Kawon ( arbuz ) - część 9

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13657
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

Mój Janosik jeszcze w growboxie i do piątku muszą czekać. Nie zmienia to jednak faktu, że nie mam już gdzie wysadzać.

Ile miejsca zajmuje Janosik?
wokan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1086
Od: 22 lip 2015, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DW

Re: Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

rolnik90 Foliaka nie stawiam, bo tak dużego nie mam z czego zrobić. Agro musi wystarczyć. W tym roku pod folię idą tylko melony.

BobejGS Janosik nie jest tak ekspansywny jak np Bingo i kwadrat 150x150 powinien wystarczyć.

Merkor Klipsy trzymają i umacniają miejsce łączenia podkładki ze zrazem. Ja je jeszcze zostawiłem na wszelki wypadek na czas sadzenia i pierwsze dni, aby się przypadkiem w tym miejscu nie złamały.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13657
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

Dzięki.

Nigdy nie uprawiałem, a w tym roku chciałbym spróbować. W sumie to i tak ciężko będzie tyle dla nich wyrwać. ;:173
Danivil
100p
100p
Posty: 135
Od: 2 cze 2017, o 22:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

Moje arbuzy po mocno deszczowym tygodniu wyglądają źle. Najgorzej wyglądają te pod czarną agrowłókniną. Obrazek zamieszczam w załączniku. Czy one dadzą radę jeszcze odżyć? Te które wyściółkowałem słomą trzymają się dużo lepiej, ale też są takie lekko żółte. Czy to od nadmiaru wody? Tutaj również zamieszczam zdjęcie.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
dalisbea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 876
Od: 15 lut 2016, o 22:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

Moje od wczoraj w ziemi i pod białą włóknina... za dnia w miarę ciepło ale noce i poranki około 8 stopni.
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

Ja mam tą samą sytuację , padło jakieś siedem sztuk . Zawsze tak się u mnie działo po deszczach i zimnej pogodzie . Dlatego co roku sadziłem pod koniec maja , kiedy już pogoda nie wariuje . W tym nie miałem wyboru :roll:
kupniulaUK
200p
200p
Posty: 288
Od: 14 lut 2018, o 09:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

Red Star, Ancient, Golden Midget, Blacktail Mountain, Fascino F1, Klondike, Crimson Sweet, Sugar Baby, Yellow Doll, Mini Love F1, Zloto Wolicy F1, Bingo, Janosik, Rosario, Fire Ball F1, Crimstar F1, Songhai F1 (WM11110), Sensei F1 (WM11104)


Oto lista odmioan które mam. Wysiane po 10 z każdego, w większości wzeszło po 9-10, z pojedynczymi gdzie wzeszło 8 szt. Czyli wchody bardzo udane.

Wysadzam na początku przyszłego tygodnia. Obecnie większość roślin z 2-3 liściami.
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

Ale co im szkodzi, zimno? Czy choroba je w taką pogodę atakuje, a zimno tylko je osłabia?
Ja już nie zamykam drzwi, niczym też nie okrywam, więc w nocy też są narażone na chłody (ostatnie noce było zimne). Dobrze, ze znów przychodzi ocieplenie.
Na razie wypadł jeden, potem podlałam i opryskałam tym poliversum i na razie jest ok.

Moje w szklarni kwitną.

Obrazek

Obrazek
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
FreGo
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 695
Od: 28 sty 2018, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie-Bieszczady

Re: Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

A ja dziś omal nie spadłem ze zdziwienia!
Patrzę na moje "Złoto Wolicy", bo mam tylko 3 sadzonki w domu i co widzę? ;:202
Coś mi prześwituje pod osłoną z 4 pustych kubków w których nie wykiełkowało nic, a w nich też sadziłem "Złoto Wolicy". :tan
Zatem wczoraj nic nie było a dziś z daleka widzę jakby jasny liścień( a minęło już miesiąc i straciłem nadzieję!. Zatem co widzę to:

Obrazek
I to:

Obrazek

Zatem podchodzę i zdejmuję radośnie osłonę, a tu widzę bardzo dziwnego arbuza, jeszcze tej odmiany nie miałem :;230


Obrazek

Obrazek
Na pewno nie jest to "Złoto Wolicy", a raczej to coś co mi zeżarło moją pestkę.
Ale jak na potwora to jest piękny, taki ażurowy i delikatny. I rośnie dokładnie w miejscu gdzie wsiałem pestkę.



Obrazek
Proszę moderatora o niekasowanie mojego posta, niech będzie to szczypta humoreski oraz ostrzeżenie co grzyb potrafi zrobić. W sumie wolałbym Borowika albo Koźlaka ale jak się nie ma co się lubi....


Obrazek

I jestem pewien ze to "COŚ" zawdzięczam właśnie tej doniczce torfowej o których tu wcześniej pisaliśmy. Te doniczki to jest kiepski pomysł! ;:202
Witam, jestem Adam.
Awatar użytkownika
dalisbea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 876
Od: 15 lut 2016, o 22:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

Chłodne noce powodują że arbuzy stopuja ze wzrostem. To rośliny cieplolubne, żeby ładnie rosły trzeba im dużo słońca, ciepła i odpowiednia ilość wody :)
RODBiala
50p
50p
Posty: 55
Od: 21 mar 2014, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

Od wczoraj tj 21. maja mole melony i arbuzy już kwitną. To bardzo szybko- jak na mój gust. Za niedługo uchylę włókninę aby pszczoły mogły do nich dolecieć ...
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

Danivil Tego z pierwszego wyciągnij z ziemi i zobacz co go podżera (białe larwy ) mi wykończyły 80 % sadzonek :( traktowałem je wieloma środkami a i tak nic to nie dało . Macie jakiś sposób na te żyjątka w arbuzach ??
FreGo Nowa odmiana Kawon Grzybowy :)
rolnik90
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 985
Od: 7 kwie 2011, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wierzbica

Re: Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

Czy komuś się poskręcały liście na sadzonkach lub wsadzonych arbuzach ?
U mnie wszystkie sadzonki mają je właśnie poskręcane ale nie zwiędnięte. zastanawiam się czego to może być przyczyna, trzymane są w tunelu, te wysadzone wcześniej są ok.
Piotr
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”