Fasolka szparagowa cz. 3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Fasolka szparagowa cz. 3

Post »

Ja ostatnie wysiewy namaczałem na noc, tzn zalewałem fasole przygotowaną ale letnią wodą, zostawiałem na noc, rano wylewałem wodę i tak zostawiłem fasole do wieczora, jak wracałem z pracy. Wtedy już część pokazywała kiełki.

Raz tylko faktycznie cos było nie tak z fasolami z wymiany, że wieczorem śmierdziały. Od razu wyrzuciłem, bo aż gryzło w nos.
Awatar użytkownika
wiridiana
500p
500p
Posty: 529
Od: 1 maja 2017, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Fasolka szparagowa cz. 3

Post »

Ja już dwa razy nasiona z dwóch różnych paczek, producentów, odmian namaczałam i efekt ten sam. Kiełki się nie pokazały, a zaczynało wonieć. Pierwsze wywaliłam, drugie posiałam po przepłukaniu. Zobaczymy. Inna sprawa, że nie namoczyłam tylko na noc, bo myślałam, że trzeba czekać na kiełki.

Poczekamy zobaczymy. Ale następnym razem faktycznie dam od razu do ziemi.
IN_be
200p
200p
Posty: 227
Od: 18 lis 2015, o 10:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Belgia

Re: Fasolka szparagowa cz. 3

Post »

A to dzisiejszy zbiór

Obrazek

Obrazek
Iza
iwonaceae
200p
200p
Posty: 334
Od: 20 lip 2018, o 00:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ipswich, UK

Re: Fasolka szparagowa cz. 3

Post »

Tylko pozazdrościć takich zbiorów! U mnie z pierwszego siewu (w maju) nic nie wyszło, tzn, wykiełkowała jedna roślina! Powtórzyłam siew w czerwcu, te same nasiona, w tym samym miejscu i pięknie wzeszły. Tylko na zbiory jeszcze trochę muszę poczekać.
Pozdrawiam,
Iwona
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Fasolka szparagowa cz. 3

Post »

Z jednego poletka co drugi dzień przywoże około poł wiaderka 10l, a zaczęła się fasolka na działce. Co prawda tylko jeden rządek ale odmiana plenniejsza, bo sporo ich na krzakach wisi mimo.małych rozmiarów roślin. Szkoda, że nie pamiętam odmiany.

Dziś wieczorem pojadę na drugie poletko.A to pierwszy zbiór z działki. :)

Obrazek
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Fasolka szparagowa cz. 3

Post »

Wspaniałe zbiory u Was, ja jeszcze czekam :/ Dwie rozsady zżarły ślimaki, pierwszy siew prawie zjadły ślimaki, drugi siew trochę przetrzebiły ślimaki. Chyba dostałam w tym roku uczulenia na ślimaki :/
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Re: Fasolka szparagowa cz. 3

Post »

Co to za szkodnik niszczący mi wschodząca fasolę.

Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Andrzej.
Aliwar
200p
200p
Posty: 281
Od: 3 kwie 2017, o 05:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Fasolka szparagowa cz. 3

Post »

FikuMiku witaj w klubie ! Tez dosiewałam fasolkę chyba ze 4 razy. Ślimaki zniszczyły mi tez sałaty, pietruszkę i część ogórków. Coś mnie bierze jak o tym myśle wrrrrr.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Re: Fasolka szparagowa cz. 3

Post »

Na liściach fasoli szparagowej zauważyłem plamy - jaka jest tego przyczyna i czym ewentualnie wykonać oprysk?
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Andrzej.
ostatnia szansa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2973
Od: 26 lis 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Fasolka szparagowa cz. 3

Post »

U mnie wschodzącą fasolkę, kukurydzę wydziobuje bażant, a trochę podrośnie to wygryzają sarny. Rośliny trzymam pod siatkami przeciw ptakom.
Moje nowe imię Szansa :)
"Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia."
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Fasolka szparagowa cz. 3

Post »

Sąsiadowi spustoszenie w kiełkującej fasolce robiły sroki. Normalnie białej gorączki dostawał, że musi osłaniać ją, do podlewania ściągać i znów zakrywać. Co dziwne, u mnie one nie grasowały, widać swój teren miały.

U mnie fasolki coraz więcej, co cieszy. Już jest jej tyle, że sobie blanszujemy i mrozimy co drugi zbiór. Jak się rozkręci fasolka tyczna, to chyba będe zbierać codziennie, a tak zbiór mam co drugi dzień w okolicy 3/4 wiadra 10l.

Czekam też na fioletową, która wysiana później, obecnie jest w pełni kwitnienia. :)
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Fasolka szparagowa cz. 3

Post »

Erazm pisze:Co to za szkodnik niszczący mi wschodząca fasolę.

Obrazek Obrazek
ślimak Ci nie obżarł? Mnie dziś załatwił małą dynię - pęd główny nadżarty tak, że roślinka padnie lada dzień :evil:
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
Awatar użytkownika
piekara114
200p
200p
Posty: 354
Od: 29 sty 2016, o 17:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sucha Besk./Maków Podh.

Re: Fasolka szparagowa cz. 3

Post »

FikuMiku pisze:Wspaniałe zbiory u Was, ja jeszcze czekam :/ Dwie rozsady zżarły ślimaki, pierwszy siew prawie zjadły ślimaki, drugi siew trochę przetrzebiły ślimaki. Chyba dostałam w tym roku uczulenia na ślimaki :/
Tak samo u mnie. Ostatnie nasiona dałam w czerwcu brzegiem grządki i krzaczki są mega karłowate, i strączki też są, ale mało ich jest.
W mnie w tym roku to udały się tylko buraki, por, seler (choć pierwszy raz mi zakwitł), borówka amer. Reszta zżarta przed ślimaki. Za rok planuję każdą grządkę obsypać jakąś chemią na ślimaki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”