Kawon ( arbuz ) - część 9

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Lexus456
50p
50p
Posty: 78
Od: 19 maja 2018, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rozdrażew\Wlkp

Re: Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

Mój arbuz Sugar Baby w gruncie szczepiony na tykwie zawiązał dopiero na drugim kwiatku ,ale zapylałem ręcznie.

Pozdrawiam Maciej
Awatar użytkownika
lunatyk
200p
200p
Posty: 390
Od: 23 maja 2015, o 16:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kraina Biesa i Czada

Re: Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

U mnie wczoraj była burza i arbuzy oberwały gradem , niektóre liście poszatkowało , wystarczyło piętnaście minut , mam nadzieję że dadzą radę to przetrzymać .
I teraz rodzi się pytanie czy te uszkodzone liście oberwać czy zostawić tak jak jest i nic nie ruszać , na pogodę nie mamy wpływu , nie było mnie w domu bo przykrył bym je i może nie było by problemu .
Drapichrust
100p
100p
Posty: 139
Od: 13 kwie 2015, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów, Nowopole.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

Zmoderowano wpis nie na temat/Adm.K
Lunatyk, ja bym poczekał kilka dni i oberwał tylko jeśli zaczną obumierać, żeby miały czym "łapać" słońce zanim urosną nowe liście. No chyba że są bardzo poszatkowane i się nie trzymają kupy i widać, że nic z nich nie będzie.
vanilla81
100p
100p
Posty: 199
Od: 10 maja 2011, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Re: Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

Zabawilam sie dzis w pszczolke i sprobowalam pozapylac arbuza :lol: Zobaczym czy cos z tego wyniknie
dajnas
50p
50p
Posty: 62
Od: 6 cze 2017, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: czarnków

Re: Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

Oto mój największy krzaczek ;:3 :heja
Obrazek
Awatar użytkownika
lunatyk
200p
200p
Posty: 390
Od: 23 maja 2015, o 16:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kraina Biesa i Czada

Re: Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

Ja cały czas obserwuję jedną sadzonkę arbuza , tą która zemdlałą po podlaniu woda z nawozem , cały czas żyje tylko dziwnie się zachowuje , jest posadzona w gruncie bez podkładu z czarnej agrotkaniny .
Rano jest piękna zielona i wygląda dobrze , ma dwa żółte kwiatki na pędzie głównym , gdy słonko mocniej przyświeci te większe liście po jakimś tam czasie klapną i wyglądają jak siedem nieszczęść , tak jak by miały usychać , początek pędu nie traci vigoru , kwiatki dalej kwitną w najlepsze a liście katastrofa i tak do wieczora , w nocy nie byłem , ale rano znów jest pełna życia .
Mam 38 sztuk i tylko jedna tak się zachowuje , wody raczej jej nie brakuje , a podlanie nic nie daje , może ten typ tak ma i już sam nie wiem , troszeczkę mnie to zadziwia , ale dalej obserwuję z zaciekawieniem zobaczymy co będzie dalej .
Czy ktoś spotkał się już z taka sytuacją ?
Awatar użytkownika
Pizza
500p
500p
Posty: 740
Od: 28 mar 2018, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

lunatyk, nie wiem jak to jest u arbuzów, ale moje Tamarillo zachowuje się tak, kiedy powietrze jest dla niego za suche. Po mocnym spryskaniu wodą liści znowu wyglądają ładnie.
wokan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1086
Od: 22 lip 2015, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DW

Re: Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

lunatyk To są typowe objawy fuzariozy, tyle tylko, że na tą chorobę jest dużo za wcześnie i nie to stadium rozwojowe arbuza.
Jest obecnie bardzo gorąco... symptomy wskazują na to, że system korzeniowy nie jest w stanie zapewnić odpowiedniej ilości wody roślinie za dnia, gdy transpiracja jest największa, stąd więdnięcie liści. Roślina chroni stożek wzrostu i cała woda jest kierowana do niego dlatego pewnie wygląda dobrze przez cały czas. Pytanie co stało się z korzeniami? Zostały zniszczone/spalone z powodu przenawożenia? Ja bym teraz często podlewał, ale umiarkowanie, tak aby nie zrobić błota i nie udusić do reszty osłabionych korzeni oraz osłonił czymś roślinkę przed słońcem (baldachim?). I tak do czasu aż arbuz odchoruje i odbuduje korzenie.
ADAM12345
50p
50p
Posty: 54
Od: 15 mar 2018, o 19:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

Pierwszy raz siałem arbuzy kilka mam w namiocie
resztę na gruncie 30 szt. I 20 szt. jeszcze w doniczkach dopiero listek wypuszczają tylko ziarnka
wyjęte z arbuza
A ten na próbę w marcu


Obrazek
dajnas
50p
50p
Posty: 62
Od: 6 cze 2017, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: czarnków

Re: Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

ADAM12345
Ale gigant ;:202 jakim cudem już taki duży? :shock:
wuju84
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 11 kwie 2012, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

Witam serdecznie,
z moimi arbuzami sugar baby dzieje się coś bardzo niedobrego.
czy ktoś może mi podpowiedzieć co to może być i ewentualnie jak z tym walczyć?

Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
kamil_kluczbork
200p
200p
Posty: 450
Od: 19 mar 2018, o 07:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Re: Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

ADAM12345 pisze:Pierwszy raz siałem arbuzy kilka mam w namiocie
resztę na gruncie 30 szt. I 20 szt. jeszcze w doniczkach dopiero listek wypuszczają tylko ziarnka
wyjęte z arbuza
A ten na próbę w marcu


Obrazek

Fajny!!!! ;) ;:215
kupniulaUK
200p
200p
Posty: 288
Od: 14 lut 2018, o 09:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

Obrazek

Obrazek

Ktoś może coś doradzić co to za żółknięcie? Tylko jedna odmiana "Golden Midget". Nic nie było pryskane ani nawożone.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”