Kawon ( arbuz ) - część 8

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Obrazek

Arbuz cało-listny z Ukrainy. Wygląda na niedojrzałego ale jest najsłodszy ze wszystkich które miałem w tym roku. Aha i na talerzu widać najlepszy sposób krojenia arbuza.
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
orlik755
200p
200p
Posty: 340
Od: 30 paź 2012, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

A to mój przedostatni Rosario. Ważył 6 kg. Jakiś taki popękany w środku, ale smakuje bosko!

Obrazek
Littleboy
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 27 paź 2017, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Ile ważył okaz z ostatniego postu ?
Wygląda świetnie .
Awatar użytkownika
kwiatolek
50p
50p
Posty: 50
Od: 28 paź 2017, o 23:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Marconi_exe napiszesz coś więcej o tym arbuzie z Ukrainy? Czy jest plenny, czy robiłeś rozsadę?
Awatar użytkownika
Agnieszka1234
200p
200p
Posty: 276
Od: 29 sty 2016, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lódzkie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Ja w tym roku po raz pierwszy uprawiałam arbuzy.

Doczekałam się pięciu sztuk największy 7 kg, następnie 5 kg i trzy już mniejsze nawet nie ważone.

Szykuję się na przyszły rok, bardzo interesuje mnie odmiana Złoto Wolnicy i Orangello jak macie jakieś rady i uwagi to chętnie poczytam.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kwiatolek
50p
50p
Posty: 50
Od: 28 paź 2017, o 23:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Do czasu kwitnienia trzymałam przykryte włókniną. Miały ciepło i zacisznie.
dajnas
50p
50p
Posty: 62
Od: 6 cze 2017, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: czarnków

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Cześć jestem tu nowy uprawiam arbuzy 4 lata
Postanowiłem założyć konto na forum żeby dowiedzieć się więcej o uprawie tej rośliny, podzielić się informacjami z innymi itp.
Witam wszystkich serdecznie
Cześć jestem tu nowy uprawiam arbuzy już 4 rok.
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Zerwałam wczoraj ostatniego, zapomnianego arbuza z kompostownika, był dojrzały i nie zgnił ani nie przejrzał, ale już mało słodki (trafił się kurom). Liście dawno skończyły wegetować, ale chłodna jesień i zasłonięcie liśćmi kobei dobrze go zakonserwowały i sobie wisiał w siateczce jakby w chłodni ;:224 Dawno wyjęłam znaczniki, ale po kolorze myślę, że był to mały Orangeglo.
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
mistrzpawel
100p
100p
Posty: 126
Od: 20 sie 2017, o 10:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

W tym roku zasadziłem pod koniec czerwca wprost do gruntu nasiona arbuzów. Dzięki sprzyjającej pogodzie wyrosły mi a jeden miał ponad 1kg wagi. Nigdy nie spodziewałbym się że u mnie na działce wyrosną arbuzy :D . Wiosną zamierzam wziąć się na poważnie za uprawę maks 10 krzaków arbuzów. Mam w planach posadzić odmiany Rosario F1 i Złoto Wolicy. Czy pod uprawę arbuzów należy jakoś specjalnie przygotować stanowisko? Kiedy najlepiej wysadzić w domu do doniczek nasiona? Macie może jakieś inne cenne wskazówki?
maricn
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 4 maja 2017, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubuskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Witam wszystkich, zakupiłem na olx nasiona arbuzów, niestety przyszły mi one pomieszane w jednym woreczku strunowym. Czy byłby ktoś w stanie rozpoznać po wyglądzie nasion ich odmianę? Wiem że w woreczku tym są: janosik, zloto wolicy, rosario, bingo, cukrowy. Pozdrawiam :wink:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Mandolina95
100p
100p
Posty: 127
Od: 13 lip 2016, o 22:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Maricn takie nasiona mogą być z wolnego zapylenia (WZ). Równie dobrze mogą to być inne odmiany ;)
Identyfikując z drugiego zdjęcia to te pierwsze ( małe czarne, gładkie) wyglądają mi na Złoto Wolicy. Drugie ( ciemne z przetarciami ) to Rosario. Trzecie (większe, jasne i bardziej okrągłe) to Bingo. Czwarte (jasne, bardziej spiczaste) to Janosik. Porównałam je ze swoimi nasionami i mimo, że nasiona troszkę się różnią to myślę, że dobrze dopasowałam nazwy.
Pozdrawiam!
dajnas
50p
50p
Posty: 62
Od: 6 cze 2017, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: czarnków

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Mistrzpawel
Stanowisko powinno być słoneczne ziemie należy przekonać z obornikiem zrub to teraz jeśli u ciebie nie ma mrozów.
Arbuzy sadzimy do doniczek najlepiej w połowie kwietnia ale możesz troche wcześniej.
Polecam zrobić mini tunel foliowy będą miały cieplej. arbuzy zawsze sadzimy po połowie maja gdy nie ma przymrozków podlewaj ja około raz na 2 tygodnie nawozem z pokrzyw w stosunku 1:10
Życzę powodzenia w uprawie ;:173
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Witam :wit
W tym roku po raz pierwszy udało mi się naprawdę (jak dla mnie był to wielki sukces :wink: ) wyhodować arbuzy :heja Dojrzały 2 około kilogramowe i jeden tak może z 0,4kg(tego musiałem zerwać wcześniej,gdyż pojawiła się na nim ciemna plama a cały krzak usechł ;:145 )
W związku z tym mam do Was pytanie-jakie odmiany sprawdzą się na ziemi lekko piaszczystej,wzbogaconej obornikiem i w nieosłoniętym gruncie :?:
I jeszcze jedno:co mogło być przyczyną schnięcia roślin :?: :oops:
Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam :wit Dobranoc ;:19 ;:19 ;:19
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”