Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.3 (2018r.)

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
logitech55
500p
500p
Posty: 610
Od: 4 mar 2013, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.3

Post »

U mnie Tomimaru Muchoo F1 się w gruncie nie sprawdził. Bardzo dużo owoców z oparzeniami słonecznymi później szybko złapał SP. To jest typowa szklarniówka. Więcej nie planuję jej mieć. Inne odmiany były bez oparzeń. Miałem jeszcze VP1, rapanui, celesteen, pink rock. Celesteen też się żegnam z nim ze względu na brak smaku. Natomiast plon z krzaka ma olbrzymi. Na następny sezon będę miał Vp1, Rapanui, pink king, sacher, marmara
stefka
200p
200p
Posty: 464
Od: 18 sty 2012, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: blisko Wrocławia

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.3

Post »

statoka pisze:Witam. Szukam informacji o odmianie Red Kamel.

Pozdrawiam. Stanisław.
Miałam go w tym roku. Wyrosło takie coś bez przewodnika - trzy pędy przy ziemi a na nich kilka owoców ok. 5 dkg, czerwone z bardzo drobnymi nasionami. Smak nawet dobry słodki z nutką kwasku.
Wydaje mi się, że to mogły być nasiona F1 i dlatego wyrosło jakieś dziwadło.
Pozdrawiam Ela
solaris37
500p
500p
Posty: 651
Od: 10 kwie 2014, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.3

Post »

Faworyt pisze:solaris37
Z własnego doświadczenia w jego uprawie jak najbardziej polecam. ;:108
Tu o Tommimaru Muchoo F2 pisałem.
viewtopic.php?f=42&t=102803&start=0
Dzięki za link :D Chciałem spróbować ale jeśli to mieszaniec to trudno powiedzieć co z tego urośnie :roll:

ekopom chętnie kupiłbym nasiona tego pomidora ale jak zapytałem w ogrodniczym o Tommimaru Muchoo to Pan zrobił wielkie oczy :shock:
Pozdrawiam Krzysiek
logitech55
500p
500p
Posty: 610
Od: 4 mar 2013, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.3

Post »

W małych sklepach ogrodniczych na pewno nie będą mieć bo opakowanie nasion kosztuje ok 960 - 980 zł. Zamiast tego mogę z całego serca polecić VP1 jest bardzo smaczny i owoce ma większe. W gruncie przy paliku doskonale się spisuje.
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.3

Post »

solaris37.
Krzysiek Jak to mówią jeden lubi blondynki,drugi czarne a trzeci... ;:306
Jeden będzie chwalił pod niebiosa gdyż mu się udała doskonale,drugi zemścił na czym świat stoi.To wszystko zależy od wielu czynników - nawożenia,pielęgnacji,rodzaju gleby,warunków uprawy,miejsca (chmurka-dach) ect.etc.Jak Cię korci i sam nie sprawdzisz na własnej skórze nie będziesz wiedział. ;:108

Rzepka.
Irenko Coś poszło nie tak i najwyraźniej RAF to pomidor wymagający specjalnej troski.U mnie był traktowany na równi z innymi a zapewne potrzeba mu czegoś więcej.
Rośliny zakończyły swój wzrost wcześniej niż się spodziewałem bo zawiązały trzy i deko czwartego grona.Owoce były mimo wszystko drobniejsze niż powinny.Dysponuję tylko zdjęciami jeszcze niewybarwionych.

Obrazek
Obrazek
Na właściwy im smak nie mogły się jakoś zdecydować który kierunek obrać i pozostały niewyraźne jak ktoś kogo zaatakowało przeziębienie. :;230

Do takiego wyglądu,smaku i kształtu jak na poniższym zdjęciu owocu kupionego w markecie trochę im brakowało.
Obrazek

Obrazek

Jak następnym razem ogrodnik bardziej się przyłoży (a nie eliminuję nigdy odmiany po jednym razie) powinno być lepiej. ;:204
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
solaris37
500p
500p
Posty: 651
Od: 10 kwie 2014, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.3

