Pomidory pod folią cz. 5

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 5

Post »

To prawda, że jak mniej przeszkadzasz to lepiej rosną :D
Siałem w połowie marca :wink:
W domu rosły kiepsko, natomiast gdy przeniosłem je do tunelu i regularnie ogrzewałem to wtedy nabrały ciałka .
Ale z racji b. ciepłego kwietnia i maja nie palę już około miesiąca.
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 5

Post »

Pytam, bo moje też z połowy marca a są o wiele mniejsze. Czyli podgrzewana folia dużo daje :) Poza tym moje dopiero od tygodnia w ziemi siedzą.
Iza
ogrod12
100p
100p
Posty: 109
Od: 20 mar 2013, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 5

Post »

Czy trafił wam się kiedyś pomidor z 3 liścieniami? ;:3
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 5

Post »

Pewnie, i nie raz. Urósł tak samo jak inne :)
Iza
Awatar użytkownika
ppwolf
100p
100p
Posty: 134
Od: 21 wrz 2016, o 09:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie/małopolskie

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 5

Post »

U mnie też ruszyły na całego,dobrały się chyba do obornika...

Obrazek

Obrazek

Bawole serca ładnie rosną...


Obrazek

Co zrobić z takim gronem,obrywać część kwiatów czy zostawić wszystkie?.Większość krzaków ma takie grona...

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Paweł
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 5

Post »

Paweł,
ale gęstwina się zrobiła ;:oj Nie za gęsto posadziłeś? Mądrala, która też gęsto posadziła się pyta ;:173

A te grona rozwinięte to na jakiej odmianie? Niektóre dobrze jest regulować, innych nie trzeba.
Iza
Awatar użytkownika
ppwolf
100p
100p
Posty: 134
Od: 21 wrz 2016, o 09:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie/małopolskie

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 5

Post »

Iza dwa ostatnie zdjęcia to Delicious,dwa różne krzaki(tak mam na karteczce)
W tym tunelu sadziłem w rozstawie 60x60...Mniej więcej tak.WWWW.
Pozdrawiam Paweł
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 5

Post »

Delicious widzę, że wielkoowocowy. Czyli wypada regulować grona. Ale poczekaj aż zawiążą, bo może się okazać, że krzak sam sobie wyreguluje i zawiąże np. 4 owoce w gronie, co przy takim dużym pomidorze jest optymalne. Jeśli pierwszy kwiat w gronie jest wyraźnie większy niż pozostałe, dobrze jest go usunąć. Wtedy będziesz miał wyrównane owoce w gronie, a nie jeden wielki a reszta malutka. No chyba, że tak wolisz. Na razie nic nie rób, patrz i się zachwycaj, bo piękne rosną :D
Iza
Awatar użytkownika
ppwolf
100p
100p
Posty: 134
Od: 21 wrz 2016, o 09:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie/małopolskie

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 5

Post »

Te największe kwiaty(staśmione) te które widziałem to oberwałem.
W takim razie poczekam na rozwój sytuacji,jak zawiążą to resztę oberwę.
A na Bawolim Sercu jak zawiązało sie już po 5-6 szt to resztę kwiatków chlasnąć?
Pozdrawiam Paweł
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 5

Post »

Jest na tym forum wątek o regulacji gron viewtopic.php?f=42&t=67286&start=0&hili ... wanie+gron oraz w poszczególnych częściach pomidorowych wątków stare posty Ani Kozuli: viewtopic.php?p=869981#p869981 , musisz poszukać.
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 5

Post »

W jedynce w porównaniu z zeszłym rokiem na ten okres mają trzy tygodnie przyspieszenia jak patrzę na zdjęcia z 2017.Pierwsze grona(w większości odmiany mają złożone) ;:333 kończą wiązać owoce.Drugie w pełni kwitną i wiążą.Trzecie są w pełni wykształcone a czwarte już widać gołym okiem.Czyli chyba nie jest źle. ;:108 Rośliny w zależności od odmiany od 70cm. do metra wysokości.Raz przed chłodami zasilone saletrzakiem.


Obrazek

Dwójka później sadzona nadrabia a że jest na nowinie pomidory powinny szybko doganiać wzrostem te z pierwszego tunelu.

Obrazek

11-12 maja pikowane ostatnie na ten rok,powiedzmy za dwa tygodnie będą do wysadzenia.Korzenie zaczynają przerastać im spody doniczek.

Obrazek

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
ppwolf
100p
100p
Posty: 134
Od: 21 wrz 2016, o 09:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie/małopolskie

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 5

Post »

Witek pięknie to u Ciebie wygląda ;:138 ,busz jak w moich ruskich,ale widzę że popełniłem błąd prowadząc je na dwa pędy ;:223,już jest ciasno i strach pomyśleć co będzie dalej.
Pozdrawiam Paweł
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 5

Post »

Paweł dobrze że się pojawiłeś bo w tygodniu ja jak wsiąknę to na forum mnie ani widu. ;:306 W dalszym ciągu twierdzę ze prowadzisz i masz pomidory określając to jednym słowem ;:215
Na dwie kwestie,bo wcześniej dziewczyny Ci odpowiedziały zwrócę tylko uwagę bo oglądając Twoje zdjęcia od razu zauważyłem te dwa przewodniki i w/g mnie już teraz masz tak wypasione rośliny to co będzie dalej...busz i zaproszenie chorób. ;:174 Więc ja będąc na Twoim miejscu jednego bym się pozbył.Drugi pęd jest już na tyle spory że wyłamując go musisz być ostrożny żeby nie powstały spore rany.Ewentualnie uszczknij sam wierzchołek tego drugiego pędu i jeśli ma wykształcone grono i kilka listków to nad nimi uszczyknij.

Bawole serce jest odmianą generatywną i nawożenie a także ilość owoców jaką pozostawić na poszczególnych gronach to lawirowanie i obserwacja cały czas kondycji roślin i ilości kwiatów solidnych i owoców zawiązanych na wyższych piętrach.Jeżeli teraz pozwoliłbyś roślinom na pierwszym gronie zawiązać owoców ile chcą(powiedzmy nawet do 8-9) to zapewne na trzecim gronie wiązanie będzie już tragiczne.Poczekaj ile zawiąże Ci drugie,ale z własnego doświadczenia i przewidywanej wielkości owoców dla danej odmiany pierwsze grono zredukowałbym do maksymalnie 5 owoców.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”