Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.3 (2018r.)

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
ogrodnik2
50p
50p
Posty: 65
Od: 24 lis 2019, o 17:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.3

Post »

Hej, jeżeli to nieodpowiedni temat proszę o wybaczenie.
Ma ktoś z Was parę nasionek pomidora k149 i czekisty ? Niestety z powodu pewnych spraw nie mogłem uczestniczyć w akcji wymiany nasion, a bardzo chciałbym sprawdzić te odmiany.

Po za tym wysiewam takie odmiany:
k142
k37
Starą babciną malinówkę
Bycze serce
Read Pear
k131
Megagronka
Koralika
Awatar użytkownika
vivien333
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 609
Od: 11 paź 2015, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.3

Post »

Ebabka pisze:vivien333 Cytrynka Groniastego i Malinowy Smaczek od kilku lat sadzę do gruntu. U mnie są to wysokie krzaczyska około 2 m, a jak rosną w donicach ? Ogławiasz je, zostawisz pędy boczne?
Chciałabym posadzić je do gruntu, tylko...nie mam gruntu wolnego. :roll: Dlatego uprawiam w donicach.
Puszczam je na żywioł. Jak zdążę, to obrywam niektóre wilki, ale i tak gęsto rosną. Obrywam też liście, które zaczynają źle wyglądać, ale nie ogałacam krzaków tak, jak to czasem widuję na forum. Mam normalne, potężne krzaczyska, całkiem dobrze owocujace.
Rosną w 30- 40 litrowych donicach i są fertygowane Florowitem do pomidorów i papryk, a czasem Magiczną Siłą. Są pyszne i nie mają żadnych zielonych piętek.
Ha-Ah, podlewaj nawozem (fertyguj), a nie będzie zielonych piętek i zdziwisz się, jak smaczne i słodkie mogą być nawet donicowe pomidory. :wink:
Yelow Pearshapad (czyli żółta gruszeczka) też zawsze u mnie był, ale w tym roku nie będzie. Właśnie dlatego, że jakiś taki mało wyrazisty jest i zbyt mączysty, w dodatku bardziej chorowity od czerwonej gruszeczki.
W tym roku zostawiam tylko cytrynka, bo będzie sporo Dwarfów, a miejsca mam mało.
Cieszę się, że nie tylko ja nie cierpię Koralika. ;:300
Pozdrawiam,Vivien333
Mazurka71
50p
50p
Posty: 61
Od: 4 lut 2021, o 18:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.3

Post »

O ile mogę coś polecić, to pomidory tzw bawole serca. Zeszłoroczne moje odkrycie to Anna Russian, właśnie odmiana z bawolich. Jest to wysoki, dość plenny i przede wszystkim mięsisty pomidor, a nie z czymś w rodzaju kluchy wypadającej podczas krojenia. Mieliśmy również Brandywine Pink (befsztyki) i Pink Elephant, nasiona kupowałam na e-bayu w rosyjskim sklepie, to chyba nie jest kryptoreklama;) i mogę napisać
Ha-Ah
100p
100p
Posty: 192
Od: 19 lip 2019, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.3

Post »

:wit vivien333- dziękuję za rady. Postaram się tak zrobić w tym roku. Jakim nawozem Ty fertygujesz. Masz coś specjalnego? Czy tu najczęściej polecane na forum?
Hanna
Ha-Ah
100p
100p
Posty: 192
Od: 19 lip 2019, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.3

Post »

vivien333- tak czytałam " bez zrozumienia" o tej fertygacji. Wróciłam do Twojego postu dzisiaj - a tam wszystko napisałaś. Gapa ze mnie :D
Hanna
Awatar użytkownika
vivien333
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 609
Od: 11 paź 2015, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.3

Post »

