Aguss85 - Mały amatorski warzywnik we fiolecie

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Aguss85 - Mały amatorski warzywnik we fiolecie

Post »

Aguś, czy ja tam widziałam rosnący bób?
Zazdroszczę , u mnie jeszcze na ogród wejść się nie dałoa u Ciebie już rosną. Moje 30 paczek jeszcze sobie poczeka.
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Aguss85 - Mały amatorski warzywnik we fiolecie

Post »

Sebastian, to nawet nie są te jasne tacki ogrodnicze (choć widziałam je niedawno w ogrodniczym i są niezłe!)- to są kuwety do atelier, ścianki mają grube na milimetr, normalnie możesz sobie taką gwoździa wbić, jak nie ma młotka pod ręką :lol: Są trochę droższe, ale to tylko jeden zakup na zawsze. Nie wiem, co trzeba by im zrobić, żeby je zepsuć ;:173 Niestety mam tylko cztery :| Dla mnie to za mało, potem zostają mi kartony wyłożone folią.

Iwcia ile tego bobu będziesz siała? ;:202 30 paczek?? Kupiłam dwa lata temu dwie torebki po pół kilograma z Plantico. Do tej pory nieźle kiełkuje, wschody są jakieś 85 %. Jakby Ci podpasowały takie odmiany, jak mają, to na takiej ilości to wyjdzie Ci sporo taniej :) I dobrze wypatrzyłaś, to mój bób w rozsady już w ziemi posadzony i rośnie ;:3 W zeszłym roku nie opłacało się siać rozsady, różnica w zbiorach była śmiesznie mała, ale jak na początku marca dalej nie dało się wyjść na grządki to jednak posiałam sobie w pierścienie bób i groch.

Polecam w wolnej chwili taki krótki filmik o glebie, co jej szkodzi, co jej służy i dlaczego to wszystko jest takie ważne : https://www.youtube.com/watch?v=AWILIYSf5ts
Część już wiedziałam, bo interesuję się tym od kiedy założyłam warzywnik, ale część mnie zaskoczyło- wiedzieliście, ze rośliny w obrębie swojej strefy korzeniowej mogą same regulować pH, zwabiając odpowiednie mikroorganizmy? Ja nie wiedziałam ;:oj Ani tego, jak głęboko sięgają grzybnie grzybów mikoryzowych, ani jak ważne dla struktury gleby jest to, by nie była martwa. Film trwa 40 minut, jest po angielsku, napisy można automatycznie przetłumaczyć. Warto wiedzieć i pomóc sobie w uprawie, niech natura połowę prac wykona za nas :wink:
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1069
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Aguss85 - Mały amatorski warzywnik we fiolecie

Post »

Agusiu! Mnie babcia pouczała, że buraki się sieje jak klony zakwitną. Czyli teraz zdecydowanie za wcześnie.
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Aguss85 - Mały amatorski warzywnik we fiolecie

Post »

Dziad Jag, ja właśnie takie "babcine" metody bardzo lubię, więc zaczekam z siewem buraków tak jak polecacie ;:108 Aż do kwitnienia klonu ;:333 Serdecznie dziękuję :wit
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Aguss85 - Mały amatorski warzywnik we fiolecie

Post »

Pierścienie? Nawet przekonująco to wygląda ;:108 i może trochę ich sobie kupię do rozsady z przeznaczeniem do gruntu , jak pomidorki będą mogły nocować w tunelu.
Do przenoszenia z domu do tunelu raczej się nie nadają, wolę doniczki ale może się mylę.
W tym roku nie dogrzewam tunelu, za duży koszt.
Awatar użytkownika
Viola K
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 14 mar 2013, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Trzebnicy

Re: Aguss85 - Mały amatorski warzywnik we fiolecie

Post »

Aguś,widzę że pomidorki posadziłaś też w pierścienie.Ja w tym roku pomidory do kubków 400ml. ,a w pierścieniach kukurydza i bób.
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7961
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Aguss85 - Mały amatorski warzywnik we fiolecie

Post »

Agusiu
Dotarłam. :D
Cóż szczęka mi opadła na widok Twojego profesjonalizmu we wszystkim :D
I moje brawa wielkie za ekologię ;:138
Pokazałaś fioletowe warzywka :D Jestem zachwycona, sporo też mam.
Strasznie mi się podobają ciemne rośliny pomidorków, podpowiedz jeśli możesz , gdzie takie rarytasy ...
No i jak zwykle Wrocław ma przewagę 3 tygodnie nad naszą Syberią plus Twoje przyspieszanie w growboxach :D
Muszę zapamiętać, że kapucha nie ma sensu w przypadku upraw rzepaku czy gorczycy obok. :twisted:
Podpowiem ,że dowiedziałam się ze sprawdzonego źródła, że kurzak powoduje robaczywienie upraw korzeniowych warzyw. Ja tylko podlewam gnojówką z niego żarłoki np. rabarbar.
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Mondfa
500p
500p
Posty: 825
Od: 21 mar 2016, o 09:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Aguss85 - Mały amatorski warzywnik we fiolecie

Post »

Usiadłam sobie z kawą i od niechcenia przeglądałam wątki, których jeszcze nie czytałam i trafiłam tutaj.
;:oj
I zaczęłam pochłaniać strona po stronie ;:oj
I tak właśnie wyglądałam pewnie :arrow: ;:oj
:wit
Niesamowite miejsce stworzyłaś! ;:138 ;:138 ;:138
Gratuluję sukcesów, pozdrowienia dla producentów nawozu ;:306 i będę obserwować z wielkim zainteresowaniem Twoje, znaczy Wasze, poczynania :)

