Kawon ( arbuz ) - część 9

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

wokan znów to samo :?: :!: Bezczelność... widocznie są tacy ludzie, którzy nie szanują czyjejś pracy i wszystko mają kompletnie gdzieś ;:219 ;:185 Tylko zgłaszać takie coś. A złodziej przechodzi przez ogrodzenie??
Jutro chyba zrywam moje Bingo, ale nadal się waham :roll: :)
x-G-h
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 131
Od: 10 mar 2014, o 10:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

wokan pisze: Znacie jakiś ciekawy sposób/pułapkę/wnyk... cokolwiek, co oduczy tego gościa łażenia po cudzym?
Wydrukuj trupią czaszkę i napisy - Trucizna, Oprysk chemiczny, Nie dotykać, Karencja 14 dni. Taki złodziej musi robić rozpoznanie. Jak coś takie zobaczy to może mu się zapalić jakaś lampka i zrezygnuje na rzecz miejsca gdzie takich tabliczek nie ma.
Arkosxd
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 6 lip 2018, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

Zrób pułapkę przy arbuzie i ją zakryj,aby przy osłonie nocy nie miał jakiekolwiek szansy na uniknięcie pułapki.Tylko trzeba coś mądrego wymyślić,ponieważ Polska to dziwny kraj...Ukryte odpowiednio ostrze i stracił by stopę.Jednak nie rób tego w naszym kraju,bo złodziej może wkroczyć na drogę sądową za trwałe uszkodzonie zdrowia.Nawet mógłby się przyznać,że kradł i tak by nie poniósł konsekwencji.Niestety pozostaje zamontowanie alarmu(najtańszego)-może pomóc.
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

Wczoraj zerwałem moje Bingo, które ważyło 5,5 kg. Myślałem, że będzie więcej ;:224 Rozkroiłem też Rosario 5,2 kg :D Po prostu miód, malina ;:215

Obrazek

Obrazek
Danivil
100p
100p
Posty: 135
Od: 2 cze 2017, o 22:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

Zerwałem dzisiaj Crimsona po 39-40 dniach od zapylenia. Waga 8,8 kg. Pyszny, słodki i soczysty. Jak widać nie potrzebuje aż 45 dni do dojrzenia. Pewnie te upały przyspieszyły jego dojrzewanie. Przed zerwaniem robiłem test chrupania - chrupał. Ogonek i łyżeczkę miał wyschnięte.
Obrazek

Obrazek
rolnik90
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 985
Od: 7 kwie 2011, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wierzbica

Re: Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

Dalsze żniwa trwają, zerwałem 3 sztuki jubilee, które zjem za jakiś czas.
Tak wygląda na chwilę obecną arbuzowisko, fuzarioza niszczy krzaki, ale i tak ładne z nich miałem owoce.
Obrazek

Tu 3 krzaki szczepione, na zdjęciu może tak nie widać, ale jest gąszcz a pędy mają po 5-6 metrów, te porażone fuzariozą dawno poschły.

Obrazek

Z krzaków szczepionych mam 12 owoców około 1-2KG
Mam również dwie sztuki około 5KG

Obrazek

Ktoś kiedyś wspominał, że metoda na jeden liścień jest najgorszą metodą z powodu słabego zrośniecia się roślin.
Obrazek

Obrazek
Tak wygląda miejsce łączenia :uszy


I moja spiżarnia arbuzowa.
Obrazek
Piotr
kacona
200p
200p
Posty: 373
Od: 4 maja 2016, o 18:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

Nareszcie i u mnie pierwszy okazy zjedzony.
to taki maluch, pierwszy zapylony. Fuzarioza szybko zaatakowała krzak. Ale dojrzał. był bardzo słodki i soczysty.
Obrazek

Obrazek

Drugi cztery kilo. Zabrakło parę dni, ale w smaku idealny.

Obrazek


Obrazek
Takich po 4 kilo mam jeszcze sporo. Ale arbuzowisko już usycha.

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Ekaterina
kupniulaUK
200p
200p
Posty: 288
Od: 14 lut 2018, o 09:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

Co do złodziejowego problemu to stara metoda mojego sąsiada który uprawiał warzywa na sprzedaż.

Kilka desek z wystającymi gwoździkami, rozstawionymi tam gdzie najprawdopodobniej przez płot przechodzą. Jedyne co znajdziesz to kropelki krwi prowadzące w do złodzieja domu ;)
kupniulaUK
200p
200p
Posty: 288
Od: 14 lut 2018, o 09:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

Obrazek

Yellow doll zerwane po 33 dniach i mogłem zerwać wcześniej. Mini Love tak o 2-3 dni za krótko. Ciężko stwierdzić bo strasznie napompowane wodą są przez opady jaki mam od 2 tygodni.

Obok melon Sweet Granite. Lekko za długo trzymany w polu :/
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

U mnie dwa melony po 36 milimetrowym opadzie prawie całkowicie się rozłupały. Jeden był kompletnie niedojrzały, drugi różowawy w środku i tego dało się zjeść po odkrojeniu pobrudzonej części.
kupniulaUK
200p
200p
Posty: 288
Od: 14 lut 2018, o 09:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

U mnie w 2 tygodnie spadło ponad 70mm deszczu. Jedyna odmiana któa popękała to Złoto Wolicy. Reszta na razie bez obiawów.
Pride
50p
50p
Posty: 60
Od: 7 lut 2018, o 22:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

kupniulaUK pisze:Co do złodziejowego problemu to stara metoda mojego sąsiada który uprawiał warzywa na sprzedaż.

Kilka desek z wystającymi gwoździkami, rozstawionymi tam gdzie najprawdopodobniej przez płot przechodzą. Jedyne co znajdziesz to kropelki krwi prowadzące w do złodzieja domu ;)
Za coś takiego można trafić do paki na pare ładnych lat. Już lepiej zamontować lampę na czujnik ruchu.
Awatar użytkownika
dalisbea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 876
Od: 15 lut 2016, o 22:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

Obrazek

Złoto Wolicy - pękło przy wybicie noża.. Ale zostało zjedzone w kilka chwil :) pyszne, słodkie aż do skórki.

Kolejna część wątku :arrow: viewtopic.php?f=42&t=107921&start=0
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”