No, napisałam od razu czym fertyguję. :wink:
Poszukaj na forum- jest o tym sporo chyba nawet w wątku "Pomidory w pigułce": viewtopic.php?f=42&t=52707 , bardzo przydatny!
Sprawdziłam ubiegłoroczną donicę na Cytrynka- miała 20 litrów i też rósł całkiem dobrze. Spokojnie mu tyle wystarczy. Daktylowego też w takiej samej donicy uprawiałam- zdjęcie jest w wątku o pomidorach w donicach, tu: viewtopic.php?f=42&t=106395&p=6189294&h ... y#p6189294
Jedyny problem jest taki, że trzeba często podlewać, bo szybko wypijają całą dostarczoną wodę. W większych donicach woda lepiej się utrzymuje, nie ma takich wahań wilgotności i ogólnie lepiej pomidory rosną. Takie duże donice są też bardziej stabilne i wiatr ich nie przewraca co chwilę- jak w przypadku tych 20-to litrowych.
Pozdrawiam,Vivien333
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.3

Post »

Jakoś nie potrafiłam się zachwycić Cytrynkiem - miałam dwa sezony: raz w donicy i raz w gruncie. Z żółtych koktajlówek najbardziej chyba Ildi mnie zadowalał. W tym roku planuję:
Barry's Crazy Cherry
Malinowy Kapturek
Sabrina
zielony tygrys
Kryptonite
Vesuvio Giallo
Vesuvio Rosso
Victoria Smile
Z drobnoowocowych:
Blue Gold
Candy Sweet Icicle
Kazachstan Rubin
Maglia Rosa
M.Pollan
Prune Verte
Wagner Blue Green
Wild Card Blue
Wooly Blue Wine
Z kurdupli:
Dubok
Roza Vetrov
Wołgograd
Adelaide Festival
Arctic Rose
Green Martian
Z wielkoowocowych: African Queen, Amana Pink, Ananas, Ananas Green, Ananas Noir, Arbuznyj, Belive It or Not, Black Master, Blue Fruit, Blue Ridge Mountain, Buffalo Heart Giant, Chapman, Cherokee Purple, Chlebosolnyj, Cuore di Bue Blanc, Czernyj Słoń, Dr. Neal, Fox Nose, Galilea f1, Golden Jubilee, Great White, Indische Fleisch, Kiwi, Korean Long, Korol Koroley, Korolewskij Desernyj, Lunnyj Vostorg, Malinowy 1955, Opal Essence, Puzata Chata, Saint Pierre, Sołdacki, Yaponskij Krab, Zakopane,
I jeszcze krzyżówki: K20 f4, K36/1, K37/4, k45, k55 f4, k72 f6, K72/1 f6, k75 f5, k81 f2, k84 f2, K89/4 f4, k95 f2, k117 f3, K121/1 f6, k122 f6, k129 f4, k130, k136 f8, k141 f6, k142 f4, k143 f2, k144 f3, k148 f3, K148/1 f3, k149 f7, k164 f2, k179 f5, K179/1 f5, K179/2 f6, k183 f4, kas20 f3, kas32 f5, j3 f6, Jr14/1 f3, jr17 f2, jr18 f2, jr26 f4, e01 f2, e02 f2, e04 f2.
I ciekawe gdzie ja to wszystko posadzę.... Może ktoś się nudzi i lubi karczować trawę? To zapraszam do mnie :wink:
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8673
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.3

Post »

:wit vimen , rozłóż to na dwa lata .
U mnie też dylematy , co odłożyć . ;:174
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2845
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.3

Post »

