Oberżyna - uprawy z rozsady cz3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Oberżyna - uprawy z rozsady cz3

Post »

Dziękuję Ci bardzo za pomoc ;:136
Jednak mam wysiane nasiona oberżyny a że pierwszy raz sieję to nie byłam się pewna czy to one. Spodobały mi się u nich długie, chude :D
Awatar użytkownika
Rubia
200p
200p
Posty: 382
Od: 19 paź 2015, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Otwocka

Re: Oberżyna - uprawy z rozsady cz3

Post »

Ja też bakłażany sieję pierwszy raz, więc nasiona starałam się kupować firmowe :) Ale nie wytrzymałam i Turkish orange kupiłam w sklepie, gdzie sprzedają po 10 sztuk nasion zapakowanych w dilerkę :) Też jestem ciekawa, co z nich wyrośnie.
A te długie, chude (kupowałam w Auchanie jako warzywo, nasion w ofercie nie mają) są sfotografowane na torebce z mieszanką nasion bakłażanów firmy L... Tyle, że należałoby wysiać wszystkie nasiona, bo na oko nie da się odróznić, co to za odmiana. I dopóki nie pojawią się owoce, nic nie będzie wiadomo, więc dla kogoś, kto szuka konkretnej odmiany, takie mieszanki są bez sensu.
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Oberżyna - uprawy z rozsady cz3

Post »

Rubiapoważnie? Trzeba było mówić, że masz takie chciejstwo, mam tego całą torbę ;:173 bo zostawiłam sobie cały jeden duży owoc na nasiona, a tej odmianie nasion nie brak. A wykiełkowały chociaż?
Jolek dodam jeszcze, że różne odmiany, różnią się kolorem nasion, od prawie białych po ciemno brązowe.
marunia jakoś bardzo mi się nie wyciągają, ale może faktycznie za Twoim przykładem dam im jeszcze z dwie godzinki dodatkowego światła. Ciekawa sprawa, bo wcześniej siałam w tym samym terminie i nawet mi po głowie nie chcodziło doświetlanie. Musiały sobie radzić na parapecie i już. W tym roku dogadzam im jak mateczka dziatwie :;230 no zobaczymy czy im to na dobre wyjdzie
Awatar użytkownika
Rubia
200p
200p
Posty: 382
Od: 19 paź 2015, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Otwocka

Re: Oberżyna - uprawy z rozsady cz3

Post »

Aniu, jak najpoważniej :D Dotarły do mnie dopiero przedwczoraj, od razu wpakowałam je na wacik, ale rezultatu jeszcze nie widać, chociaż napęczniały. Czekam jeszcze na białe jajka-miniaturki z Niemiec: Mini White F1 Hybrid, wczoraj dostałam wiadomość, że już wysłane :)
Szkoda, że nie wiedziałam, że to tureckie cudo takie u Ciebie bogate w nasiona :)
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Oberżyna - uprawy z rozsady cz3

Post »

O tych pamiętam zgadałyśmy się gdzieś. Bardzo jestem ciekawa czy te hybrydziątka będą jadalne.
Dobroczynek
50p
50p
Posty: 72
Od: 22 lut 2018, o 18:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Oberżyna - uprawy z rozsady cz3

Post »

Takiego narobiliście mi apetytu ze aż dziś zamówiłam nasiona na all...
Tylko czy nie jest już za późno na wysiew nasion? (Tym bardziej ze przyślą je za kilka dni)
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Oberżyna - uprawy z rozsady cz3

Post »

Spokojnie zdążą urosnąć.
Iza
3emfipa
50p
50p
Posty: 89
Od: 25 kwie 2017, o 14:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Oberżyna - uprawy z rozsady cz3

Post »

Czy jest jeszcze sens robić dosiewkę? Padło mi dużo roślinek i nie wiem czy jest sens dosiewać :-/
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Oberżyna - uprawy z rozsady cz3

Post »

22 marca siałem swoje.Na 30 wyszło19 i jeszcze następne cały czas wschodzą.Myślę że możesz jeszcze zaryzykować i siać. ;:108
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Drako
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1341
Od: 17 lut 2013, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Płd. Wielkopolska

Re: Oberżyna - uprawy z rozsady cz3

Post »

Siałem w pierwszej połowie kwietnia w tamtym roku i się doczekałem, potwierdzam że jeszcze nie jest za późno. :)
solaris37
500p
500p
Posty: 651
Od: 10 kwie 2014, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Oberżyna - uprawy z rozsady cz3

Post »

3emfipa pisze:Czy jest jeszcze sens robić dosiewkę? Padło mi dużo roślinek i nie wiem czy jest sens dosiewać :-/
Spróbuj namoczyć nasiona na 24H w letniej wodzie. U mnie wykiełkowały parę dni wcześniej od tych nie moczonych. Ja swoje bakłażany sadziłem do grunty dopiero pod koniec maja i w czerwcu. Jest jeszcze 2 miesiące tak więc zdążą urosnąć tym bardziej że jest więcej słońca za oknem i dzień dłuższy.
Pozdrawiam Krzysiek
Awatar użytkownika
kiziorek
50p
50p
Posty: 91
Od: 16 mar 2016, o 13:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko pomorskie

Re: Oberżyna - uprawy z rozsady cz3

Post »

W zeszłym roku swoje bakłażany posadziłam pod koniec marca i niestety nic z nich nie wyszło.Co prawda sadzonki do gruntu poszły piękne i zdrowe, ale wydaje mi się, że lato im nie sprzyjało bo w moim rejonie było bardzo mokro i chłodno. Jedna sadzonka mi zakwitła, ale kwiatek zaraz odpadł :( .
solaris37
500p
500p
Posty: 651
Od: 10 kwie 2014, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Oberżyna - uprawy z rozsady cz3

Post »

Moje bakłażany pod folią gubiły kwiaty, te na polu dały radę i było co grillować :D W tym sezonie sadzę w polu i kilka na próbę w wiadrach 10L.
Pozdrawiam Krzysiek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”