Kawon ( arbuz ) - część 9

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
kupniulaUK
200p
200p
Posty: 288
Od: 14 lut 2018, o 09:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

Czy probowal ktos srodka Polygram 70WG na arbuzach? Myslalem o tym zamiast Polyversum.
Drako
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1341
Od: 17 lut 2013, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Płd. Wielkopolska

Re: Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

One działają zupełnie w inny sposób, w Polyversum masz szczepy grzybów "jedzących" grzyby chorobotwórcze a w tym drugim masz chemię. Czego konkretnie chcesz się pozbyć? :wink:
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

A wtrącę się w temat :D Co jest w Previcur? Chemia czy jakieś szczepionki grzybowe?
kupniulaUK
200p
200p
Posty: 288
Od: 14 lut 2018, o 09:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

--julian-- pisze:A wtrącę się w temat :D Co jest w Previcur? Chemia czy jakieś szczepionki grzybowe?
530.0 g/L propamocarb i 310.0 g/L fosety czyli srodki fungicydowe. Czyli "chemia".
Drako pisze:One działają zupełnie w inny sposób, w Polyversum masz szczepy grzybów "jedzących" grzyby chorobotwórcze a w tym drugim masz chemię. Czego konkretnie chcesz się pozbyć? :wink:
Tyle to wiem, chodzilo mi bardziej wlasnie czy ktos probowal bardziej srodkow ochrony roslin opartych na aktywnych substancjach chemicznych zamiast tylko biologicznej kontroli.

Na razie nie wiem co będę musial zwalczac wiec szukam roznych drog kontroli roznych problemow. A w przypadku fungicidow nalistnych jest to latwiejsze i przewaznie efektywniejsze na duza skale niz kontrola biologiczna.

Zapraszam tutaj :arrow: viewforum.php?f=8
proszę również o poprawną pisownię w języku polskim/mod. jokaer
Awatar użytkownika
kamil_kluczbork
200p
200p
Posty: 450
Od: 19 mar 2018, o 07:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Re: Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

Mam pytanko do osób które już mają doświadczenie z arbuzami. Ze względu na niezbyt spory ogród chcę mieć tylko 1 max 2 krzaki arbuza. Proszę o informację którą odmianę wybrać, ważne aby była możliwie najsłodsza - przeznaczona dla dzieci. Co polecicie ?. Ile arbuzów mogę spodziewać się z jednego krzaczka ?. Czy ziemia ogrodowa uniwersalna będzie odpowiednia do uprawy arbuza w przydomowym ogrodzie ?.

Z góry dziękuję za pomoc.
kupniulaUK
200p
200p
Posty: 288
Od: 14 lut 2018, o 09:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

kamil_kluczbork pisze:Czy ziemia ogrodowa uniwersalna będzie odpowiednia do uprawy arbuza w przydomowym ogrodzie ?.
jeśli dasz troche kompostu/obornika czy innego zielonego nawozu pod sadzonki to bedzie ok. W sezonie mozesz nawozic troszke to pomoze. Oryginalnie arbuzy pochodza z dosc ubogich glebowo miejsc wiec da rade, ale czym zasobniej tym wiecej owocow/wiekszych. Co do ilosci to ja z 1 krzaka Sugar baby mialem 2-3 szt kilka lat temu i to w polcieniu.
Awatar użytkownika
jurek47
100p
100p
Posty: 160
Od: 19 paź 2016, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

Jeżeli chodzi o Previcur to ja stosuję od dwóch lat,podlewam rozsadę pomidora po posadzeniu ,oraz czosnek.W tym roku to samo zrobie z arbuzem.Doskonale zabezpiecza przed chorobami szyjki korzeniowej,z czym miałem problemy.
Twój czas jest ograniczony,więc nie marnuj go na bycie kimś,kim nie jesteś.
dajnas
50p
50p
Posty: 62
Od: 6 cze 2017, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: czarnków

