Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 7

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
jola1313
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5412
Od: 21 sty 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Suwałk

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 7

Post »

Efkakam pisze:jola1313 musisz mieć spory ogród, że siejesz pomidory na taką skalę ;:oj
Mamy gospodarstwo i warzywnik ''z gumy''.Ile zechcę,tyle mogę sobie zagrabić-dosłownie. :lol:
Gorzej z warunkami domowymi dla rozsady.Jeszcze tak dużo nie miałam posiane(zwykle-100-120 szt).Poszłam na żywioł.Hamulce puściły,jak zobaczyłam wysiewy teściowej :;230 .Nie mogę być gorsza.
Swoimi wątpliwościami podzieliłam się z m. ,a on na to,że ''damy radę'' :;230 .Najwyżej znowu pojedzie do stolarza po materiał na kołki.
miczu007
100p
100p
Posty: 192
Od: 4 sty 2014, o 15:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grudziądz - Okolice

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 7

Post »

No to właśnie skończyłem sianie pomidorków ( z przeznaczeniem do gruntu ) jakieś 110 szt 15 odmian ;:3
SylwesterK6
200p
200p
Posty: 447
Od: 11 lip 2014, o 12:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 7

Post »

Dla kogo wy tyle siejecie pomidorów. Ja w ubiegłym roku posadziłem 40 sadzonek i nie miałem co z nimi robić. W tym roku zdecydowałem się na mniejszą ilość. Chyba to zależy od tego czy ktoś lubi jeść pomidory. Ja lubię ale raczej równomiernie w całym roku. Sąsiedzi natomiast jedzą kilogramami i to dosłownie co dziennie w sezonie. Jestem pod wrażeniem. Zbliża się weekend i wysiewy.
Mam tę moc - Sylwek
Awatar użytkownika
Maraga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2584
Od: 5 lut 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 7

Post »

Też planuję jutro wysiać moje kozulki.
Trochę może późno,ale dopiero wczoraj kupiłam ziemię w Mrówce.
Wcześniej nie mieli.
Uniwersalna z Hollasu.
luis90
200p
200p
Posty: 250
Od: 8 maja 2016, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 7

Post »

Dla kogo siejemy? Dla siebie ;:306
A tak serio, skoro wiem że do tunelu wejdzie mi 138szt. Sadzonych 2w1 i zmieści się papryką i ogórki to aż szkoda siać tylko kilka sztuk, poza tym dochodzi jeszcze kwestia odmian. Miałam w tym roku wysiać sprawdzone z zeszłego plus kilka nowości a znowu zgłupiałam i będzie ich z 50(nowych i starych). Domownikom nie chwalę się ile jest odmian bo by mnie za wariatkę wzięli.. :oops:
Pozdrawiam, Ewa
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 7

Post »

Ja i moja rodzina należymy do tych, co w sezonie jedzą pomidory do upadu, a resztę pakujemy w różnych formach w słoiki. Jeszcze nigdy nie miałam za dużo, a w zeszłym roku 60 krzaków było. W tym roku o 10 więcej. Zimą za to nie chce nam się świeżych pomidorów, poza tym o tej porze w sklepach są niesmaczne.
Iza
stefka
200p
200p
Posty: 464
Od: 18 sty 2012, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: blisko Wrocławia

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 7

Post »

Lepszej zupy pomidorowej jak z własnego przecieru to nie ma, akurat dzisiaj ugotowałam i kolejny raz zebrałam pochwały za niesamowity jej smak. W sezonie jak tylko zaczną dojrzewać pomidorki sama zjadam bardzo dużo zaczynając od śniadania. Nie trzeba mi wtedy żadnej herbaty tylko pomidory. Myślę, że tak 2 kg dziennie spokojnie zjadam a rodzina drugie tyle. Przetwory robię jak już jest główny wysyp i wtedy przeciery, soki do picia, sosy pomidorowe i pomidorowo paprykowe, leczo. Jeszcze w piwnicy trochę mam, powinno wystarczyć do sierpnia. 100 krzaków to wcale nie tak dużo.
Pozdrawiam Ela
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 7

Post »

Ze stu krzaków równie dobrze można zebrać 50 kg jak i pół tony. :D
U mnie co roku jest ok 90 szt i zbiory mam raczej w dolnych rejonach a to z tego powodu, że ok 60 szt to odmiany testowane i wyjątkowo się zdarza, żeby powalały plennością z powodu b. piaszczystej gleby. W tym roku powinno być lepiej bo nowości będzie ze 30 krzaków a pozostałe to faworyci z poprzednich lat.
stefka
200p
200p
Posty: 464
Od: 18 sty 2012, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: blisko Wrocławia

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 7

Post »

kaLo jak kto lubi, mnie wystarcza do jedzenia, do sprezentowania jak trzeba oraz dużo na przetwory. 100 krzaków brzmi groźnie ale przy samokończących prowadzonych na 1 pęd szału nie ma a jest co spróbować. Dla przyspieszenia dojrzewania nie mam oporów aby pomidora ogłowić już w lipcu. Nie ważyłam ale myślę, że ok. 150 -200 kg było. Mnie na wydajności nie zależy tylko na wczesnym dojrzewaniu i smaku, sadzić mam gdzie.
Pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
lemka77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2082
Od: 30 cze 2009, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 7

Post »

Chyba powinnam już przepikować moje pomidorki do oddzielnych doniczek? Trochę wybiegnięte ale mało było słońca.
Obrazek
Pozdrawiam Ida
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 7

Post »

Popieram Elu Twój punkt widzenia. ;:108 Już 2 sezon planuję zejść do 50-60 krzaków ale jeszcze nie dopracowałem się tych kilku odmian, żeby mieć po 10 palików pewniaków, które zaspokoją moje wymagania. Myślę, że ten rok będzie ostatnim z taką liczbą badyli. :)
stefka
200p
200p
Posty: 464
Od: 18 sty 2012, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: blisko Wrocławia

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 7

Post »

50-60 krzaków - przyrzekałam sobie jesienią, że tyle i nie więcej no i jak zwykle będzie 100. Ale będę twarda, nawet najpiękniejsze nadmiarowe siewki nie dostaną kubeczka tylko od razu do wiaderka na odpadki spożywcze i na kompost :evil:
Pozdrawiam Ela
Adas11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 621
Od: 22 mar 2012, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Legnicy

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 7

Post »

W tym roku miałem ograniczyć ilość z 100 krzaków w 2017 do 50-70 w 2018 ale już będę miał z 70 krzaków a jeszcze nie wiem czy coś z tej listy posiać czyli max 10 krzaków .
1 Stupice
2 ola polka
3 Sibirskiy Velikan Rozovyi
4 Sakharnyi Slon
5 Costolato genovese
6 Severnye
7 Volovie Ukho
8 Carbon
9 Korallowyj
10 Chocolate stripes
11 Shuntukski Velikan
12 Kalman
13 Big rainbow
14 Vintage wine
15 Copia
16 Lemon plum
17 Opałka
18 Prudens Purple
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”