Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.3 (2018r.)

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8642
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.3

Post »

Pomidor idealny z odmian amatorskich Mirek19 . Jedna wada , nie należy do wczesnych .
W tym roku uprawiam go na 2 pędy z sadzonki wierzchołkowej dzięki temu owocuje już
od początku lipca . W tym roku mam więcej takich idealnych , ale brak czasu by przyjrzeć im się
dokładniej . ;:174
rolnik90
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 984
Od: 7 kwie 2011, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wierzbica

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.3

Post »

Jakbyś kiedyś znalazła czas, to z chęcią poczytamy o twoich ideałach :)
Piotr
Mikar
100p
100p
Posty: 182
Od: 8 maja 2012, o 12:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ok.Siedlec

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.3

Post »

:wit
Tak. Tak. Napisz coś więcej. A może będziesz miała nadmiar nasionek to chętnie przyjmę.
Jerzy
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2840
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.3

Post »

W tym sezonie bardzo polubiłam kolorowe, w miarę słodkie. Kwaskowatych mam przesyt - na razie :? Chyba dlatego, że tych kolorowych słodszych posadziłam malutko/SGT Peper's, Pascal de Picardie i Lucid Gem/ - wszystkie wysokie, dobrze rosną i wiążą. Dwa pierwsze serduszkowate, SGT Peper's ma większe owoce w kolorze malinowo fioletowym. Pascal pomarańczowo rudy z fioletem, a Lucid Gem befsztyki żółto pomarańczowe z fioletem, w przekroju nawet smugi malinowe. Są zwarte i sok z nich nie kapie, ale nie twarde, łagodne w smaku, mogą poleżeć. Z tej trójki - Lucid Gem - wyczuwalny owocowy smak, a SGT Peper's najmniej wyrazisty :)
SGT Peper's foto na krzaku w innych wątkach, tu Lucid Gem, a Pascal rośnie głębiej w tunelu i się ledwo załapuje :wink:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
:heja
Pozdrawiam Eugenia
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8642
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.3

Post »

:wit Na górze Mirek19 , na dole Fav26 .
Nasiona zbiorę .

Obrazek
Gieniu , piękne pomidorki . U mnie indygo smakują bardzo różnie , zależy od zbioru . Ważne by nie zwlekać ze zbiorem . Pomidor
dojrzewa od środka .
wladka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 31 lip 2021, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.3

Post »

Witam.Ja w tym roku jestem zadowolona bardziej z uprawy w gruncie niż pod folią.Więcej jest pomidorów.Bardzo dobrze się sprawdziły malinowy Olbrzym,Faworyt i Aussie.Pod folią słabo mi wiązały.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.3

Post »

Podeślijcie odmiany sprawdzonych, super wczesnych odmian. :wit
rolnik90
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 984
Od: 7 kwie 2011, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wierzbica

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.3

Post »

Katia z moich nasion jest naprawdę wczesna, z moich bo na innym forum spotkałem się z tą samą nazwą, ale pomidor był późniejszy i troszkę inaczej wyglądał. Ciekawy jestem opinie Anulab na jej temat chyba ma tą odmianę .
Piotr
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8642
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.3

Post »

:wit Zastanawiam się czy znam takiego pomidora wczesnego , którego można polecić z
czystym sumieniem . Katia do takich należy , z zastrzeżeniem by zwrócić uwagę na żródło
nasion . Zalety , nie pęka , dobrze się wybarwia , nie ma szw i jest faktycznie wczesna .
U mnie po pierwszym owocowaniu odpoczywała , ale teraz ładnie odbiła . Na alternariozę ,
moją zmorę w tym sezonie średnio podatna .Na marginesie ,zauważyłam że preparaty
bakteryjne dobrze tłumią alternariozę .
Wspomnę jeszcze o Ijuńskim czerwonym , niziutki pomidorek , łatwy do okrycia , pomidorki
mniejsze , ale nie koktajlowe . Dla mnie wart uprawy .
Kusi mnie Mongolski Karlik .
W tym roku wysadzałam pomidory partiami i z każdej wysadki miałam wyselekcjonować najwcześniejszego .
Ostatnie pod koniec czerwca . W tym najpóżniejszych Noviczok i Hlebosolny chyba będą najwcześniej .
iwonaceae
200p
200p
Posty: 333
Od: 20 lip 2018, o 00:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ipswich, UK

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.3

Post »

U mnie najwcześniej dojrzał pomidor Alaska. Cieszą bardzo te pierwsze pomidorki, ale smakiem ustępują późniejszym. Nie mam co prawda Katii, więc nie mogę porównać, ale np Szeherezada bardziej mi smakowała niż Alaska (dojrzała jako druga).
Generalnie u mnie bardzo kiepski rok dla pomidorów, wiec wszystkie pódją do poprawki. Trudno wyrokować po tak zimnej wiośnie i kiepskim lecie... Nawet nie będę zbierała nasion z moich pomidorów w tym roku.
Pozdrawiam,
Iwona
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8642
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.3

Post »

Miałam w ubiegłym roku pomidora Alaskę . Wysokość mniej więcej 80 cm. ,
bardzo plenny i u mnie nie był wczesny , raczej średnio wczesny . W tym go już nie
powtórzyłam . Czytałam , że pod tą samą nazwą są różne pomidory . Mnie Alaska
też nie smakowała , nawet nasion nie zbierałam .
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2840
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.3

Post »

Katię mam od Anuli ;:196 U mnie jest najwcześniejsza, bo przestałam sadzić tę niezbyt smaczną drobnicę :wink: To pomidor wielkoowocowy, malinowy, bardzo smaczny, ładnie się wybarwia, mięsisty, mało nasion. Rosła w donicy, ale jak zobaczyłam, że będzie wysoka, już z dużymi owocami na początku czerwca przesadziłam ostrożnie do gruntu. Nic jej nie zaszkodziło, pierwszy pomidor 19 czerwca. Zebrałam prawie wszystkie i ruszyła znowu z małymi owockami. Jeden krzak miałam ogłowiony dla wcześniejszego plonu, pomidory zebrane a łęty wyrwane. Jeden prowadzony na dwa, a drugi na trzy pędy. Gdyby prowadzić je na jeden pęd, pewnie byłyby trochę wcześniejsze. Z tego ogłowionego mogłam wyprowadzić pęd z wilka, ale mam dużo innych pomidorów i zrezygnowałam. Zaraz po Kati dojrzewał Early Wonder malinowy, samokończący, nieduże, mięsiste, smaczne pomidorki. Pozostałe już w lipcu.
Pozdrawiam Eugenia
sawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1218
Od: 13 lis 2011, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.3

Post »

Też dopiszę się do fan clubu Katji.
Drugi wczesny którego lubię to Moskovicz. Klasyczny pomidorowy pomidor. Katia jest malinowa, Moskovicz czerwony.
Pozdrawiam. Sławka
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”