Kawon ( arbuz ) - część 9

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
dajnas
50p
50p
Posty: 62
Od: 6 cze 2017, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: czarnków

Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

Poprzednia część wątku jest tu :arrow: viewtopic.php?f=42&t=101522&p=5961745#p5961745



Ja w tym roku będe uprawiał 4 odmiany
Złoto wolincy
Janosik
Orangeglo i bingo
Będe uprawiał pod mini tunelem foliowym zasieje po 10 nasionek z każdej odmiany mam nadzieje że wszystko się uda.
A jakie wy macie plany na ten sezon? ;:173
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12942
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Ja sprawdzone Rosario, Złoto wolicy i mam ochotę na Bingo, część w foliaku a część w gruncie. Siać do doniczek będę w końcu marca lub na początku kwietnia, zależy jak nam się unormuje pogoda.
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Mam w planach max dwie odmiany po dwie rośliny. Na pewno spróbuję Orangeglo i Złoto Wolicy. W 2017r. Nie było najgorzej ale tez nie było tak jak bym chciał. Ślimaki zjadły 30 % plonów. Do tego strasznie późno miałem owoce bo jak co roku w maju mam taki natłok pracy w knajpie, że mało wolnych dni i sadzonki trochę za długo stały w doniczkach zanim trafiły do gruntu.
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
Awatar użytkownika
Mandolina95
100p
100p
Posty: 127
Od: 13 lip 2016, o 22:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

--julian-- tak jak wspomniałam mam piasek. Arbuzy bardzo lubią ziemię piaszczystą, piaszczysto-gliniastą, która dobrze się nagrzewa.
Z innych odmian można wyciągnąć jeszcze więcej kg.
Moje pewniaki na nowy sezon to Bingo, Carolina Cross, NN w prążki, lekko podłóżny i o czerwonym miąższu. Chcę jeszcze sprowadzić nasiona arbuza Citron (czerwone pestki i biały miąższ).
Arbuzy żółte i pomarańczowe w środku u mnie nie mają zbyt dobrego smaku, więc z nich całkowicie rezygnuję.
Pozdrawiam!
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

W takim razie będę próbować :wink: Obornika dużo pod korzeń?Jak często podlewałaś swoje arbuzy :?:
Sorki za tyle pytań.......
Awatar użytkownika
Mandolina95
100p
100p
Posty: 127
Od: 13 lip 2016, o 22:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

U mnie w ostatnim sezonie było bardzo mokro, więc podlewałam rzadko i na oko, gdy już wierzchnia warstwa ziemi była sucha.

Dołki z obornikiem robiłam tylko pod arbuzy giganty, bo tych zwykłych krzewów arbuzów miałam około 100 i mi się nie chciało. Dałam w dołek po 3-4 łopaty obornika i wymieszałam to jeszcze z piaskiem. Robiłam to wedle własnego uznania, nie wiem czy są gdzieś jakieś wytyczne. Pod zwykłe odmiany można dać mniej, bo i mniej potrzebują jak giganty.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
elaos
500p
500p
Posty: 568
Od: 10 kwie 2016, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Donośląskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Mam kupione Charlston Gray, Crimson Sweet, Janosika, Złoto Wolicy i na tym chyba poprzestanę.
W poprzednim sezonie fuzarioza mnie pokonała i nie będę ryzykować z większą ilością odmian. Zmienię miejsce i zadziałam od razu Polyversum. Chociaż jak znam życie to jak człowiek na półce zobaczy jakieś nasiona to jakby się koniem na łby pozamieniał, rozum odlatuje w niebyt i zostaje tylko chciejstwo, żeby mieć i mieć, coraz więcej.
Potem rozum wraca, ale jest za późno i martw się człeku gdzie to wszystko wcisnąć.
Pozdrawiam-Ela

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce sie czegoś nauczyć.
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Mandolina95 100 krzaków ;:oj ;:oj Toż to chyba do sklepu wywoziłaś :;230 Podziwiam ;:180
Elaos skądś to znam ;:173
A czym pryskać na FUZARIOZĘ :?: Czy arbuzy dadzą radę w miejscu zasilonym obornikiem,na którym nic nie rosło prócz trawy :?:
Pozdrawiam i Dziękuję ;:167 ;:167
Awatar użytkownika
elaos
500p
500p
Posty: 568
Od: 10 kwie 2016, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Donośląskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Moje arbuzy rosły na miejscu po trawie, dałam do każdego dołka sporo kompostu i raz podlałam rozcieńczonym obornikiem obornikiem + czarna agrotkanina. Jak fuzarioza zaatakuje to już nic nie pomoże, można tylko przeciwdziałać.
Najlepsza chyba metodą jest szczepienie, ale nasiona podkładek są bardzo drogie, bo są sprzedawane po 250 szt za 70 zł (jeśli dobrze pamiętam).
Polyversum dawało dobre efekty, wstrzymało chorobę na tyle, że doczekałam dojrzałych owoców, dlatego chcę w tym roku zastosować go od razu przy sadzeniu.
Pozdrawiam-Ela

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce sie czegoś nauczyć.
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

--julian-- zadałeś pytanie w wątku o melonach ale tam nie odpowiem bo taki post mógłby zostać już teleportowany w przestrzeń kosmiczną...

Tak więc zamieszczam zdjęcie z arbuzami ukraińskich odmian, które uprawiałem w zeszłym roku. Te trzy zaznaczone na żółto. Na samej górze to Charleston Grey, w środku to nie wiem co to za odmiana, na dole Całolistny.

Obrazek
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Dziękuję Ci za odpowiedż i to jeszcze z obrazkami ;:oj ;:180
dorotas24
200p
200p
Posty: 348
Od: 18 lut 2016, o 13:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

A mnie w zeszłym roku nie urosły kawony, kilka sztuk się zawiązało i zgniło ;:185
Pozdrawiam
Dorota
dajnas
50p
50p
Posty: 62
Od: 6 cze 2017, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: czarnków

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

U mnie było tak samo zaczęły kwitnąć wawiązywać owoce zaczęły się ulewy wszystko pływało w wodzie ;:223 . Dlatego w tym roku sadze w wyższym miejscu :heja
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”