Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.8

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ogrodnikk
500p
500p
Posty: 574
Od: 25 maja 2012, o 23:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.8

Post »

Ja chyba już wszystkie do siebie wysiałem/kiełkuje zobaczymy co to wyjdzie. Paton 2269 chyba odpadnie, ewentualnie może się uda zostawić na męskie do krzyża.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.8

Post »

Nasionka wyłożyłem do moczenia. Wysieje je jutro. Co prawda też jest 2269 ale jest to ostatni typ oczekujący i musiałby się wykazać wielkim wigorem, by zastąpić inny typ. ;:173
Awatar użytkownika
mdabr
200p
200p
Posty: 249
Od: 12 paź 2014, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zarzecze, powiat jasielski, podkarpackie
Kontakt:

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.8

Post »

Podobno są duże problemy z jego kiełkowaniem 2269. Ja jeszcze nasiona Paton 2269 nie skreślam, w prawdzie zaczęło kiełkować jako przedostatnie z wszystkich, ale zobaczę jak będzie się zachowywać sama roślina - na 2 planowane krzaczki będę maił 5 sadzonek (po 6 dniach skreśliłem jedno nasionko, które nie kiełkowało i dodałem jeszcze jedno a ono następnego dnia wzięło się do życia) więc jedna odpadnie już w chwili wysadzania.

Ogólnie to w tym roku dynie ładnie wykiełkowały 7 nasionek z 8 (z tego co pamiętam to w poprzednim sezonie skiełkowało mi mniej niż połowa nasion i się ratowałem drugim wysiewem).
Pozdrawiam, Mateusz
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko mało prawdopodobne.
Bogdan61
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 28 wrz 2016, o 14:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.8

Post »

Jak niską temp. dynia wytrzyma ?
Pozdrawiam, Bogdan
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.8

Post »

Mateusz Podobno właśnie jakieś problemy inni mieli. Pytanie czy wina nasionks, czy warunków. Choć z 1949Paton też są problemy.

No nic, zobaczę jak będzie u mnie. :) Ja w tym roku delikatnie spuszczam z tonu. Nie będe mieszał zbytnio w poletku, dołków też nie będe przygotowywać. Będzie tylko to co wleje pod korzeń oraz w oprysku. Może na jesień zrobię analize gleby, to nie chce w tym roku szaleć, żeby się nie okazało, że czegoś jest dużo za dużo. Dlatego nie nastawiam się na Patona, choć wysieje. Raczej w pomarańczowe pójdę w tym sezonie. Troszkę doświetliłem poletko, powiększyłem minimalnie i zastanawiam się czy nie zrobić odwrotnego wysadzenia, czyli dwie sadzonki obok siebie na środku i poprowadzić je w przeciwnych kierunkach, niż jak dotychczas z skraju w stronę siebie. Na to jednak mam jeszcze sporo czasu. To będzie sezon eksperymentów, jeśli na to czas pozwoli.

Bogdan Zależy o jaki etap Tobie chodzi. Przymrozek zmrozi i sadzonke i roślinę wysadzoną do gruntu. Najlepiej jak temperatura nie będzie spadać poniżej 10st.
Awatar użytkownika
ogrodnikk
500p
500p
Posty: 574
Od: 25 maja 2012, o 23:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.8

Post »

Błażejnie wiem ile miejsca masz w tym roku ale pamiętam że w zeszłym skasowałeś jedną dynię z poletka, jeśli wysadzisz je na środku to kasowanie jednej nie będzie miało wielkiego sensu chyba że puścisz pędy w przód i w tył.

A udało się komuś wykiełkować 2048 Willemijns? Mi nie poszło i nie widziałem zbytnio rośli/dyń z tego genu a było na zeszłorocznym EGVGA więc trochę nasion poszło w świat.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.8

Post »

A Soty nie było czasem 2095?

Ja skasowałem dynie, bo mi pęd jednej, załamał drugiej ogonek podczas mojego wyjazdu i dynia przestała rosnąć.

Chce je puścić plecami do siebie w odwrotnych kierunkach i chyba tak zrobię w tym roku. :) Nic się nie stanie jak nie przebije PB w tym roku. A nasionka wysiałem wczoraj. :)
Awatar użytkownika
mdabr
200p
200p
Posty: 249
Od: 12 paź 2014, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zarzecze, powiat jasielski, podkarpackie
Kontakt:

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.8

Post »

Zgadza się, 2095 było nasionem roku. 2048 może nie było w każdym pakiecie EGVGA ale sporo osób je też miało w swoich pakietach. Jeszcze w jesieni miałem w planach je wysiać ale plany się trochę pozmieniały i jednak wysiałem inne nasionka a 2048 Willemijns czeka na razie na swoją szansę.
Pozdrawiam, Mateusz
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko mało prawdopodobne.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.8

Post »

Ja teraz nie pamiętam dokładnie ale chyba mój znajomy uprawiał 2048, bo mu 2095 nie skiełkowało. Ja natomiast swoje 2048 albo jeszcze mam albo przeznaczyłem dla stowarzyszenia. Jednak nie mogę powiedzieć dokładnie.
Awatar użytkownika
ogrodnikk
500p
500p
Posty: 574
Od: 25 maja 2012, o 23:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.8

Post »

Ja miałem właśnie 2095 i 2048, i tych tych 2095 było pełno a o 2048 cisza więc pomyślałem że jest problem z kiełkowaniem skoro mi nie wyszło.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.8

Post »

Mój 2048 jest w nadal u mnie w pudełku. Właśnie sprawdziłem. :)
Awatar użytkownika
mdabr
200p
200p
Posty: 249
Od: 12 paź 2014, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zarzecze, powiat jasielski, podkarpackie
Kontakt:

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.8

Post »

Irek6820 pisze:Czekam na wyniki badań gleby . Miałem na wiosnę dać obornik ale jeżeli trzeba będzie wapnować to obornika juz nie mogę dać :?
Czy jak dostaniesz wyniki badań możesz wrzucić ich skan/zdjęcie na forum? Jestem ciekaw jak takie wyniki wyglądają. Planuję zrobić badania ogólne w jesieni a na wiosnę bardziej szczegółowe.
Pozdrawiam, Mateusz
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko mało prawdopodobne.
Awatar użytkownika
ogrodnikk
500p
500p
Posty: 574
Od: 25 maja 2012, o 23:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.8

Post »

Irek ma wyniki, wrzucał na stowarzyszeniu. Ja też dostałem, pod dynie zrobiłem droższe badanie ogrodnicze tak jak Irek. Próbka oznaczona jako nr 3 to moje główne poletko na którym dynia będzie już czwarty sezon, nie myślałem o badaniu i wcześniej dałem nawozy więc wyniki są zawyżone ale jednocześnie nadal są braki. Próbka nr 4 to nowszy nabytek, w zeszłym roku były dynie ale bez szału,praktycznie zerowe nawożenie, po sezonie do gleby nic nie dawałem, wyniki tragedia. Pod dynie podstawowe parametry powinny wyglądać tak pH 6,5 fosfor 71,potas 401,magnez 100,wapń 1600,
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”