Aguss85 - Mały amatorski warzywnik we fiolecie

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mondfa
500p
500p
Posty: 825
Od: 21 mar 2016, o 09:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Aguss85 - Mały amatorski warzywnik we fiolecie

Post »

;:138 No to się cieszę, że nie musicie z suszą się mierzyć :) Piękna kalarepka, aż ślinka cieknie. Fioletowej nie jadłam nigdy ;:oj :wit Ciekawa jestem skąd ten kolor tych fioletowych warzyw. Muszę poszukać :) :wit
Wielu ludzi nigdy nie łączy się ze swoimi prawdziwymi talentami i nigdy nie dowiaduje się, do osiągnięcia czego tak naprawdę są zdolni./Ken Robinson
Ogródkowo
Doniczkowo
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Aguss85 - Mały amatorski warzywnik we fiolecie

Post »

Wiadomo, że nasza polska kapusta nie ma konkurencji ;:333 I jak mam wybierać, to nasz zawsze górą, szczególnie młoda. U mnie ładnie rośnie, choć nie planowałam w tym roku kapusty. Ale na bazarku rzuciły się na mnie rozsady i musiałam je kupić ;:306 Rosną razem z cukiniami w praktycznie czystym oborniku końskim. Tak rzuciłam z ciekawości czy urosną w takim goownie. Rosną, i to jak ;:215
Iza
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Aguss85 - Mały amatorski warzywnik we fiolecie

Post »

Moniś wiele warzyw jakby w standardzie miało taki kolor, np- marchewka! ;:oj Te czerwone warzywa są zdrowsze, przez ciemny barwnik- antocyjany.
http://biotechnologia.pl/farmacja/artyk ... ieka,11138
Fioletowa kalarepka smakuje tak, jak zielona :D

Iza nasza kapusta jest najlepsza i chyba za rok się odważę i posadzę sobie jakąś bardzo wczesną :) Wiosną nawet mi się udały kapustne, np kapusta pekińska siana w lipcu zawsze była zeżarta przez robale, a teraz urosła jak nigdy. Widać większość robali siedzi na rzepaku i moje warzywa zdążyły przed ich powrotem :D Kapucha na oborniku, to musi być potężna ;:oj

Wkleję zdjęcia, ale uprzedzam że nie wszystkie są aktualne, część sprzed długiego weekendu, część z tego tygodnia.

Obrazek

Ziemniaczki zupełnie przypadkiem ukazały mi się, gdy wyrywałam sałatę, zabrałam część na spróbowanie :) Ręce mam- jak to po wykopaniu kilku ziemniaków ;:218

Obrazek

Obrazek

Warzywnik zarośnięty :wink: Nawet nie ma specjalnie wiele chwastów, chyba tak gęsto posadziłam. Część roślin wkrótce wyrywam, np groszki, bób i kalarepy.

Obrazek

Obrazek

Pierwszy raz mam tykwy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kapusta pekińska ;:oj Chyba już jedną wyrwę na spróbowanie!

Obrazek

Opałka ma zawiązki! Rety, sukces! Ale jedną i tak wyrwałam, no już nic jej nie tłumaczyło, wyglądała okropnie, jak umierająca :lol: Ta odmiana nie ejst dla wrażliwych oczu ;:218 Powinny być na niej jakieś specjalne ostrzeżenia.

Obrazek

A to gruntowy Corazon F1

Obrazek

Fasolka pewnie do weekendu dorośnie do garnka :lol: Ta zielona jest wcześniejsza, teraz nie pamiętam jaka to odmiana, ale jakby kogoś interesowała, to poszukam. Za to fioletowa Purple Teepee owocuje kilka razy w sezonie. Mam ją od trzech lat i nigdy nie miałam potrzeby dosiewania w sezonie fasolki.

Obrazek

Obrazek
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
MartisM
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1003
Od: 14 mar 2016, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Aguss85 - Mały amatorski warzywnik we fiolecie

Post »

Wow, jeszcze nie widziałam pekińskiej tak "w ziemi" :) wygląda ciekawie. W tym roku pogoda sprzyja i widać to Twoich gigantach pomidorkach :) A czy dobrze widzę basen za grządką warzywną? :P
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Aguss85 - Mały amatorski warzywnik we fiolecie

Post »

Agniesiu nie grożą Wam żadne choroby cywilizacyjne dzięki pracy Twoich rąk. Cudowne warzywa. ;:167 Fajnie też kombinujesz ze ściółkami, ja jestem przyzwyczajona przez mamę do gołych grządek, ale widać Twoja metoda lepsza. ;:108

Smacznych zbiorów! :)
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Aguss85 - Mały amatorski warzywnik we fiolecie

Post »

Martuś wczoraj oberwałam jedną, swoje ważyła :D I naprawdę była pyszna, a mi się prawie łzy w oczach zakręciły, ze po trzech latach prób w końcu zrobiłam sobie sałatkę w własnej pekińskiej ;:oj Ps. tak, tam jest basen i pomaga nam przetrwać upalne dni ;)