Re: Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

Dzisiaj u mnie na dworze 4 stopnie a w folii 24 więc swoje 5 sadzonek przeniosłem na dzień do foliaka, a na noc przeniosę do domu ;:3 ;:138 mam nadzieje że będzie codziennie tak słoneczne to sadzonki urosną bardzo ładne ;:108 :wit
rynio555
50p
50p
Posty: 53
Od: 24 sty 2017, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podlaskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

Z arbuzami będzie mój debiut w tym roku. Bardzo je lubimy, każdego sezonu kupujemy duże ilości. Fajnie byłoby wyhodować swoje. Te zdjęcia z taczkami pełnymi arbuzów działają na wyobraźnię :;230
Naczytałem się o waszych uprawach. Mam upatrzone zbocze, ziemia piaszczysta, przygotuję dołki zasilane obornikiem, nasiona wysieję w połowie kwietnia. Jedno poletko będzie od strony południowo-wschodniej, drugie pełny zachód, na każdym inna odmiana. Odległość pomiędzy nimi około 150m. Może jest szansa, że nie dojdzie do skrzyżowania odmian?
Pozdrawiam,
Ryszard
Jowita37
100p
100p
Posty: 193
Od: 27 lut 2016, o 00:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: k/Zawiercia

Re: Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

W tym roku też po raz pierwszy spróbuję uprawy arbuzów. Nie planowałam ich, ale w tym tygodniu w sklepie ogrodniczym zobaczyłam Polyversum i tak mi się jakoś z arbuzami skojarzyło, że kupiłam i to i nasiona trzech odmian. Przez to forum i tak przenoszę część upraw na działkę za domem rodziców, bo na swojej się nie zmieszczę ;:306 . Kupiłam co było: Janosika, Bingo i Złoto Wołolicy, nie zamawiam nasion innych super odmian, bo to nie ma sensu, w tym roku przetestuję termin wysiewu i nawożenie. Zamierzam sadzić na agrowłókninie.
Dajnas arbuzy chcesz sadzić pod ogrzewaną folię/szklarnię, czy do gruntu? Do bezpiecznego wysadzenia do gruntu masz ok. 8 tygodni, czyli chyba za długo dla sadzonek takich roślin. Ale ja debiutuję w temacie arbuzów, mogę się mylić 8-) .
dajnas
50p
50p
Posty: 62
Od: 6 cze 2017, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: czarnków

Re: Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

Jowita37
Arbuzy sadze do tunelu foliowego. Od kilku lat sieje arbuzy w tym terminie i jest okej ale są to zagraniczne odmiany więc wydaje mi się że trzeba posiać je troche wcześniej. A resztę będe siał 6 kwietnia odmianę rosario i bingo. ;:138 ;:3 :wink:
Awatar użytkownika
Andrzejsson
100p
100p
Posty: 127
Od: 4 mar 2018, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze karpackie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

Ja w poprzednim roku po raz pierwszy posadzilem arbuzy- 2 sadzonki kupione na rynku. Nie wiem co to za odmiana była, ale urosły dosyć spore i dały po dwa owoce wielkości kuli do kręgli, bardzo smaczne
"Artificem commendat opus"
Awatar użytkownika
Viola K
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 14 mar 2013, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Trzebnicy

Re: Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

Wysiałam na początek dwie odmiany, w przyszłym tygodniu reszta

Arbuz Charleston Grey i Rosario

Obrazek

;:3

kamil_kluczbork- Rosario, Bingo, Sugar Baby :) moje dzieci uwielbiają te arbuzy. Posiej w ziemi uniwersalnej, w połowie maja wysadź do ogródka, przygotuj miejsce. Troszkę obornika, nawóz z pokrzyw też się przyda i nic więcej nie potrzeba. Rosną świetnie ,nie potrzeba im żadnych przyspieszaczy chemicznych, takie arbuzy, owoce i warzywa są w sklepach, a przecież nie o to nam chodzi :) Może Ci się uda dwa owoce na krzaku. Powodzenia :wit
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”