Tykwa - warzywo, piękna ozdoba, tysiące zastosowań, cz.4

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
borowa
200p
200p
Posty: 339
Od: 3 lis 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Tykwa - warzywo, piękna ozdoba, tysiące zastosowań, cz.4

Post »

Błażej Ty czepialski nie jesteś, nie pomyślałam w ten sposób :) . Masz rację, że kobry tak mają, ale kobra dobrze nierówna i mam nadzieję że dalej ścianka jest tak samo gruba. Ta byla dosyć wyciągnięta wisiała na podporach i tak wyglądała

Elu, niesamowite kotki robisz ;:215 . Bardzo mi się podobają. Z czego robisz doklejane części ciała?
Nie znam multiszlifierki z Lidla, ale jeśli możesz mocować w niej narzędzia o różnej średnicy chwytu to poszukaj w necie takich wierteł. Zdziwiłam się bo one nie pracują jak wiertła ale jak pilniki i do grawerki są idealne. Widzualam w necie że są nawet tanie.
Obrazek
Pozdrawiam!
Jagoda
Awatar użytkownika
ElzbietaaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2902
Od: 16 sie 2008, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Elbąga

Re: Tykwa - warzywo, piękna ozdoba, tysiące zastosowań, cz.4

Post »

Drobne elementy kotów robię z masy plastycznej a idealne jak dla mnie jest połączenie
Corsican Flat z odmianą której nazwy nie znam. Może to krzyżówka ale podobna jest do Giant Apple. Ta pierwsza z lewej miała też bardzo grubą ściankę, jej koleżanki już nie.

Obrazek

W tym sezonie mam 11 sztuk bardzo fajnej krzyżówki Apple. Już się cieszę na myśl ile kotów albo aniołów z nich zrobię. :tan

Obrazek

Marconi, też pisałeś o swoich krzyżówkach Apple, mógłbyś pokazać co u ciebie wyrosło?
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Tykwa - warzywo, piękna ozdoba, tysiące zastosowań, cz.4

Post »

Te na dole to krzyżówka Giant Buschel x Apple. Po lewej African Buschel, a po prawej Apple. Te tykwy już zebrałem bo krzaki całkowicie zaschły. Mimo to prawdopodobnie nie będą się do niczego nadawały bo jak mocno naciskam to skóra się ugina. Ale może z którejś będą nasiona.

Obrazek
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
Awatar użytkownika
ElzbietaaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2902
Od: 16 sie 2008, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Elbąga

Re: Tykwa - warzywo, piękna ozdoba, tysiące zastosowań, cz.4

Post »

Super wyszła twoja krzyżówka, taka bardziej owalna. U mnie też bardzo sucho na polu i pomału wszystko zasycha.
Awatar użytkownika
dorota514
200p
200p
Posty: 484
Od: 23 lut 2014, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Tykwa - warzywo, piękna ozdoba, tysiące zastosowań, cz.4

Post »

Ta krzyżówka z Apple genialna. Zamiast takich kanciastych fajne zaokrąglone rogi i u góry fajne zwężenie.

Ja dziś też zebrałam już parę leciutkich tykw, głównie corsican flat, a na drugim zdjęciu porównanie największego Apple z zeszłego roku ze średniej wielkości tegorocznym. Mimo takiej suszy różnica kolosalna.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
borowa
200p
200p
Posty: 339
Od: 3 lis 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Tykwa - warzywo, piękna ozdoba, tysiące zastosowań, cz.4

Post »

A myślałam, że tylko moja Apple jest taka kanciasta. Rzeczywiście ta jej cecha nie będzie miała uznania.
Marconi dobry miałeś pomysł z taką krzyżówką, byłoby super gdyby jeszcze zachowala grubą ściankę.
Ja też mam podobne, jeszcze na polu. Nie dotrę do etykietk bo za duży gąszcz u mnie jeszcze. Ale patrząc na to jakich odmian miałam nasiona to Bushel Oval/Permaroma/ewentualnie niechciana krzyżówka.
Nie chcę Was martwić ale te tykwy które w ubiegłym roku zbierałam jesienią już prawie wysuszone, lekkie, okazały się z cienką ścianką.
Pozdrawiam!
Jagoda
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tykwa - warzywo, piękna ozdoba, tysiące zastosowań, cz.4