Moniko nie mów hop, zawsze mogę te wszystkie warzywa usmażyć na głębokim tłuszczu i wcale nie będzie tak zdrowo :;230 Żarcik :) Ściółka mnie teraz ratuje, bo w czas tej fali upałów już w maju nie miałam za bardzo jak pielić, a tam gdzie ściółkę wysypałam grubo nie przerosło nic :) Dzięki, i nawzajem! :)

Od kiedy kwitnie kukurydza, jakoś się tak letnio zrobiło :)

Obrazek

Obrazek

Pomidorki w szklarni. Niestety nie wszystkie chcą wiązać :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wkrótce prześwietlę krzaki, wyrwę im dolne liście i zrobię trochę miejsca dla arbuzów

Obrazek

Obrazek

Gruntowe, niektóre przerosły już palik (ten w kącie)

Obrazek

A te z końca maja jeszcze maleństwa. Wczoraj je zasilałam.

Obrazek

Super, ze koper już kwitnie, ale jeszcze nie mam ogórków :D

Obrazek

Buraki

Obrazek

Cukinie na kompoście

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Papryczki ;:3 niektórych znów nie dopilnowałam i mają już spore owoce w pierwszym rozwidleniu, ale niektóre miały tam tylko małe zawiązki lub kwiaty, które oberwałam. Większe owoce zostawiłam, i tak mam ich sporo :)

Obrazek
Cebula cukrowa

Obrazek

Malabar stoi jak zaklęty :lol:

Obrazek

Jarmuż Scarlet

Obrazek
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2603
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Aguss85 - Mały amatorski warzywnik we fiolecie

Post »

;:111 Prawdziwy ogród u ciebie; wszystko takie dorodne masz! ;:108 A ten kompostownik to żungla; ja też za twoją poradą wsadziłam dynie i arbuzy na kompost, ładnie rosną i są większe niż te klasyczne w ziemi po oborniku, co mne troche zdziwiło..
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Dobroczynek
50p
50p
Posty: 72
Od: 22 lut 2018, o 18:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Aguss85 - Mały amatorski warzywnik we fiolecie

Post »

Piękny masz wrzywnik ;:oj nawet nie wiesz jak bym też tak chciala ;:173 a kompostownik to moje marzenie :wink: malabar wcale nie taki marny- u mnie o połowę mniejszy... tyle że u mnie w donicy. Wzeszły tylko dwa i nie chcą rosnąć, ale mam nadzieję że w końcu ruszą :
Gratuluję wyników i życzę samych sukcesów w uprawie :wit
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Aguss85 - Mały amatorski warzywnik we fiolecie

Post »

Agusia pamiętam jak pikowałaś te cebulki, szczypioreczki takie wiotkie i proszę jakie cebuliska rosną. Cud natury to jest! ;:oj Pomidory, kukurydza, cukinie ogromne!!
Możesz napisać coś więcej o prowadzeniu papryk. Mam sporo odmiany półsłodkiej Habanero i już się zawiązują pączki do kwitnięcia.

Brawa dla wspaniałej ogrodniczki! ;:63
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Aguss85 - Mały amatorski warzywnik we fiolecie

Post »

Agnieszko zgubiłam ten wątek i nie wiedziałam co u Ciebie? a Ty po prostu wyprowadziłaś się do innej strefy klimatycznej ;:oj Przecież to niemożliwe żeby w Polsce takie jarzyny w wolnym gruncie porosły. Kukurydza u okolicznych profesjonalnych rolników, mocno nawożona jest dużo mniejsza ;:oj A pomidory sprawiły że mi szczęka opadła Obrazek
Cudnie to wszystko wygląda :wit
Balbina72
100p
100p
Posty: 199
Od: 22 maja 2018, o 15:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Siedlce

Re: Aguss85 - Mały amatorski warzywnik we fiolecie

Post »

Witam.

Cudowny warzywniak ;:138 .Pozazdrościć :)

Pozdrawiam
Agnieszka
Pozdrawiam.
Agnieszka.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Aguss85 - Mały amatorski warzywnik we fiolecie

Post »

Aguś kukurydza wyjątkowo szybko wyrosła, a te wielkie grona pomidorów wspaniale się zapowiadają. ;:oj U mnie też są grona z dwoma pomidorami, a inne liczniejsze. Znowu od Ciebie odgapiłam i mam dynię w kompoście. :) Podlewanie pomidorów z obrzeżem jest proste. ;:180
Pewnie już deszcz podlał Ci ogród. U mnie pada co chwila.
Pozdrawiam ;:3
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Aguss85 - Mały amatorski warzywnik we fiolecie

Post »

Aga, bardzo urozmaicony warzywnik masz i tak wcześnie wszystko do zbioru ;:oj
Gratuluję wytrwałości i efektów z włożonej pracy, fioletowe warzywa robią wrażenie, a kukurydza rzeczywiście
jak z innej strefy klimatycznej. ;:215
Aż by się chciało to wszystko mieć u siebie, ale dziękuję.... postoję. ;:306
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”