Fasolka szparagowa cz. 3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
dorkasz1
500p
500p
Posty: 504
Od: 30 sty 2007, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Miłoszyce
Kontakt:

Re: Fasolka szparagowa cz. 3

Post »

Dzięki Gienia za informację, idę moją poprzykrywać. Wczoraj widziałam, że skiełkowana, którą posadziłam, zaczyna wschodzić. Szpaków ci u nas dostatek :wink: Lubię je, ale fasolkę też lubię :D
Awatar użytkownika
megi1402
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2149
Od: 1 lis 2010, o 00:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Köln

Re: Fasolka szparagowa cz. 3

Post »

Robiłam rozsadę. Planowane były dwie grządki karłowej, ale u mnie też w tym roku nasiona kiepsko kiełkowały i dosadziłam tycznej. Tyczną mam też eksperymentalnie w gazonach przy kratce, chcę żeby utworzyła tam zieloną ściankę w 'kąciku ogrodnika'.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5860
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Fasolka szparagowa cz. 3

Post »

:wit Ja juz 3 raz dosiewałam wczoraj fasolkę. :evil: A tyczna w ogóle długo coś wschodzi. Nigdy nie miałam problemu z fasolą, tak jak w tym roku ;:222
bedani
100p
100p
Posty: 183
Od: 31 sie 2012, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Fasolka szparagowa cz. 3

Post »

U mnie podobnie. Na 4 opakowania siane na 3 razy mam 5 fasolek. Zastanawiam się czy to nie robota mrówek.
Awatar użytkownika
Marmarelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 543
Od: 29 gru 2013, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Fasolka szparagowa cz. 3

Post »

Oj, to znaczy, że jeszcze można spokojnie siać? ja całkiem o niej zapomniałam i myślałam, że już po ptakach.
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5860
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Fasolka szparagowa cz. 3

Post »

:wit Pewnie ,że można. Spokojnie siej ,nawet do końca czerwca :) Ja czasami sieję po czosnku i zbierm plony
Asia
dorkasz1
500p
500p
Posty: 504
Od: 30 sty 2007, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Miłoszyce
Kontakt:

Re: Fasolka szparagowa cz. 3

Post »

Zdarza mi się wysiać na koniec lipca, ale wtedy to zależy od tego jak szybko przyjdą jesienne przymrozki. Zwykle udaje się zebrać plony.
stefka
200p
200p
Posty: 464
Od: 18 sty 2012, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: blisko Wrocławia

Re: Fasolka szparagowa cz. 3

Post »

Ostatnią partie fasolki sieję zawsze do 10 lipca. W ubiegłym roku nasiona wsadziłam pomiędzy rzędy czosnku, miałam trochę kłopot z jego wykopywaniem bo rzędy były trochę za wąskie ale ostrożnie, tak aby nie naruszyć korzeni fasoli udało się. Teraz rzędy czosnku mam szeroko i pod koniec czerwca wsieję fasolkę, chyba zieloną to będzie do mrożenia. Jesienna czyli zrywana w sierpniu i wrześniu jest mniej umęczona upałami, jędrna i bez łyka a po wykopaniu czosnku będzie miała dużo miejsca na rozkrzewienie się ;:333
Pozdrawiam Ela
dorkasz1
500p
500p
Posty: 504
Od: 30 sty 2007, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Miłoszyce
Kontakt:

Re: Fasolka szparagowa cz. 3

Post »

Mój czosnek schodzi z grządki na początku lipca i wtedy na części zwolnionego poletka wysiewam fasolkę. Takie wsiewki robię z marchewki. Czosnek i cebulę ozimą sadzę co 30, a jeszcze lepiej co 35 cm. I po Dniu Matki, aż do początku czerwca (czyli będę robiła dzisiaj :) ) robię marchewkowe wsiewki. Gdy wybieram czosnek i cebulę, marchewka jest akurat do przerywki. Tak robili moi Rodzice i tak robię ja.
Awatar użytkownika
Maciek13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1395
Od: 9 cze 2017, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zofianka Górna

Re: Fasolka szparagowa cz. 3

Post »

Co się z nią dzieje? :(
Obrazek
Awatar użytkownika
vivien333
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 609
Od: 11 paź 2015, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna

Re: Fasolka szparagowa cz. 3

Post »

Ja, jak co roku wysiałam do doniczek po 4-5 nasion. Wzeszły tak średnio... Później było bardzo zimno, więc długo stały w plastikowych, przezroczystych pudłach z uchyloną pokrywą. Dopiero pod koniec maja trafiły na docelowe miejsce, a i tak, te mniej wyrośnięte obżarły mi ślimaki. :(
Reszta już ładnie wyrosła. Zwłaszcza tyczne ruszyły z kopyta, ale Purple Teepee jakoś rzadko rośnie (zeszłoroczne nasiona), więc zaraz dosieję kolejną porcję.
Tym razem będzie ta typowo pojemnikowa- Mascotte.
Pozdrawiam,Vivien333
3 KOTY
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1128
Od: 7 kwie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Fasolka szparagowa cz. 3

Post »

Widzę, że wszyscy mamy problem z fasolka. U mnie siana z własnej nasionek tez niezbyt ochoczo rośnie. Skoro jednak piszecie, że można jescze siać to spróbuję.
Marta
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13657
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Fasolka szparagowa cz. 3

Post »

U mnie fasolka siana wprost do gruntu nawet ładnie. Widać po mocnym podlaniu oraz ostatnim deszczu ładnie ruszyła i pojawiły się pierwsze kwiaty. :)

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”