Uprawa warzyw w hydroponice.

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Szczupak
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 26 mar 2020, o 11:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa warzyw w hydroponice.

Post »

Cześć, chciałbym zacząć bawić się w hydroponikę. Na początek z czymś prostym typu zioła kuchenne albo pomidory koktajlowe. Potem może jakieś ozdobne rośliny domowe ze szczepek. Widzę, że na forum jest trochę osób mające doświadczenie w tym temacie. Mam pytanie czy możecie polecić jakieś sprawdzone sklepy które mają w ofercie proste systemy hydroponiczne? Najlepiej takie automatyczne żebym na początku nic nie zepsuł. Słyszeliście o systemach na gotowe kapsułki z nasionami, które tylko zalewa się wodą i wkłada do urządzenia? Czy to dobre rozwiązanie dla początkującego? Na filmach na YT wygląda to na wyjątkowo proste w obsłudze.

Pozdrawiam! Szczupak
Awatar użytkownika
Dawid-x
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 23 maja 2021, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Hydroponiczne pomidory

Post »

Chciałbym się wam pochwalić moją uprawą hydroponiczną pomidorów.

Krzaki zaczęły teraz rosnąć ekstremalnie szybko. Może napisze wam jak to wygląda u mnie. Ogólnie posiadam Grow Box w którym wysiewam roślinki oraz do pewnego czasu rosną nim przy sztucznym świetle. W Maju wystawiam na dzień je na zewnątrz aby mogły się powoli hartować na noc do domu gdzie również mają wentylator gdzie porusza roślinkami aby były silniejsze. Parametry jakie trzymam w tej chwili to:

pH: 5,8-6.0
Nawozy na wzrost utrzymuję konduktometrem na poziomie 1,800
Napowietrzanie zbiornika oczywiście 24H

Około czerwca pomidory wyjadą już na balkon jak co roku bo niestety mam tylko balkon na uprawę ale w tamtym roku rosły pięknie więc w tym roku też powinno być dobrze. W tym roku również w hydroponice wylądują ogórki które czekają na zbiornik wodny.
Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Merkor
100p
100p
Posty: 190
Od: 18 kwie 2016, o 17:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chełm

Re: Hydroponiczne pomidory

Post »

Ładne pomidorki, ciekaw jestem jak to wychodzi cenowo żeby zaopatrzyć się w niezbędny sprzęt.
Awatar użytkownika
wujeksam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 373
Od: 12 cze 2005, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Uprawa warzyw w hydroponice.

Post »

Dawid-x, wybacz za masę pytań.

Uprawa pomidorów, do owoców zajmie dobre parę miesięcy.
Jak otrzymujesz równowagę mikrobiologiczną?
Nie masz chorobotwórczych bakterii/pasożytów?
Konduktometr - jak na podstawie przewodności, jesteś w stanie określić stężenie danego/pojedyczego pierwiastka w roztworze?
Udało Ci się doprowadzić do owocowania?
Jakich nawozów używasz? Te dedykowane do takich upraw są drogie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”