Pomidory-choroby i szkodniki cz.17

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
xnicram
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 5 kwie 2016, o 11:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.17

Post »

Jak mogę pomóc moim pomidorów? Odmiana Jawor w gruncie. Posadzone w ziemi uniwersalnej (z biedronki), regularnie podlewanie kropelkowo, dwukrotnie opryskiwacz bacterplanet+humiagra+makrofoska U (NPK+makro) https://imgur.com/a/m8sFCXo
almera
50p
50p
Posty: 59
Od: 25 kwie 2018, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.17

Post »

Znalazłam taki jeden listek wczoraj. Żanych więcej zmian nie ma. Krzaczek wyglada na zdowy.
Obrazek
viewtopic.php?uid=71467&f=36&t=106199&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.17

Post »

almera hurrraaaa !!! Sukces, ale pinformuj nas jak zostanie jeden zdrowy na krzaku, wtedy będziemy sia zastanawiać ;:306 .

xnicram Możesz im pomóc dając jeść . Makrofoska U nadaje się może do paproci ale nie do pomidorów
(przeczytaj jaki ma skład). Poza tym same suplementy. Jakby Pudzian jadł tylko jarmuż i witaminy to by tak nie wygladał i nie miał tyle siły. ;:108
Lexus456
50p
50p
Posty: 78
Od: 19 maja 2018, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rozdrażew\Wlkp

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.17

Post »

Na kilku liściach znalazłem takie zmiany na lisciach
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Na jednym pomidorku cos takiego wyrzucić go



Obrazek

Mam już Infinito opryskać..?
Awatar użytkownika
majmaj
200p
200p
Posty: 421
Od: 20 kwie 2017, o 19:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.17

Post »

Pomidor zdrowy tylko ma jakieś uszkodzenia mechaniczne.

Na liściach widać alternarioze, jak mało tego to bym obcą tylko liście - a jak nie to pryskaj ;:173
Badanie gleby 2019:

pH?7,64 ** g NaCl/l?0,15 ** N-NO3?23 ** P?319 ** K?226 ** Ca?2029 ** Mg?225 ** Cl?< 10 ** N-NH4?20,1
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.17

Post »

justa_be pisze:Seba a co to za odmiana?
To Shakerezada .
Lexus456
50p
50p
Posty: 78
Od: 19 maja 2018, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rozdrażew\Wlkp

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.17

Post »

Dziękuję za szybką odpowiedz w sasiednim powiecie komunikat Zz aktywny i zacząłem panikować .
Mam jeszcze pytanie w jakiej dawce rozpuścić Infinito w razie Zz Nie ma dawki do pomidora dla ziemnieka jest 12-16ml na 2-4l na 100m2
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7499
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.17

Post »

Ziemniak, pomidor, papryka to jedna rodzina, psiankowate. Ja bym zastosowała dawkę jak na ziemniaka. Wzięłabym 6 ml na 1 litr wody.
Pozdrawiam! Gienia.
xnicram
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 5 kwie 2016, o 11:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.17

Post »

xnicram Możesz im pomóc dając jeść . Makrofoska U nadaje się może do paproci ale nie do pomidorów
(przeczytaj jaki ma skład). Poza tym same suplementy. Jakby Pudzian jadł tylko jarmuż i witaminy to by tak nie wygladał i nie miał tyle siły. ;:108
Makrofoska U skład: NPK 16-5-3,2 + bor, miedź, żelazo, mangan, molibden, cynk. Znaczy co w takim razie im dać i w jakiej formie?
Chodzi że za mało jest potasu i fosforu?
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.17

Post »

Zrównoważony nawóz do pomidorów powinien mieć skład 4:6:8 albo wielokrotność 6:9:12 czy 8:12:16.
almera
50p
50p
Posty: 59
Od: 25 kwie 2018, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.17

Post »

kaLo pisze:almera hurrraaaa !!! Sukces, ale pinformuj nas jak zostanie jeden zdrowy na krzaku, wtedy będziemy sia zastanawiać ;:306 .

xnicram Możesz im pomóc dając jeść . Makrofoska U nadaje się może do paproci ale nie do pomidorów
(przeczytaj jaki ma skład). Poza tym same suplementy. Jakby Pudzian jadł tylko jarmuż i witaminy to by tak nie wygladał i nie miał tyle siły. ;:108
kaLo, miej litość dla amatora , please :) wszyscy straszą ZZ, a ja niestety doświadczenia w uprawie nie mam. Pytam, czy mam się martwić,bo właśnie nie chcę , aby na krzaku został tylko jeden zdrowy liść... Pomidory mam na balkonie w donicach, skrzynkach i pojemnikach i nie chciałabym, aby mi całą uprawę szlag trafił. Chyba lepiej zareagować wcześniej niż za póżno....
viewtopic.php?uid=71467&f=36&t=106199&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.17

Post »

Nie ma dla mnie róznicy czy początkujący czy stary forumowicz. Zasady dla wszystkich są jednakowe. Przede wszystkim należy odrobinę poczytać wątki bo na niemal wszystkie zadawane dotąd pytania padły już odpowiedzi i to w ciągu ostatnich 2 tygodni.
Jeżeli tak się niepokoisz, to czemu po zadaniu pytania 29 cze 2018 o 21:49 szukasz odpowiedzi dopiero dzisiaj rano ? Hę? :wink:
Awatar użytkownika
Anetka251
50p
50p
Posty: 53
Od: 11 maja 2018, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.17

Post »

Witam, mam pytanie nie znalazłam na forum co to może być, ale od wczoraj po pojawieniu się pierwszych owocków na pomidorkach koktajlowych - zaczęły występować takie dziwne białe kropki na liściach. Przeszperałam internet , ale akurat podobieństw na innych zdjęciach nigdzie nie widzę. Widać je dopiero jak jest słoneczko. Czy to jakieś niedobory? Gotuję właśnie wywar z czosnku czy to wystarczy, by to się nie rozprzestrzeniło? O ile to jakaś choroba?

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”