Kawon ( arbuz ) - część 9

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
rolnik90
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 984
Od: 7 kwie 2011, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wierzbica

Re: Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

Lepiej przykryć na noc. Zdarzało się w tamtym roku jak dnie były zimne to i w dzień przykrywałem. Grzybkiem podlałem tydzień po posadzeniu.
Piotr
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

Dzięki, a 5 gramów tego środka w ilu litrach wody rozcieńczyć??
rolnik90
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 984
Od: 7 kwie 2011, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wierzbica

Re: Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

5 gram na 10 litrow wody, na sadzonke daje sie 100ml.
Piotr
Awatar użytkownika
lunatyk
200p
200p
Posty: 389
Od: 23 maja 2015, o 16:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kraina Biesa i Czada

Re: Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

Podlałem moje arbuzy wodą z saletrzakiem bo zostało mi z podlewania papryki ,
i jeden lekko oklapł , czy za dużą dawkę nawozu dostał ?
Dałem 5 dkg saletrzaka27 na 10 litrów wody , czy to za dużo i przedobrzyłem ?
Jeden tak wygląda , reszta w porządku , zobaczymy co będzie dalej ,
może za dużo mi się wlało w tym miejscu sam nie wiem .
Czy miał ktoś podobny przypadek ?
Awatar użytkownika
FreGo
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 693
Od: 28 sty 2018, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie-Bieszczady

Re: Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

Ja tam nigdy nie zrozumiem na co podlewać takie rośliny od małego syfem.Tak bo co to jest saletrzak?Zwyczajna chemia syntetyczna z fabryki. I na co ci potem takie owoce jak można je kupić w sklepie .Takie same a nawet większe , okazalsze! ;:223 I tak samo nawalone chemicznymi syfami. ;:219 Nie po to sam chcę posadzić coś wyhodować. Przynajmniej moje podejście jest takie, wolę mniej dorodny owoc ale bez chemii i wspomagaczy. A tu widzę ledwo dwa liście roślina ma już jej trzeba saletrzaka,azofoski,polifoski, i do tego wiadro chemii na inne dolegliwości. Brrrr. ;:223 Bez sensu!
Czy to forum ogrodnicze czy to to forum chemiczne? ;:303
Witam, jestem Adam.
Awatar użytkownika
Efkakam
200p
200p
Posty: 308
Od: 24 lut 2018, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

Cześć, pewnie panikuję i z góry przepraszam za laickie pytania, ale to mój pierwszy arbuz. Jest taki malutki, pęd nie ma chyba nawet 40cm, a ma już 2 kwiaty. Czy to nie za wcześnie? Zostawić go w spokoju czy coś mu uszczknąć?

Obrazek

Kupiłam gotowca prawie miesiąc temu, do tej pory siedział w takiej foliowej tubie, w której go kupiłam. Siedział sobie w tunelu, dostawał sporo zwykłej wody i rósł. Nawet raz go nadepnęłam niechcący i momentalnie odbił :? Skoro zobaczyłam, że kwitnie to wzięłam się za siebie i wsadziłam go do drewnianej skrzyni, żeby z pomidorami nie walczył o pokarm. Pod korzenie dostał trochę obornika. Dostał dzisiaj wodę z końską dawką gnojówki pokrzywowej.
Co teraz?
Awatar użytkownika
lunatyk
200p
200p
Posty: 389
Od: 23 maja 2015, o 16:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kraina Biesa i Czada

Re: Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

FreGo
Tak się składa że kawony lubią więcej azotu którego u mnie brakowało i trzeba było go w jakiś sposób uzupełnić , nie są to małe już roślinki , bez przesady nie mają ledwo dwa liście , a czym są większe tym więcej potrzebują papu , to chyba normalne , moje maja już kwiaty i paczki .
Każdy robi jak mu się podoba a mi akurat tak pasowało więc zbędne przepychanki , mam ich dokładnie trzydzieści osiem sztuk i raczej trudno było by się nimi zająć całkiem eko , też jestem przeciwnikiem chemii ale nie pozwolę aby głodowały .
Tak się składa że też mieszkam w biesach , a tu to ziemia raczej uboga i chciał czy nie chciał trzeba nawozić aby coś wyrosło , moje uprawy przeważnie dostają jesienią obornik i pomiot ptasi , na tym bazuję ale jak trzeba tez używam innych nawozów czy oprysków bez których coraz trudniej cokolwiek wyhodować , przecież chleb też można upiec taki swojski , po co kupować , tylko mało kto już to potrafi , więc wszyscy jedzą z chemią i żyją . :wink:
grimol
50p
50p
Posty: 53
Od: 19 mar 2014, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

Co ile sadzić w folii, mało miejsca mam :/ W odstępie metra od siebie wystarczy?
Lexus456
50p
50p
Posty: 78
Od: 19 maja 2018, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rozdrażew\Wlkp

Re: Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

Mój pierwszy arbuz 2 dni temu zapylony ręcznie
Obrazek
Jowita37
100p
100p
Posty: 193
Od: 27 lut 2016, o 00:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: k/Zawiercia

Re: Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

FreGo pisze: (...) A tu widzę ledwo dwa liście roślina ma już jej trzeba saletrzaka,azofoski,polifoski, i do tego wiadro chemii na inne dolegliwości. Brrrr. ;:223 Bez sensu!(...)
FreGo, tak w temacie chemii na inne dolegliwości, Polyversum to nie jest chemia, a zapobiega fuzariozie, która, jeśli poczytasz ubiegłoroczny wątek, potrafiła zniszczyć nawet wszystkie sadzonki arbuzów. Jutro podlewam Polyversum moje 8 ( szalona ilość :;230 ) sadzonek arbuza. Cztery rosną w nogach pomidorów pod folią, cztery na agrowłókninie na dworze. Nawet te na dworze zaczynają kwitnąć
Obrazek
albo mają pączki
Obrazek
a pod folią trochę do przodu, może jutro rozwinie się pierwszy kwiat żeński, chociaż ze względu na wielkość roślinki (ok 30cm), jakoś nie spodziewam się, aby owoc się utrzymał :roll:
Adrian9
50p
50p
Posty: 53
Od: 7 kwie 2018, o 20:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

Ale macie wielkie te arbuzy mój ma dopiero 10 cm i 4 liście :? Czy zdąży zaowocować
dajnas
50p
50p
Posty: 62
Od: 6 cze 2017, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: czarnków

Re: Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

Adrian9
Bez żadnego problemu teraz jest ciepło więc będą szybko rosnąć. Zobaczysz pierwsze owoce zaczną się wiązać w czerwcu.arbuzy zawiązane końcem lipca zdążą urosnąć ;:108

-- 26 maja 2018, o 11:49 --

Oto jeden z moich arbuzów powoli zaczyna się rozrastać :heja ;:138
Obrazek
vanilla81
100p
100p
Posty: 199
Od: 10 maja 2011, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Re: Kawon ( arbuz ) - część 9

Post »

Moje arbuziki kwitna, ale nic sie nie wiaze. Chyba jeszcze roslinki za male i slabe...
Partia dosianych dopiero w fazie liscienii... A ja juz nie moge doczekac sie owocow ;:65

Szkoda, ze mam tak daleko do Wroclawia bo i ja chetnie podjechalabym po wyrosniete sadzoneczki...
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”