Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.7

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
fridka27
100p
100p
Posty: 104
Od: 25 kwie 2017, o 07:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.7

Post »

Dziękuję za informację. Teraz to się poważnie zastanowię, czy ją wysiewać. Od jakiegoś czasu robię własną rozsadę. Głównie pomidorów, papryk, ziół i kwiatów. Miałam już ostre papryczki ale aż tak zabezpieczać się nie musiałam :wink: . Miałam podzielić się ze znajomymi rozsadą tej papryki ale nie będę chyba ryzykować, bo jakby coś się im stało.... Hmmm, jak kupowałam nasiona to Włoch mówił mi, że są ostre ale nie wspomniał, że aż tak :(
Pozdrawiam Ewcia :)
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.7

Post »

Jeśli masz ochotę to uprawiaj dla własnej przyjemności, jesteś się świadoma konsekwencji jaka może być przy nieuwadze :D Spokojnie możesz obdzielić znajomych sadzonkami ale też ich poinformuj. Sami się też przekonają :D tak było u mnie :lol: i trochę pretensji ale ile wspomnień i dalej hodują papryczki ale do przetwórstw podchodzą z rozwagą :D . U mnie to była taka sytuacja że, gołymi palcami podniosłam ziarenka z podłogi, przepłukałam ręce i przygotowałam sobie kanapki. Poczułam piekący smak na serze i za chwilę wyglądałam jak ,,całuśniczka" :;230 Niby nic a jednak gdzieś coś pozostało pod paznokciem ;:306
Awatar użytkownika
MORANGO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2414
Od: 4 sie 2011, o 00:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.7

Post »

fridka27 pisze:Dziękuję za informację. Teraz to się poważnie zastanowię, czy ją wysiewać. Od jakiegoś czasu robię własną rozsadę. Głównie pomidorów, papryk, ziół i kwiatów. Miałam już ostre papryczki ale aż tak zabezpieczać się nie musiałam :wink: . Miałam podzielić się ze znajomymi rozsadą tej papryki ale nie będę chyba ryzykować, bo jakby coś się im stało.... Hmmm, jak kupowałam nasiona to Włoch mówił mi, że są ostre ale nie wspomniał, że aż tak :(

Ja zwykle habanerki to próbuj, one aż takie ostre nie są, ale te Trinidady, Caroliny to be careful :)
fridka27
100p
100p
Posty: 104
Od: 25 kwie 2017, o 07:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.7

Post »

Z tych ostrych mam: trinidad scorpion giallo, habanero chocolate, habanero bianco, piccante di cayenna, cancun. Tą pierwszą sobie odpuszczę. To znaczy wysieję i sprawdzę moc ale rozsad nie przekażę znajomym. Jak będzie możliwa to zbiorę nasiona na przyszły rok. Sama nie spożywam papryk. No czasami, surową ale to i tak tylko po to aby sprawdzić smak. Jeśli mi odpowiada to zbieram nasiona.
Pozdrawiam Ewcia :)
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.7

Post »

Jedzenie takich papryk jest jak picie spirytusu.Najważniesze to mieć świadomość, że w kieliszku jest spirytus, reszta do przełknięcia. :wink:
Zimują skorpiony moruga, habanero białe i czerwone i inne z górnej półki.W tym sezonie dojdzie Black Stinger i jeszcze ze dwie nowe odmiany.Jedna z nich to jakaś Jigsaw, nazwy dokładnej nie pamiętam.
Awatar użytkownika
SandraABC
1000p
1000p
Posty: 1242
Od: 28 kwie 2011, o 23:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.7

Post »

Podpowiedzcie bo utknęłam...

Sadzonki ponad miesięczne, trzymane w stałej temperaturze (ok20-22 C) bez ogrzewania. Wyciągnęły się niekoniecznie mocno, powiedziałabym nawet że standardowo w porównaniu do rozsad wiosennych.

Docelowo większość idzie na bonchi. Teraz są po kilka sztuk z odmiany w rozsadówkach (po 6sztuk) i nie wiem czy już je rozsadzać do malutkich kubeczków po same liście (kubeczki ok 100ml) i w okolicach marca wrzucić je w zwykłe duże kubki, czy opcja nr 2 - poczekać i najwyżej jak za mocno wybujają to od razu wrzucić je w duże kubki w połowie lutego.

Opcja nr 1 nasunęła mi się przy okazji - obawiam się splątania korzeni w późniejszej fazie i problemach z późniejszym rozsadzeniem.
Awatar użytkownika
stecu
50p
50p
Posty: 66
Od: 3 lip 2008, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kraina jezior

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.7

Post »

SandraABC Papryki nie lubią jak podczas przesadzania wsadza się je głębiej to nie pomidor który bez problemu wypuszcza nowe korzenie. Powinno się przesadzać na taką samą głębokość jak rosły poprzednio, inaczej można jej zaszkodzić. Czemu tak wcześnie wysiałaś i gdzie docelowo będą rosły?
Awatar użytkownika
SandraABC
1000p
1000p
Posty: 1242
Od: 28 kwie 2011, o 23:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.7

Post »

Stecu wysiewałam wcześniej w celach testowych, nie pierwszy raz ogólnie, ale pierwszy na tym mieszkaniu.
Docelowo będą bonchi więc bardzo małe doniczki, w sezonie balkon, poza sezonem parapet w mieszkaniu.

W sumie nie zauważyłam żeby cierpiały przy przesadzaniu po liście, do tej pory zawsze tak robiłam.
3 KOTY
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1125
Od: 7 kwie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.7

Post »

Witajcie!

Chciałabym posiać inne papryczki, niż te dostępne w sklepach. Do kogo mogę się jeszcze zwrócić.
Marta
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 857
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.7

Post »

Poszukaj na portalach aukcyjnych, olx albo pogadaj z kimś z forum może w cenie listu wyście Ci nadwyżki nasion. Bo znaczna większość z nas ma więcej nasion niż jest w stanie posiać.
Awatar użytkownika
Halski
200p
200p
Posty: 274
Od: 26 maja 2012, o 22:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Puław

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.7

Post »

stecu pisze:SandraABC Papryki nie lubią jak podczas przesadzania wsadza się je głębiej to nie pomidor który bez problemu wypuszcza nowe korzenie. Powinno się przesadzać na taką samą głębokość jak rosły poprzednio, inaczej można jej zaszkodzić. Czemu tak wcześnie wysiałaś i gdzie docelowo będą rosły?
Ja tak zrobiłem w tamtym roku z Ramiro. Rosnąć nie chciało i zdechnąć też nie. Miesiąc w plecy.
Zapraszam do komentowania: Przydomowy sad
babcia 102
100p
100p
Posty: 129
Od: 23 sty 2013, o 19:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.7

Post »

Marta do końca tygodnia można jeszcze zamawiać na AWN ,sprawdź jaki są odmiany.
Awatar użytkownika
beti_h
200p
200p
Posty: 242
Od: 7 mar 2012, o 10:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie Szczecin

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.7

Post »

Czy ktoś z Was uprawiał hungarian hot wax yellow?
Trzeci sezon ją wysiewam i nie chce wschodzić....
Trzymam w temp około 28st już trzeci tydzień na waciakach i nic...
W zeszłym roku z całej paczki wzeszło jedno nasionko...

Jakies rady?
A moze jakaś inna podobna półostra odmiana?
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”