Oberżyna - uprawy z rozsady cz3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
marunia
100p
100p
Posty: 134
Od: 4 cze 2015, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oberżyna - uprawy z rozsady cz3

Post »

Większe doniczki dostaną w weekend, a czy są wyciągnięte trudno mi ocenić, nie widziałem innych niż moje :D . Oberżynę mam po raz pierwszy i na pewno za wcześnie ją wysiałem. Docelowo będą rosły pod chmurką w doniczkach wkopanych w ziemię. Tak uprawiam papryczki ostre i to się sprawdza. Pytanie mam tylko jaka powinna być pojemność docelowych doniczek?
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Oberżyna - uprawy z rozsady cz3

Post »

Ja będę uprawiać w 20-litrowych.
A dlaczego chcesz wkopywać doniczki w ziemie? Nie lepiej do ziemi bez doniczek?
Iza
3emfipa
50p
50p
Posty: 89
Od: 25 kwie 2017, o 14:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Oberżyna - uprawy z rozsady cz3

Post »

marunia pisze:Większe doniczki dostaną w weekend, a czy są wyciągnięte trudno mi ocenić, nie widziałem innych niż moje :D . Oberżynę mam po raz pierwszy i na pewno za wcześnie ją wysiałem. Docelowo będą rosły pod chmurką w doniczkach wkopanych w ziemię. Tak uprawiam papryczki ostre i to się sprawdza. Pytanie mam tylko jaka powinna być pojemność docelowych doniczek?

Strasznie jest wyciągnięta :-O Normalnie to krzak jest mniej więcej takiej wysokości jak jest dorosły, no może troszkę wyższy ale bardzo krępy... Oj nie wiem, co Ci z tego wyjdzie w tym roku :-(
marunia
100p
100p
Posty: 134
Od: 4 cze 2015, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oberżyna - uprawy z rozsady cz3

Post »

Iza może od razu do ziemi byłoby lepiej, ale ziemia u mnie licha a ja trochę leniwy jestem, więc nakrywam kawałek agro kopie dołąki i donice w dołki, pielić nie trzeba, wilgoć trzyma a i estetycznie wygląda. Za Twoją radą ogarnę podobną wielkość donic, lub też bardziej pojemników.
3emfipa sam jestem straszliwie ciekawy co z nich będzie, powoli zaczynają pojawiać się już pąki kwiatowe, zerwać czy zostawić?
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Oberżyna - uprawy z rozsady cz3

Post »

Jak masz lichą ziemię, to może jest to jakieś rozwiązanie. Ja też nie mam najlepszej, ale dałam obornik rzędowo i większość bakłażanów idzie do gruntu, tylko kilka do donic. W donicach trzeba ciągle nawozić i to odpowiednio, bo bakłażany nie lubią zasolenia. W gruncie mimo wszystko łatwiej o składniki odżywcze.
Iza
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Oberżyna - uprawy z rozsady cz3

Post »

Moje bakłażany, siane na początku lutego i drug partia z marca. Te starsze wyglądają na głodne, właśnie dostały przefermentowaną przez zimę gnojówkę z kurzeńca.

Obrazek

Obrazek
Iza
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Oberżyna - uprawy z rozsady cz3

Post »

marunia pisze:Iza może od razu do ziemi byłoby lepiej, ale ziemia u mnie licha a ja trochę leniwy jestem, więc nakrywam kawałek agro kopie dołąki i donice w dołki, pielić nie trzeba, wilgoć trzyma a i estetycznie wygląda. Za Twoją radą ogarnę podobną wielkość donic, lub też bardziej pojemników.
3emfipa sam jestem straszliwie ciekawy co z nich będzie, powoli zaczynają pojawiać się już pąki kwiatowe, zerwać czy zostawić?
Zostaw. Raczej nie zawiążą, ale kto wie.... Zupełnym przypadkiem w zeszłym roku miałam rządek takich donic w ogrodzie :;230 z braku miejsca na tarasie. W prawdzie nie były wkopane tylko postawione na ziemi, ale same się wkopały, miały duże otwory w donicach, i mimo fatalnej gleby pod spodem, zapuściły taaakie korzenie, że na jesieni nie szło ich ruszyć ;:306 Moja rada - uważaj na ślimaki, ten sposób niestety ma tą wadę, że łatwo im dostać się do doniczki, a jak już trafią na owoc i sprytnie sobie w nim wydrążą dziurkę, to kaplica.
marunia
100p
100p
Posty: 134
Od: 4 cze 2015, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oberżyna - uprawy z rozsady cz3

Post »

Tydzień po przesadzeniu do większych doniczek mężnieją :D większe siane w lutym, mniejsze na początku marca. Jeszcze tylko zimna majówka, ogrodnicy i Zośka i do piachu ;:138

Obrazek
Awatar użytkownika
megi1402
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2149
Od: 1 lis 2010, o 00:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Köln

Re: Oberżyna - uprawy z rozsady cz3

Post »

Te najwyższe może do kijków przywiąż, żeby ci się nie złamały, jak będziesz przenosić podczas hartowania.
Moje też dostały większe kubki 500 ml.
Obrazek
marunia
100p
100p
Posty: 134
Od: 4 cze 2015, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oberżyna - uprawy z rozsady cz3

Post »

Taki mam też plan, zresztą w gruncie też będą rosły z podporami. Straszliwie ciekawy jestem efektu.
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Oberżyna - uprawy z rozsady cz3

Post »

Moje siane 22 marca jeszcze małe,ale mają czas gdyż będą sadzone w gruncie.Na 30 nasion wzeszło 24.


Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
marunia
100p
100p
Posty: 134
Od: 4 cze 2015, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oberżyna - uprawy z rozsady cz3

Post »

I pierwszy kwiat się otworzył :wit

Obrazek
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Oberżyna - uprawy z rozsady cz3

Post »

Chyba muszę zmienić pożywkę, liście już są, czas na kwiaty ;:224
Obrazek

Obrazek
Najzabawniej wygląda Thai Kermit, na fotce w towarzystwie Red Turkish. Mrówka przy słoniu normalnie ;:306
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”