Kawon ( arbuz ) - część 8

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Drapichrust
100p
100p
Posty: 139
Od: 13 kwie 2015, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów, Nowopole.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Zbieracie jeszcze arbuzy? U mnie końcówka, za tydzień zbiorę ostatnie i obsiewam poletko poplonem. Wczoraj zerwałem pierwsze Bingo i Orangeglo, te największe. Bingo ma 6,2 kg, Orangeglo 6,7 kg.

Janosik z zeszłego tygodnia, 5,6 kg:
Obrazek

Janosiiki, Bingo i Orangeglo:
Obrazek
maricn
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 4 maja 2017, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubuskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Drapichrust Co wysiewasz jako poplon?
Awatar użytkownika
dalisbea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 876
Od: 15 lut 2016, o 22:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Ja swoje poletko z arbuzami sprzatnelam już w czwartek :) kilka arbuzow rozdalam, kilka zjedliśmy i kilka jeszcze leży. W przyszłym roku również posadze - wszyscy byli zachwyceni swoiskimi arbuzami :):)
Drapichrust
100p
100p
Posty: 139
Od: 13 kwie 2015, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów, Nowopole.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Marcin, zasieję gorczycę, do czasu jesiennej orki trochę okryje ziemię. Rok temu gorczyca się sprawdziła, zazieleniła się już po tygodniu od siewu i chwasty nie rosły.
wokan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1086
Od: 22 lip 2015, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DW

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Sezon arbuzowy się kończy, a u mnie sadzonki gotowe do sadzenia w gruncie :lol: :lol: :lol: :lol:
Minęło 23 dni od siania materiału testowego i 12 dni od szczepienia arbuzów i melonów na Shintozie F90 w celach poznawczych i zdobywania doświadczenia na przyszyły rok. Dziś wyciągnąłem je z inkubatora. Przyjęły się w zasadzie wszystkie bo tym razem nie było wolnej amerykanki i postępowałem wg zaleceń i metod z neta. Kupione specjalne nasiona podkładki, zbudowany inkubator, zacienianie i wysoka wilgotność...

W przyszłym roku zobaczymy czy Fuzarioza da radę Shintozie... ;:209 ;:134 ;:134 ;:134

Obrazek
Awatar użytkownika
Viola K
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 14 mar 2013, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Trzebnicy

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Moje arbuzy już wszystkie zerwane. Wszystkie pyszne w smaku, bardzo słodkie, soczyste.. . a co najważniejsze, swoje zdrowe i nie nawożone żadną chemią. Największe to 5 kg



Obrazek





Obrazek


To arbuzy zrywane w wakacje


Obrazek





Obrazek





Obrazek




Obrazek





Obrazek


:wit
Awatar użytkownika
Grigor
500p
500p
Posty: 566
Od: 31 sie 2017, o 21:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

O kurde mega, dużo arbuzów u ciebie, u mnie niestety choroba dorwała i musiałem wyrwać wszystko. :(
Awatar użytkownika
biksi
100p
100p
Posty: 116
Od: 6 mar 2011, o 23:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Beograd/Serbia

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Obrazek
ciastki
100p
100p
Posty: 115
Od: 24 sty 2017, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Witajcie :)
Właśnie po dłuższej nieobecności na działce weszłam do szklarni, gdzie zrobił się dosłownie busz arbuzowy. Zielsko porosło na tyle, że nie mam pojęcia gdzie zaczyna a gdzie kończy się ktora sadzonka. W połowie sierpnia, kiedy jeszcze nad tym w miarę panowałam miałam dwa arbuziki, ale zabijcie, nie mam pojęcia jakich odmian bo to z pestek wygrzebanych z kupnych owoców.
W każdym razie, dzisiaj w tym buszu odnalazłam 4 nowe arbuziątka wielkości dorodnego agrestu, no, może winogrona. W miarę możliwości pouszczykiwałam pączki kwiatowe i teraz kombinuję co dalej. Czy o tej porze ma to jeszcze jakiś sens? Czy dać im jakiegoś nawozu? Czy nie trzeba by ich na noc juz przykryć białą agrowłokniną? A może zacząć im dogrzewać wkładami do zniczy? Czy to zielsko jakoś przerzedzić? Nie spodziewałam się, ze tam się coś jeszcze wykluje i miałam zamiar cały ten busz dzisiaj wykarczować, a tu taka niespodzianka ;:oj
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13654
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

U mnie też się pojawiają takie ,,agresty" ale wcale nie rosną. U mnie już za zimno.
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Moje też na złość zawiązały owoce...jakby wcześniej nie mogły rosnąć, ale wielkość podobna do wcześniejszych (duża mandarynka), krzaczki wyglądają zdrowo.
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
ciastki
100p
100p
Posty: 115
Od: 24 sty 2017, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Zauważyłam że u mnie ogólnie wszystko późno wystartowało i chciałoby dopiero rosnąć jak już powoli pora na zbiory :/
mateos
200p
200p
Posty: 223
Od: 12 mar 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Zerwałem ostanie sztuki Janosika, myślę na zebraniem nasion na przyszły sezon. Czy arbuz krzyżuje się z melonem, cukinią lub dynią piżmową?.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”