZZ, początek lipca? Wiadomo że też zależy od pogody.
Badanie gleby 2019:

pH?7,64 ** g NaCl/l?0,15 ** N-NO3?23 ** P?319 ** K?226 ** Ca?2029 ** Mg?225 ** Cl?< 10 ** N-NH4?20,1
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Wszystko o pomidorach cz. 15

Post »

ZZ lubi chłodne i wilgotne tematy a takie na razie nam nie grożą. :)
inga_beta
200p
200p
Posty: 360
Od: 15 maja 2014, o 08:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wszystko o pomidorach cz. 15

Post »

kakadu13
A co z tymi niemieckimi malinowymi nie tak?
Ciekawa jestem bo moja siostra w Niemczech też uprawia pomidory i dała mi stamtąd nasiona, w tym malinowego.
kakadu13
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 13 maja 2018, o 15:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wlkp/Polska NRW/Niemcy

Re: Wszystko o pomidorach cz. 15

Post »

Z niemieckimi to jest taki problem że maja tylko kolor malinowych i nic więcej. Nie wiem moze w innych rejonach Niemiec są inne ale tutaj w Nadrenii widziałem tylko takie- okrągłe i bez smaku. :( Polski malinowy jest smaczny ,duży i pofałdowany .Jak w zeszłym roku przywiozłem pomidory malinowe z Polski to znajomi byli nimi zachwyceni.
chlystek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 8 cze 2018, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Pomidory smakują i pachną nawozami lub opryskiem

Post »

Witam ,
Może ktoś mi pomoże bo ręce opadają. Mam amatorska uprawę pomidora w szklarni. Pomidory piękne obrodzone dużo owoców. Właśnie zaczęły dojrzewać. I teraz problem, gdy się przekroi dojrzałego pomidora pachnie chemia opryskiem, a w smaku jest jeszcze gorzej.
8 dni temu opryskalam wapnowitem przeciw tym czarnym plama. Mąż się pomylił w rozrabiania i wlał 50 ml naokoło 1,5 litra wody. Podejrzewam że właśnie to wapno tak czuć. Czy jest szansa że się to wchłonie ? Jest jakiś sposób żeby to przyspieszyć ?
Czy już je spisać na straty ?
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Pomidory smakują i pachną nawozami lub opryskiem

Post »

Wapnovit zawiera także:bor, miedź , molibden i cynk, w większości schelatowane, to otrzymały pierwiastki których nie należy przedawkowywać. Jeśli owoce zwiększą kilkakrotnie masę, to powróci smak i będą jadalne.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”