Pomidory pod folią cz. 5

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
justa_be
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 741
Od: 26 lut 2014, o 08:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: WLKP

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 5

Post »

Witku robi wrażenie niezależnie od nazwy hehe :;230

Andrzeju ależ urodziwe pomidorki. U mnie w foliaku kiepsko z wiązaniem owoców było podczas fali upałów. Dopiero później Ela mi powiedziała żeby prześcieradło na dach zarzucić. Doszło to dziwne poskręcanie liści. Sytuacja już opanowana, wszystko się samo wyprostowało. Mój pierwszy rok z folią. Później wstawię kilka fotek. ;)
Pozdrawiam ;)
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3079
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 5

Post »

A mój tunel cały w wodzie,mam dzisiaj potężną zlewę, a że ziemia u mnie gliniasta to wszystko stoi w wodzie.Nie pamiętam kiedy miałam takie deszcze.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 5

Post »

Dziś zerwałem 3 wiadra pomidorów. ;:138
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 5

Post »

3 wiadra? ;:oj

A ja tyle, ale i tak jestem zadowolona, bo sezon się zaczął szybciej niż zwykle:


Obrazek
Iza
Kasiak109
200p
200p
Posty: 289
Od: 8 cze 2015, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 5

Post »

:wit
To może i ja coś znajdę...? Może nie są takie och i ach jak wasze, ale własne :D

Ildi
Obrazek

Obrazek


Szalony Alaska. Ten pomidor powinien rosnąć w gruncie. Niestety podczas przesadzania jeszcze małych sadzonek zapodział mi się gdzieś bez opisu i wylądował w foliaku. Nie potrafię nad nim zapanować. Krzak jest mały, liści mało a pomidorków od zatrzęsienia.
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Cuor di Bue albo jakoś tak ? Może po prostu Bawole serce :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Gigant 32 Novikova. One są naprawdę ogromne.
Obrazek
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 5

Post »

Cassarosa F1.
Pierwsze grono tej odmiany dojrzało.


Obrazek

Wiosną dostałem od znajomej forumowiczki z mojej okolicy jedną sadzonkę tej odmiany i muszę jej serdecznie podziękować w tym miejscu za taki prezent. ;:180 ;:196
Roślina wegetatywna wolno sobie rosła powoli budując kolejne grona.Do tej pory zawiązała 6 a 7 kwitnie.Wszystkie kwiaty na każdym gronie,nawet podczas upałów zawiązały owoce. ;:215 Podczas uprawy do tej pory zero objawów chorób,bądź niedoborów pokarmowych co czyni ją już świetnie zapowiadającą się.Ale wiadomą rzeczą że najważniejszy jest smak i wygląd owoców w przekroju.Dziś przyszła pora na kosztowanie.Zacznijmy od wyglądu.Owoc malinowy z bardzo małym głąbem i bardzo dobrze wypełniony - mięsisty.Na pierwszym gronie waga w granicach 200-220 gram,owoce jak na malinówkę twarde.Smak zrównoważony,wyrazisty i aromatyczny przypominający malinówki z dawnych lat.Szczerze-jak do tej pory nie widzę w odmianie Cassarosa żadnych wad. ;:108 Nawet najlepsza do tej pory odmiana malinowa uprawiana u mnie,czyli Faworyt musi ustąpić jej pola.


Obrazek

Obrazek



Momotaro F1

Owoce około 200-gramowe na pięciu gronach.Wolno rosnąca i budująca kolejne piętra roślina.Owoce w smaku słodkie i bardzo aromatyczne,głąb niewielki.Rośliny do tej pory opierają się chorobom,szczególnie BPL.Jedynie z winy ogrodnika część owoców z SZW.


Obrazek

Obrazek

Ukłony i uściski :D przy opisie tej odmiany przesyłam Teresie. ;:196



Nie piszemy posta za postem,połączyłam/K
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
marcinek123
100p
100p
Posty: 152
Od: 28 mar 2013, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 5

Post »

Faworyt

Też mam kilka roślin cassarosy. Jakie stosujesz nawożenie że tak pięknie zawiązało owoce. U mnie 2 grona są zawiązane i więcej nie chce wiązać. Pod koniec czerwca i 5 lipca podałem nawóz kristalion pomarańczowy w dawkach 150 gram + 30 g saletry amonowej rozpuszczone w 150 litrach wody. Rośliny są posadzone w rządku 15 m a jest ich 43 szt.
fridka27
100p
100p
Posty: 104
Od: 25 kwie 2017, o 07:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 5

Post »

Moje pomidorki powoli dojrzewają. Póki co, tfu, tfu jakoś strasznie nie chorują. Na 20 m kwadratowych zmieściło się 96 pomidorów. Mało miejsca a 48 odmian po dwa krzaki musiałam gdzieś upchać. Wiem, że stanowczo za dużo i myślałam, że będą duże problemy z chorobami a tu niespodzianka. Mam nadzieję, że tak pozostanie do końca sezonu :heja
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Ewcia :)
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 5

Post »

Witku, naprawdę zdradzisz Faworyta??? ;:oj
Ja dopiero zaczynam się do niego przekonywać.
Twoje krzyżówki Fav1 F2( Favoryt x VP1) i Fav2 F2 (Favoryt x Tomimaru Muchoo F1) to najzdrowsze i najbardziej plenne krzaki w moim tunelu, pyszne w smaku malinówki.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam Irena
Poohaty700
50p
50p
Posty: 81
Od: 11 sty 2018, o 23:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 5

Post »

Na reszcie jest się czym pochwalić. Pierwsze pomidorki nabierają kolorku.

Indygo Blue Beauty.

Obrazek

I bawolik. Ledwo pomarańczowy, ale się zaczyna.

Obrazek

Jak myślicie za ile dni będą do zjedzenia?
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 5

Post »

Poohaty,

bajka ten bawoli, na wyższych gronach też taki oblepiony?
Mi nie podchodzą bawole w smaku, może nie trafiłam na dobrą odmianę. Zerwałam pierwszego Cuor di Boue i był mączysty i kwaśny. W zeszłym roku to samo z Anna Russian było. Mam jeszcze białą odmianę bawołka, może on będzie smaczniejszy, ale na spróbowanie przyjdzie jeszcze poczekać.

Za kilka dni będziesz jadł :)
Iza
Kasiak109
200p
200p
Posty: 289
Od: 8 cze 2015, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 5

Post »

jeszcze mój Cuor di Bue też jest kwaskowy. Smakowo bez szału. Do tego trzeba bardzo delikatnie zbierać, bo zaraz robią się na nim odciski. Niestety mam 4 oblepione krzaki, więc będę musiała je zjeść. :shock:
stefka
200p
200p
Posty: 464
Od: 18 sty 2012, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: blisko Wrocławia

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 5

Post »

Mnie nie smakują pomidory, które w ubiegłym roku były pyszne np. Król Syberii, Aussie, Cudo Ziemi i wiele innych. Nie wiem dlaczego ale pomidory są kwaśne, mało słodkie z dużym głąbem. Myślę, że to spowodowane jest za małą ilością wody w stosunku do potrzeb przy takich upałach jak były. Tak kombinuję, że rośliny nie były w stanie pobrać składników z podłoża kiedy miały za sucho w okresie dojrzewania. Podlewałam ale widocznie za mało. Deszczówki nie miałam bo nie padało, kranówki za maj i czerwiec zużyłam ok. 50 kubików. Rachunek za wodę wysoki a pomidory i tak nie takie jak powinny być.
Pozdrawiam Ela
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”