Kawon ( arbuz ) - część 8

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Zerwałam wczoraj ostatniego, zapomnianego arbuza z kompostownika, był dojrzały i nie zgnił ani nie przejrzał, ale już mało słodki (trafił się kurom). Liście dawno skończyły wegetować, ale chłodna jesień i zasłonięcie liśćmi kobei dobrze go zakonserwowały i sobie wisiał w siateczce jakby w chłodni ;:224 Dawno wyjęłam znaczniki, ale po kolorze myślę, że był to mały Orangeglo.
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
mistrzpawel
100p
100p
Posty: 126
Od: 20 sie 2017, o 10:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

W tym roku zasadziłem pod koniec czerwca wprost do gruntu nasiona arbuzów. Dzięki sprzyjającej pogodzie wyrosły mi a jeden miał ponad 1kg wagi. Nigdy nie spodziewałbym się że u mnie na działce wyrosną arbuzy :D . Wiosną zamierzam wziąć się na poważnie za uprawę maks 10 krzaków arbuzów. Mam w planach posadzić odmiany Rosario F1 i Złoto Wolicy. Czy pod uprawę arbuzów należy jakoś specjalnie przygotować stanowisko? Kiedy najlepiej wysadzić w domu do doniczek nasiona? Macie może jakieś inne cenne wskazówki?
maricn
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 4 maja 2017, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubuskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Witam wszystkich, zakupiłem na olx nasiona arbuzów, niestety przyszły mi one pomieszane w jednym woreczku strunowym. Czy byłby ktoś w stanie rozpoznać po wyglądzie nasion ich odmianę? Wiem że w woreczku tym są: janosik, zloto wolicy, rosario, bingo, cukrowy. Pozdrawiam :wink:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Mandolina95
100p
100p
Posty: 127
Od: 13 lip 2016, o 22:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Maricn takie nasiona mogą być z wolnego zapylenia (WZ). Równie dobrze mogą to być inne odmiany ;)
Identyfikując z drugiego zdjęcia to te pierwsze ( małe czarne, gładkie) wyglądają mi na Złoto Wolicy. Drugie ( ciemne z przetarciami ) to Rosario. Trzecie (większe, jasne i bardziej okrągłe) to Bingo. Czwarte (jasne, bardziej spiczaste) to Janosik. Porównałam je ze swoimi nasionami i mimo, że nasiona troszkę się różnią to myślę, że dobrze dopasowałam nazwy.
Pozdrawiam!
dajnas
50p
50p
Posty: 62
Od: 6 cze 2017, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: czarnków

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Mistrzpawel
Stanowisko powinno być słoneczne ziemie należy przekonać z obornikiem zrub to teraz jeśli u ciebie nie ma mrozów.
Arbuzy sadzimy do doniczek najlepiej w połowie kwietnia ale możesz troche wcześniej.
Polecam zrobić mini tunel foliowy będą miały cieplej. arbuzy zawsze sadzimy po połowie maja gdy nie ma przymrozków podlewaj ja około raz na 2 tygodnie nawozem z pokrzyw w stosunku 1:10
Życzę powodzenia w uprawie ;:173
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Witam :wit
W tym roku po raz pierwszy udało mi się naprawdę (jak dla mnie był to wielki sukces :wink: ) wyhodować arbuzy :heja Dojrzały 2 około kilogramowe i jeden tak może z 0,4kg(tego musiałem zerwać wcześniej,gdyż pojawiła się na nim ciemna plama a cały krzak usechł ;:145 )
W związku z tym mam do Was pytanie-jakie odmiany sprawdzą się na ziemi lekko piaszczystej,wzbogaconej obornikiem i w nieosłoniętym gruncie :?:
I jeszcze jedno:co mogło być przyczyną schnięcia roślin :?: :oops:
Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam :wit Dobranoc ;:19 ;:19 ;:19
Lunarii
200p
200p
Posty: 467
Od: 12 mar 2013, o 00:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Rosario, Janosik, Złoto Wolicy - to takie niezawodne klasyki dla naszego klimatu.

Czy znaleźliście odmianę, która je przebija?
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Dziękuję za tak szybką odpowież Lunarii ;:180
A czy może wiesz dlaczego krzaki uschły :?:
Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
Mandolina95
100p
100p
Posty: 127
Od: 13 lip 2016, o 22:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

W naszych sklepach spokojnie możemy spotkać takie odmiany jak (często się powtarzają w różnych firmach nasiennych):
1. Bingo (różowy miąższ)
2. Crimson Sweet
3. Janosik (żółty miąższ)
4. Mini Love F1
5. Orangeglo (pomarańczowy miąższ)
6. Rosario (czerwony miąższ)
7. Sugar Baby
8. Złoto Wolicy F1 (żółta skórka)

Mam ziemię mocno piaszczystą i najlepiej z tych wszystkich sprawdza się Bingo :wink: Jagody arbuza spokojnie dorastają do 10 kg w gruncie.

Powodów schnięcia może być wiele. Mógł je dopaść mączniak lub coś mogło podgryźć korzenie, zależy jak to dokładnie wyglądało.
Pozdrawiam!
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

10 kg :shock: :shock: :shock: :shock: -na piasku czy na dobrej ziemi :?:
I dzięki za odpowiedż ;:180 ;:180

Kolejna część wątku jest tutaj :arrow: viewtopic.php?f=42&t=104332
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”