Tykwa - warzywo, piękna ozdoba, tysiące zastosowań, cz.4

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Tykwa - warzywo, piękna ozdoba, tysiące zastosowań, cz.4

Post »

Poprzednia część jest tu :arrow: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... start=1022



Na pierwszym planie rzuca się w oczy trombocino ale nie o nie tutaj chodzi bo to by było nie na temat ale o tykwę która do niej przylega. Martwi mnie że nadal rośnie. Extra Long Handled Dipper ma obecnie 106cm długości.

Muszę zmierzyć tykwę snake bo wydaje mi się, że ma już ponad 2,5 metra.

Obrazek
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
ciastki
100p
100p
Posty: 115
Od: 24 sty 2017, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tykwa - warzywo, piękna ozdoba, tysiące zastosowań, cz.3

Post »

Dzięki za odpowiedzi :)
Tykwy zmierzone, skoro mam tylko dwie to nie problem, w niedziele powtórzę pomiar.
Faktycznie zapach jest dziwny, jak uszczykuję pędy to mi to zalatuje jakąś spalenizną czy czymś.
Dorota46
100p
100p
Posty: 143
Od: 2 lip 2014, o 10:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Norymberga, Niemcy

Re: Tykwa - warzywo, piękna ozdoba, tysiące zastosowań, cz.3

Post »

Gdzies czytalam, ze nalezy sprobowac wbic paznokcia w tykwe - jezeli pod skorka wyczujesz, ze jest twarda i paznokiec dalej sie nie przebije to znaczy, ze juz zdrewniala.
ciastki
100p
100p
Posty: 115
Od: 24 sty 2017, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tykwa - warzywo, piękna ozdoba, tysiące zastosowań, cz.3

Post »

Kurczę, chyba bym miała stracha, że w miejscu uszkodzenia zacznie mi się ten owoc psuć, wolę nie ryzykować i pozostanę przy notowaniu pomiarów ?
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Tykwa - warzywo, piękna ozdoba, tysiące zastosowań, cz.3

Post »

Wczoraj udało mi się zmierzyć tykwy Snake Holewa. Najdłuższa ma 240 cm, a druga ma 236cm. Trzeciej nie mierzyłem bo znajduje się w najbardziej zagęstwionym miejscu.
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
Dorota46
100p
100p
Posty: 143
Od: 2 lip 2014, o 10:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Norymberga, Niemcy

Re: Tykwa - warzywo, piękna ozdoba, tysiące zastosowań, cz.3

Post »

A ja zrobilam w sobote test paznokciem i wiekszosc jest juz twarda - paznokiec przebil tylko skorke i dalej bylo juz twarde. Tylko 3 tykwy, ktore pojawily sie dopiero ok 10 sierpnia nie sa jeszcze zdrewniale i paznokiec wszedl bez problemu glebiej. Jakos nie chce mi sie bawic w robienie pomiarow, zapisywanie itp. Zostawie tykwy na krzekach tak dlugo jak sie da i pozniej sie okaze, ktore zdarzyly zdrewniec, a ktore nie.
ciastki
100p
100p
Posty: 115
Od: 24 sty 2017, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tykwa - warzywo, piękna ozdoba, tysiące zastosowań, cz.3

Post »

Moje corsican flat na balkonie juz nie rosną, mają 56 i 58 obwodu, zaryzykowałam też "test paznokcia" i rzeczywiście naruszyłam tylko skórkę.
Natomiast Canon Balle na działce są aktualnie wielkości kiwi, zobaczę co z tego będzie, choc na cuda się nie nastawiam.
Dorota46
100p
100p
Posty: 143
Od: 2 lip 2014, o 10:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Norymberga, Niemcy

Re: Tykwa - warzywo, piękna ozdoba, tysiące zastosowań, cz.3

Post »

Rok tem tez mialam canon ball i nawt doczekalam sie dwoch okazow wielkosci pomaranczy. Niestety owoce zawiazaly sie dopiero w polowie sierpnia i mimo, ze do konca wrzesnia ladnie rosly to nie zdazyly dojrzec ;:185 Probowalam je wysuszyc ale sie pomarszczyly i skurczyly ;:145
Obrazek
ciastki
100p
100p
Posty: 115
Od: 24 sty 2017, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tykwa - warzywo, piękna ozdoba, tysiące zastosowań, cz.3

Post »

Gdziesś mi się chyba obiło o oczy, że ktoś tu pisał, że można tykwy czymś owinąć, wtedy dłużej mogą powisieć na krzaku... Pisał ktoś coś takiego, czy mnie straszy?
Awatar użytkownika
obita
500p
500p
Posty: 509
Od: 4 lip 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Piekoszów

Re: Tykwa - warzywo, piękna ozdoba, tysiące zastosowań, cz.3

Post »

Wchodze i podziwiam, bo mnie tykwy nie lubią :oops: Pogniło wszystko w cho*** nim dobrze wyrosło :( Jaka odmiana kochani jest dobra dla zielonych w tykwach?
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Tykwa - warzywo, piękna ozdoba, tysiące zastosowań, cz.3

Post »

Marenka, dipper, kobra, birdhouse. Czyli te najbardziej popularne i dostępne - to jest opinia obiektywna na forum.

Moja opinia jest taka, że każda tykwa rośnie tak samo łatwo. Ważne w drugim roku po oborniku, lub polecam nawozy sztuczne bo przecież nikt prawie tykw nie jada oprócz Azjatów.

W sierpniu sporo zawiązało się tykwy giant bushel ale raczej nie dojrzeją do przymrozku. Dojrzałe mam tylko 3 sztuki.

Zdjęcie sprzed kilku godzin, po kliknięciu otworzy się w dużym rozmiarze.
Obrazek
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
Awatar użytkownika
RingoJelcz
200p
200p
Posty: 343
Od: 1 mar 2012, o 19:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lesznowola

Re: Tykwa - warzywo, piękna ozdoba, tysiące zastosowań, cz.3

Post »

Siódmego sierpnia pisałem, że pod ciężarem tykwy 45GOELL pęd się spłaszczył i tykwa osiadła na ziemi.
Oberwałem ją i zmierzyłem: Wysokość 59 cm, waga 13.9 kg.
I zaraz po tym, zawiązała się druga, rosła jak szalona, podstawiłem jej taboret, żeby nie podzieliła losu poprzedniczki, ale niestety nie była już taka okrąglutka jak ta pierwsza. Obciąłem ją w niedzielę, bo już nic się nie działo i tu zdziwko bo na długość ma 86 cm, wagowo słabiej, bo 10,8 kg.
Na zdjęciu rozłożyły się na fotelach i czekają na wysuszenie...
Lewa to ta oberwana w niedzielę. Tykwy już wykarczowane.

Obrazek
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Tykwa - warzywo, piękna ozdoba, tysiące zastosowań, cz.3

Post »

Ja swoją Pelote będe zrywał za tydzien na konkurs 01Października. Mam nadzieje na fajny wynik. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”