Post »

logitech55 pisze:W małych sklepach ogrodniczych na pewno nie będą mieć bo opakowanie nasion kosztuje ok 960 - 980 zł. Zamiast tego mogę z całego serca polecić VP1 jest bardzo smaczny i owoce ma większe. W gruncie przy paliku doskonale się spisuje.
Znalazłem na necie coś takiego "Pomidor szklarniowy malinowy VP1 F1 Pink King" To jest to samo o czym piszesz?
Pozdrawiam Krzysiek
logitech55
500p
500p
Posty: 610
Od: 4 mar 2013, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.3

Post »

Tak
pomidormen
1000p
1000p
Posty: 1781
Od: 26 sty 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.3

Post »

Polecam Pink Rock F1. Miałem w tunelu, smaczniejszy niż VP1, krzak silny, zdrowy.
logitech55
500p
500p
Posty: 610
Od: 4 mar 2013, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.3

Post »

Też go miałem. Smak bardzo dobry ale mając jeszcze VP1 wybieram VP1 smak bardziej mi odpowiada i jest wcześniejszy o ok. 2 tygodnie. Również dobry jest rapanui (smak w miarę ale może poleżeć dłużej)
W następnym sezonie testuję nowość z malinówek PINK KING.
statoka
50p
50p
Posty: 55
Od: 20 sty 2012, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ciechanow

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.3

Post »

Witam. Dziękuję za wiadomość Eli. Kamela posadzę w donicy. Pozdrawiam.
Stanisław.
pomidormen
1000p
1000p
Posty: 1781
Od: 26 sty 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.3

Post »

U mnie Pink Rock i VP1 rosły obok siebie w tunelu. Pink Rock silny i zielony do końca, VP1 po drugim gronie żółkł, niedożywiony z powodu słabego systemu korzeniowego (jak na moje nawożenie). Smak to kwestia subiektywna. VP1 rzeczywiście wcześniejszy.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8666
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.3

Post »

Widzę , że są małe opakowania ,tylko 100 nasion . :D
A jakieś wady ma ?
Miałam w tym roku odmianę Colibri f1 , pomidor prawie idealny , ale owoce
twarde jak granaty . Sprawdzę jak długo poleży.
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.3

Post »

Witku ( Faworycie ) wracam do Rafa od Irenki.
U mnie krzaki wyglądały tak samo, 3 i pół grona i zakończyły się na 90 cm. Smak owoców nijaki a właściwie to był smak Marmanda.
Przypadek sprawił, że te 2 odmiany rosły niedaleko siebie i mogłam porównywać. Nawet przez jakiś czas myślałam, ze pomyliłam nasiona ale Marmandy urosły wyższe i zawiązały więcej gron. Podejrzewam, że istnieje jeszcze jakiś inny RAF.
Więc to nie Twoje błędy spowodowały taki a nie inny skutek. Znam jeszcze parę osób, którym też nie wyszło.

Obrazek

VP1 od Ciebie z nasion oryginalnych mam 5 krzaków, rosną w folii do tej pory i nawet co jakiś czas obrywam jakieś owoce. Ale to pomidorek chimeryczny, stworzony po to aby regularnie podawać mu jedzonko na każde zaniedbanie w tej dziedzinie reaguje. Gdybym miała do niego wrócić to pewnie pokusiłabym się o szczepienie na odmianie o silniejszych korzeniach.

Najlepiej z odmian towarowych spisał się u mnie Momotaro ( F4!) i ten na pewno zostanie.

Chciałabym zwrócić też Waszą uwagę na pomidor Najwcześniejszy. Miałam w folii 2 krzaki. Owocował od połowy czerwca ( pamiętacie jaką mieliśmy wiosnę, ja sadziłam pomidory dopiero końcem maja) do teraz i zawiązał 11 gron, wiązałby dalej tylko mu nie pozwoliłam. Smak jak na wczesny pomidor przyzwoity, może nie powalał ale dużo lepszy od tych Stupickich, Bloody Butcherów i innych wczesnych, które miałam a ich nazw już nie pamiętam.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”