:wit
U mnie w tym roku będą sprawdzone odmiany, parę koktajlowych, trochę mam nadzieję wczesnych :) I chociaż jesienią obiecywałam solennie - nic nowego, bo mam dobre pomidory, ale cóż, gdzie indziej trawa zawsze bardziej zielona a i życzliwe Koleżanki coś podrzucą ;:306 I wyszło, że mam nowych 20 odmian, w tym 12 to dwarfy ;:223 Miejsce mam ograniczone i na rzecz dwarfów zrezygnowałam z niektórych już uprawianych pasiastych i bicolorów, a szczególnie z tych, które są rodzicami dwarfów.
Zostawiłam takie:
Aussie
Ałtajskij Krasnyj
Early Wonder
Ijunski żół
Katja
K37
k37/2
k/149
Lucid Gem
Malachitowa Szk.
NN czerwony befsztyk
Orange Wellington
Pascal de Picardie
Poranek
Pudovik
sibirskie szangi
SGT Peppers
Stara Babc.Malinówka
Szach
Velmozha
koktajlowe:
Angelle
Ildi/Cytrynek
Malinowy smaczek
Pierwszy raz dwarfy:
Dwarf Adelaide Festival
Dwarf Boronia
Dwarf Confetti
Dwarf Fred's Tie Dye
Dwarf Kookaburra Cackle
Dwarf Mahogany
Dwarf Pink Passion
Dwarf Purple Heart
Dwarf Tasmanian Chocolate
Dwarf Tennessee Suited
Dwarf Uluru Ochre
Dwarf Waratah
:heja
Pozdrawiam Eugenia
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7508
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.3

Post »

Aussie i Coustrolee - tych odmian nie potrafię odróżnić, potężne owoce były na glinie, na piaszczystej glebie lżejsze ale też spore.
Dziewczyny :wit ! Nie żałujcie sobie póki młode jesteście, wszystkiego próbujcie ! W poprzednich latach testowałam po 40 odmian w sezonie. Ale na stare lata się ustatkowałam, mam swoje ulubione pozycje pomidorowe. i tego się już trzymam. :D
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2845
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.3

Post »

:wit
Dawno tyle nowości nie miałam, ale skusiłam się na dwarfy i dalej samo poszło. Czas zakończyć eksperymenty, bo myślę, że dużo pomidorów jest podobnych. Podejrzewam, że np. dwarf Fred's Tie Dyje jest podobny do Berkeleyów, bo z nich powstał. Mogą się różnić wzrostem, wielkością czy terminem dojrzewania. A może się mylę ? Sprawdzę i wybiorę, które bardziej będą mi odpowiadały :)
Pozdrawiam Eugenia
Awatar użytkownika
vivien333
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 609
Od: 11 paź 2015, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.3

Post »

Ja też próbuję i eksperymentuję jeszcze, ale planuję ustatkować się w przyszłośc, jak Ty, Gienia1230 i i zostać przy tych, które się sprawdzają.
Bardzo chciałam w tym roku mieć jeszcze Orange Purple Strip, z którego byłam bardzo zadowolona dwa lata temu, ale te rosnące z dnia na dzień ceny nasion, powstrzymały mnie przed zakupem. Nic to, pewnie będzie w przyszłym roku, jak zrobię selekcję tych, które będę uprawiać tego lata. Nie można mieć wszystkiego, a przynajmniej nie wszystko na raz. :wink:
Mój pan od rozsad jakoś nie dał się namówić na tego pomidorka, ani w zeszłym, ani w tym roku :(
Już wiem, że nasiona trzeba kupować długo przed rozpoczęciem sezonu, inaczej sporo się przepłaci.
Pozdrawiam,Vivien333
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.3

Post »

Gieniu, Berkeley Tie Dye sieję co roku, najczęściej jest to BTD Pink, nie może go zabraknąć w uprawie.
Fred's Tie Dye w smaku jest podobny, u mnie był bardziej słodki, ale to może dlatego, że w skrzyni rósł i był bardziej dopieszczony, wiadomo, pomidory w pojemnikach są systematycznie fertygowane.
W tym roku wszelkie nowinki dwarfowe sobie odpuściłam, wysiałam na balkon Pink Passion, Nev Big i Sweet Sue, stare, sprawdzone odmiany.
Jedyną nową odmianą jest Curly Kaley, taki pomidorowy dziwak, widziałam, jak rośnie u Koleżanki, od Niej dostałam kilka nasionek.
Chyba faktycznie się starzeję, bo ograniczyłam listę odmian , nie będzie wysiewania około setki odmian rocznie :D

Pozdrawiam Irena
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”