Widzę, że Inspektor Nadzoru nawet nie czuje się zobowiązany do pilnowania prac ;:306 I słusznie
https://www.fotosik.pl/zdjecie/5e16733bdb7fd688

Dziękuję za dzielenie się wiedzą i doświadczeniem. ;:7
Wielu ludzi nigdy nie łączy się ze swoimi prawdziwymi talentami i nigdy nie dowiaduje się, do osiągnięcia czego tak naprawdę są zdolni./Ken Robinson
Ogródkowo
Doniczkowo
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Aguss85 - Mały amatorski warzywnik we fiolecie

Post »

Ela, właśnie do noszenie bardzo się sprawdzają! Kubeczki są często węższe na dole i mi się tam często wywracały gdzieś w drodze, na schodach, a pierścienie są bardzo stabilne- tylko mają tą wadę, że wchodzi w nie bardzo dużo ziemi i są ciężkie ;:224 Ale to moje zdanie, po prostu u mnie się sprawdziły ;:333 Każdy ma jakieś swoje ulubione pojemniki, ziemię, nasiona itd.

Violka tak mi się spodobały pierścienie, że dużo w nie sadzę tego roku ;:333 Jak się zwolniły z bobu, to szybko zajęła je kukurydza :wink:

Agnieszko Dzięki ;:196 A co masz z fioletowych warzyw? Ja w tym roku pierwszy raz posadziłam fioletowe ziemniaki, ciekawa jestem, czy urosną. jeszcze nie posiałam jarmużu i kapustki syberyjskiej. Mam nadzieję, ze mi ich robale nie zjedzą ;:131 Ostatecznie oddam kurkom.
W tym roku box chodził tylko z tydzień czasu, uznałam, ze jak mam płacić za prad, to niech to będzie za ogrzanie szklarni, przynajmniej wygodnie mam jak podlać ;) Z resztą luty i marzec był dość pogodny i nie wyciągnęły mi się za bardzo siewki. Pamiętam to o kurzaku, wszystkie korzeniowe dostały kompost i nic więcej i zajęły osobną ćwiartkę warzywnika :uszy Nie wiem tylko, jak sobie tam poradzi cebula, którą chcę posadzić w międzyrzędzia, ale może sobie z kompostu wyciągnie co trzeba? ;:224 Rabarbar obłożyłam na przedwiośniu łopatką kurzaka, licze na to, ze się ładnie odwdzięczy ;:215

Mondfa o ja, ale mi się miło zrobiło :D Producentki pozdrowiłam właśnie kapustką pekińską, a niech mają dzień kurki ;) Zapraszam serdecznie, mam nadzieję, że będzie w tym roku na co spojrzeć :D Pan Inspektor ma ludzi od doglądania takich rzeczy ;:306

;:3

Podjęłam się wczoraj bardzo nużącego zadania przesadzania niteczek cebuli w oczka wielodoniczki. Cebula z nasion przy sadzeniu jest kłopotliwa- zwykle korzonek wypada trochę skrócić, a sadzić trzeba równo na głębokość zgrubienia, żeby ładnie rosły. Znów nasiałam jej z dużym zapasem, a wyrzucić mi oczywiście szkoda ;:224 Przerwać też mi szkoda :lol: W półtora godziny udało się jedną tackę przesadzić, dziś czeka druga! Przynajmniej sadzenie będzie szybkie i przyjemne.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wspomniany już rabarbar:

Obrazek
Posiałam go sobie zeszłej zimy, posadziłam a maju a w tym roku chyba da się już coś uciąć na kompot ;)
Z ziemi wychodzi jak różowa purchawka, potem pęka i rozwija liście:

Obrazek

Czosnek niedźwiedzi też wychodzi, podobnie szczypiorek i przycięte siedmiolatki (ale im zdjęć nie zrobiłam)

Obrazek
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5867
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Aguss85 - Mały amatorski warzywnik we fiolecie

Post »

Co masz na myśli pisząc o siedmiolatce "przycięte siedmiolatki"? Jak je przycinasz i kiedy?
Asia
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Aguss85 - Mały amatorski warzywnik we fiolecie

Post »

Asiu, przycinam po zimie to co przemarzło, żeby nie chorowała. Ona sobie odbija teraz zdrowymi liśćmi. U mnie w największy mróz nie było śniegu, wszystko ma popalone liście :roll:
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5867
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Aguss85 - Mały amatorski warzywnik we fiolecie

Post »

U mnie też :roll: A najgorsze jest to ,że zmarzł mi czosnek ;:202 Chyba go za płytko posadziłam jesienią. Liście ma popalone, a jak pociągnęłam za nie ,to wylazły bez cebulki ;:145
Nie wiem czy w to samo miejsce dosadzać nowy .wiosenny? Ni zginije mi od tych przemarzniętych ząbków?
Asia
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7961
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Aguss85 - Mały amatorski warzywnik we fiolecie

Post »

Aguś
Z warzyw w tym kolorze mam jarmuż, fasolkę, groszek, kalarepę, kapustę.
Zdarzyło mi się wcześniej hodować bakłażan, brukselkę i marchewkę też fioletowe :D
Tylko ja w standardowych sklepach kupuję nasionka.
Zaciekawiły mnie Twoje ziemniaczki :D Z marketu są, konsumpcyjne ,że się tak wyrażę :?:
W środku są fioletowe :?:
Wczoraj dopiero wkroczyłam do warzywnika a Ty już roślinki z rozsady posadziłaś ;:224

..../jokaer
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”