Post »

U mnie tykwy (owoce) dopiero podjęły wzrost.
Trochę późno się zorientowały. Jeśli jesień będzie łaskawa, to może chociaż jedna dojrzeje i wyda nasiona?
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Awatar użytkownika
patasko
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 26 maja 2011, o 23:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bytków k. Katowic

Re: Tykwa - warzywo, piękna ozdoba, tysiące zastosowań, cz.4

Post »

Black Rose, bardzo mało prawdopodobne :(
wojtf23
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 4 maja 2013, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tykwa - warzywo, piękna ozdoba, tysiące zastosowań, cz.4

Post »

jak okorowac tykwe ? hce bez tej zielonej skorki zaraz po zerwaniu ? czy czekac az wyschnie ?

Proszę o poprawną pisownię w języku polskim, inaczej posty będą usuwane./ moderator jokaer.
Awatar użytkownika
borowa
200p
200p
Posty: 339
Od: 3 lis 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Tykwa - warzywo, piękna ozdoba, tysiące zastosowań, cz.4

Post »

Nie rób tego zanim tykwa nie wyschnie bo zmarnujesz ją, zrobią się w niej bruzdy i będzie do niczego. Jak tykwy wyschnie i nasiona w niej będą jak w grzechotce to namocz ją w wodzie na dobę przykrytą np mokrym ręcznikiem. Po dobie skórę zdejmiesz bardzo łatwo kuchennym druciakiem
Pozdrawiam!
Jagoda
Awatar użytkownika
ElzbietaaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2902
Od: 16 sie 2008, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Elbąga

Re: Tykwa - warzywo, piękna ozdoba, tysiące zastosowań, cz.4

Post »

Wojtek, czekaj cierpliwie do pierwszych przymrozków, dopiero wtedy odcinamy tykwy wraz
z ogonkiem ok.10 cm. Tykwy suszymy w przewiewnym pomieszczeniu, najlepiej nieogrzewanym.
Niestety jest to długi proces, ponieważ duże i ciężkie tykwy schną aż do wiosny. Można też zostawić
tykwy na polu ale tego sposobu jeszcze nie próbowałam.
Awatar użytkownika
borowa
200p
200p
Posty: 339
Od: 3 lis 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Tykwa - warzywo, piękna ozdoba, tysiące zastosowań, cz.4

Post »

Jeśli tykw z nie jest wystarczająco wysuszone na okorowanie, lub jeśli suszy się zbyt szybko, też np.przez wczesne okorowanie, to mogą wystąpić takie bruzdy:

Obrazek
Pozdrawiam!
Jagoda
Awatar użytkownika
ElzbietaaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2902
Od: 16 sie 2008, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Elbąga

Re: Tykwa - warzywo, piękna ozdoba, tysiące zastosowań, cz.4

Post »

Można zmarnować po prostu tykwę, co nie raz mi sie zdarzyło, bo ja z tych niecierpliwych ;:14
Drugi rok suszę kilka egzemplarzy solą, sposób szybki - 2 tygodnie i tykwa wysuszona
ale to loteria, tykwa musi byc juz dostatecznie wysuszona. jeśli nie, to będzie efekt jak poniżej.

Obrazek

Obrazek

Ale jak wszystko pójdzie zgodnie z planem, uzyskamy jaśniutkie, pięknie wysuszone tykwy, idealne
np.do pirografii. Te dwie sztuki poniżej, jeszcze suszą sie na słoneczku.

Obrazek

Tak wygladają moje tykwy sprzed roku, suszone solą

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”